0 0

Plant Therapy

Plant Therapy patří mezi světově nejvíce uznávané a respektované společnosti, které vyrábějí čisté a kvalitní esenciální oleje z etických a udržitelných zdrojů. Svým pro-zákaznickým přístupem a širokým portfoliem produktů se staly součástí života mnoha lidí, kteří si již své životy neumí představit bez těchto podmanivých darů přírody, které jim přinášejí radost a uspokojení každý den. Seznamte se se společností Plant Therapy a jejími přírodními esenciálními oleji nejvyšší kvality.

O společnosti Plant Therapy

Vznik a historie společnosti Plant Therapy se datuje zpětně od roku 2009, kdy se současný prezident společnosti, Chris Jones, rozhodl koupit malou společnost na výrobu přírodních kosmetických produktů od své milé tchýně, která byla mimochodem aromaterapeutka.

Následující rok, kdy se snažil získat esenciální oleje pro své přírodní kosmetické produkty, zjistil, že na trhu chybí vysoce kvalitní esenciální oleje za přijatelnou cenu. V roce 2011 tak Chris založil společnost Plant Therapy za úcelem prodeje kvalitních esenciálních olejů za rozumné ceny prostřednictvím online e-shopu. Společnost rychle rostla a Chris pochopil, že potřebuje začít spolupracovat s profesionálním aromaterapeutem, který by se stal testerem a garantem kvality jeho esenciálních olejů.

esenciální oleje Plant Therapy

Na začátku roku 2013 tak začala jeho spolupráce, již v té době s uznávaným aromaterapeutem, s Robertem Tisserandem. Jelikož měl Chris se svou manželkou děti a chtěli používat výhodné účinky esenciálních olejů i pro své děti, začali si pohrávat s myšlenkou vytvoření unikátní sadě esenciálních olejů, která by byla jemnější pro malé děti, ale zároveň stejně účinná i pro dospělé. Jelikož na trhu neexistovaly žádné esenciální oleje, které by splňovalo toto kritérium, rozhodli se ve spolupráci s Robert Tisserand vyvinout speciálně formulovanou dětskou sadu esenciálních olejů KidSafe pro děti od 2 let na podzim 2013.

2009

koupě malé firmy na výrobu přírodní kosmetiky

2010

vznik myšlenky vyrábět kvalitní, cenově dostupné esenciální oleje

2011

založení společnosti Plant Therapy

začátek roku 2013

spolupráce s uznávaným aromaterapeutem R. Tisserand

podzim 2013

vznik dětské KidSafe sady esenciálních olejů

Získávání certifikátů kvality a expanze Plant Therapy

Na konci roku 2014 společnost Plant Therapy implementovala na všechny své esenciální oleje testovací proces jakosti GC/MS testing, což byl významný krok pro zajištění vysokého standardu kvality každé lahvičky esenciálního oleje a očekávání zákazníků. Následující rok se Chris zavázal vytvořit etikety s čárovým kódem GC/MS testu, což přispělo k ještě větší transparentnosti standardu kvality. V listopadu 2015 společnost Plant Therapy a její esenciální oleje získaly certifikát USDA Organic, což potvrzovalo výjimečnou kvalitu esenciálních olejů vyráběných z těch nejkvalitnějších, nejčistších a nejlepších rostlin od lokálních zemědělců. Po těchto namáhavých letech dřiny tak mohla společnost Plant Therapy oslavit páté výročí existence v nejvoňavějším průmyslu na světě. Od roku 2017 začala společnost pracovat na tom, aby mohli zákazníci využívat účinků esenciálních olejů i na cestách s sebou prostřednictvím difuzéru do auta či přenosného aroma difuzéru. Následující rok 2018 patřil získání EPA Green Power Partner. Plant Therapy se stala první společností, vyrábějící esenciální oleje, která se stala partnerem lokálních firem pro podporu výroby zelené energie. Ve stejném období získal Chris se svou firmou vysoce oceňovaný Leaping Bunny certifikát, který potvrzuje, že všechny složky určené pro výrobu esenciálních olejů nebyly nikdy testovány na žádném zvířeti. Tento certifikát je velmi náročné získat a dodnes existují velké společnosti, které jej stále nemají. V rámci vývoje se firma častokrát přestěhovala do větších prostor, což bylo následkem její expanze. Ruku v ruce s expanzí, Plant Therapy otevřela i své kamenné pobočky, kterých má dnes šest na území USA.

2014

aplikace testování na všechny oleje GC/MS testing

začátek roku 2015

čárový kód GC/MS testu na každou lahvičku EO

listopad 2015

získání certifikátu USDA Organic

2016

5. výročí v průmyslu s esenciálními oleji

2017

vytvoření pasivního difuzéru do auta a přenosný aroma difuzéru s sebou

2018

získání certifikátu EPA Green Power a Leaping Bunny

Certifikovaný partner Život s olejem

V roce 2020 jsme vznikli my a od tohoto data se datuje také naše partnerství s touto velkou a férovou společností na výrobu esenciálních olejů. V letošním roce jsme se také stali certifikovaným partnerem Plant Therapy na Slovensku. V roce 2020 tedy vznikl online e-shop zivotsolejom.sk na prodej esenciálních olejů Plant Therapy, který vám svými produkty dělá radost dodnes.

2020

partnerství se společností Život s olejem

2023

3. rok existence e-shopu s esenciálními oleji na slovenském trhu

říjen 2023

vstup e-shopu s esenciálními oleji na český trh

Plant Therapy portfolio produktů 2023

Plant Therapy portfolio produktů je pestré a obsahuje všechny všeobecně známé základní esenciální oleje jako Čajovník, Levandule, Pomeranč, KidSafe esenciální oleje určené pro děti od 2 let, profesionální aroma difuzéry do auta nebo do bytu, základní nosné oleje pro ředění esenciálních olejů, hotové roll -on aplikátory i potřebné doplňky pro moderní aromaterapii v podobě úložného boxu, krabičky, otvírák nebo prázdné lahvičky amber glass, roll on aplikátor. Plant Therapy nezapomněla ani na naše čtyřnohé mazlíčky a představila speciální sadu esenciálních olejů pro domácí zvířata.

Plant Therapy se neustále snaží zlepšovat své portfolio a spolu s profesionálními aromaterapeuty míchají a představují nové směsi sezónních esenciálních olejů – vůně pro období jara, léta, podzimu a zimy.

1. Plant Therapy esenciální oleje

Mezi hlavní portfolio Plant Therapy patří 100% přírodní esenciální oleje, které nabízí svým zákazníkům samostatně, ale také jako součást Plant Therapy setu. Plant Therapy vyrábí jednoduché (jednosložkové oleje), ale také směsi (víceložkové synergie) esenciálních olejů.

Nejlepší jednoduché esenciální oleje:

 • esenciální olej Růže
 • esenciální olej Hřebíček
 • esenciální olej Tymián
 • esenciální olej Slaměnka
 • esenciální olej Ylang Ylang
 • esenciální olej Levandule
 • esenciální olej Bergamot
 • esenciální olej Cedrové dřevo

Nejlepší směsi esenciálních olejů:

 • esenciální olej Bolest hlavy
 • esenciální olej Nespavost
 • esenciální olej Obránce
 • esenciální olej Dobrá nálada
 • esenciální olej Imunita
 • esenciální olej Čisté dýchání
 • esenciální olej Energie
 • esenciální olej Stop bakteriím

Jednoduché esenciální oleje jsou takové, které obsahují jen jednu složku (jednu rostlinku) v oleji. Naopak vícesložkové tzn. směsi esenciálních olejů obsahují 2 a více namíchaných esenciálních olejů. Jednosložkové jsou výborné v tom, že ve většině případů násobí efekt jiného oleje, se kterým se mísí. Směsi jsou naopak připravovány certifikovaným aromaterapeutem, který je umně mísí na konkrétní specifický problém, který chcete akutně řešit. (například bolest hlavy – migréna, nespavost – insomnie nebo k dezinfekci – ničení bakterií a virů)

2. KidSafe esenciální oleje pro děti

V roce 2013 spustila společnost Plant Therapy sadu esenciálních olejů vhodných pro malé děti od 2. let. Jedná se o tzv. KidSafe oleje, které jsou ve své podstatě jemnější, ale zároveň mají stejně silný účinek i pro dospělé. KidSafe oleje mají na lahvičce svůj symbol KidSafe a najdete je jak jednoduché tak i ve směsi.

Nejlepší jednoduché KidSafe oleje:

 • esenciální olej Sweet Orange
 • esenciální olej Bergamot
 • esenciální olej Levandule
 • esenciální olej Borovice
 • esenciální olej Citron
 • esenciální olej Čajovník
 • esenciální olej Citron
 • esenciální olej Cypruštek

Nejlepší směsi KidSafe olejů:

 • esenciální olej Ničitel bakterií
 • esenciální olej Dobrou noc
 • esenciální olej Start imunity
 • esenciální olej Bolavé bříško
 • esenciální olej Klidné dítě
 • esenciální olej Stop bolesti
 • esenciální olej Soustředění
 • esenciální olej Stop soplíkem

Jednoduché KidSafe oleje jsou výbornou příležitostí jak seznámit děti s esenciálními oleji prostřednictvím dětského aroma difuzéru od jedné kapky. Tyto jednosložkové oleje mají v oblibě maminky a děti k vytvoření své vlastní esenciální směsi v kombinaci s nosným olejem. KidSafe směsi jsou připraveny na podporu imunitního systému dětí, pro snadnější spánek a usínání, na uklidnění a soustředění, na drobné rány a poranění, na ochranu proti hmyzu a štípnutí nebo na zastavení soplíků a výtoku z nosu.

3. Esenciální oleje pro domácí zvířata

Stejně jako malé děti, tak i domácí zvířata (kůň, pes, kočka) mají velmi citlivé čichové receptory a proto se společnost Plant Therapy rozhodla namíchat takové esenciální oleje, které by našim čtyřnohým mazlíčkům vyhovovaly a nezpůsobovaly potíže ale pozitivní účinky na jejich každodenní problémy, se kterými se setkávají. Tento specifický typ aromaterapie pro zvířata je vhodný zejména pro pejsky a koně, které je mohou uklidnit během silvestrovské zábavy, poskytnout emocionální hojení po traumatu, pomoci překonat stres z cestování v autě nebo autobusu, zmírnit jejich žaludeční bolesti či podpořit sebedůvěru a pomoci překonat úzkost, samotu a strach z neznámého prostředí.

Esenciální oleje pro zvířata můžeme používat lokálně na tlapky či oblast těla, která není pokryta srstí. Výborným řešením je pasivní difuzér přívěsek, na který umíte jednoduše aplikovat esenciální olej a zavěsit na obojek svého miláčka.

4. Nosné oleje

Ruku v ruce s moderní aromaterapií jdou i nosné oleje, které jsou nedílnou součástí jejího bezpečného aplikování. Nosné oleje nemají terapeutické účinky, ale pomáhají proniknout esenciálním olejům bezpečně do kožní tkáně a následně do celého těla. Jejich výhodou je to, že mají bohatý obsah vitamínů, minerálů a mastných kyselin triglyceridů. Jsou nedílnou součástí osobní hygieny a přírodní kosmetiky pro jejich výborné účinky na kůži a pleť. Nosné oleje jsou netěkavé látky proto se používají pro esenciální masáže. Mezi nejpoužívanější nosné oleje patří tyto:

 • nosný Mandlový olej
 • nosný Jojobový olej
 • nosný Avokádový olej
 • nosný frakcionovaný Kokosový olej

5. Plant Therapy aroma difuzéry

Plant Therapy aroma difuzéry jsou speciálně navrženy tak, aby násobily efekt esenciálních olejů, byly bezpečné, jednoduché na použití a zároveň funkční na jakémkoli místě. Plant Therapy společnost poskytuje difuzéry pasivní ale i aktivní, které pracují na ultrazvukové technologii. Plant Therapy poskytuje nejen difuzéry do bytu, ale také difuzéry do auta. Pomocí aroma difuzérů si tak můžete přenést podmanivé vůně do auta, ale i do bytu či kanceláře.

Nejlepší aroma difuzéry do bytu:

 • aroma difuzér Metro Stone Deluxe
 • aroma difuzér Metro Stone Basic
 • Dětský aroma difuzér

Nejlepší aroma difuzéry do auta:

 • USB aroma difuzér
 • pasivní difuzér Basic
 • pasivní difuzér Prémium

Plant Therapy myslela také na maličké děti, které mají strach z nepoznaného a aroma difuzér jim nevyhovuje. Pro více bázlivé a maličké děti proto vymyslela na dotek velmi příjemné aroma terapeutickou plyšovou hračku, která obsahuje látkovou náplň, na kterou se aplikuje esenciální olej. Veselý zajíček, mazaná liška či nebojácný medvídek se tak mohou stát hrdiny vašich dětí a zároveň na ně mohou působit přírodní účinky esenciálních olejů.

6. Roll on směsi

Roll on směsi esenciálních olejů patří mezi velmi oblíbené pro jejich jednoduchou aplikaci na pokožku těla. Jedná se o směs esenciálního a nosného oleje, kterou připravil certifikovaný aromaterapeut. Takto smíšené oleje jsou bezpečné pro děti, ale i dospělé. Jejich výhodou je snadné skladování a účinnost. Maminky si je umí jednoduše hodit do kabelky nebo kapsy a vytáhnout vždy tehdy, když to jejich dítě potřebuje. Tyto roll-ony jsou připraveny z jednoduchých, ale také z vícesložkových esenciálních olejů.

7. Doplňky aromaterapie

Doplňky aromaterapie jsou stejně důležité jako samotné esenciální oleje. Mezi základní doplňky aromaterapie, které by měl mít každý z vás patří:

 • úložný box na esenciální oleje
 • krabička na esenciální oleje
 • otvírák na roll-ony a amber glass
 • prázdný roll on aplikátor
 • amber glass lahvička na esenciální olej

Amber glass a roll on aplikátor vám pomohou při přípravě a míchání vlastního esenciálního parfému, mužské kolínské z esenciálních olejů nebo jednoduše vaše vlastní domácí směsi. Úložný box a krabička vám usnadní skladování olejů a zároveň prodlouží jejich trvanlivost a použitelnost.

7 hodnot společnosti Plant Therapy

Nejen produkty, ale také hodnoty společnosti Plant Therapy z ní dělají jednu z nejuznávanějších společností na celém světě. Plant Therapy je zastánce hodnot, které respektují a vytvářejí rovnováhu mezi zákazníky, dodavateli, zaměstnanci a partnery 365 dní v roce.

I. Čestnost

Pokud něco řekneme, můžeš si být jist, že je to pravda. Zavázali jsme se poskytovat našim zákazníkům tak mnoho informací jak jen to je možné, na základě čehož může zákazník učinit správné a vlastní rozhodnutí. Pokud si nejsme jisti s kvalitou a bezpečností našich produktů tak je jednoduše neprodáváme jen za účelem zisku.

II. Kolektivní zodpovědnost

S růstem naší společnosti rostla i naše kolektivní zodpovědnost a to nejen vůči našim zákazníkům, ale také vůči našim zaměstnancům a pěstitelům rostlin, ze kterých vyrábíme esenciální oleje. To co si z přírody bereme, se jí snažíme také vrátit různými formami dobročinnosti a ochranou přírody.

III. Kvalita a čistota

Všechny naše produkty několikrát testujeme a podléhají přísným pravidlům certifikace. Rostliny, které používáme, vybíráme jen ty nejlepší z nejlepších. GC/MS testování patří mezi jedno z nejdůležitějších. Jde o test, který nám napoví, jaké má esenciální olej přesné chemické složení a jaké prvky obsahuje. Tyto testy následně vkládáme i na etikety v podobě čárového kódu. Testy jsou veřejné a dostupné pro každého k nahlédnutí. Pokud jednou řekneme, že v esenciálním oleji jsou jen 100% přírodní složky, můžeš si být jist, že je to pravda.

IV. Vzdělávání a bezpečnost používání

Naše produkty nejen vyrábíme, ale snažíme se také vzdělávat lidi jak bezpečně používat esenciální oleje s ohledem na jejich zdraví. Na Slovensku to po nás probral náš partner Životsolejom.sk a v České republice Životsolejem.cz, který dále vzdělává lidi prostřednictvím blogu o esenciálních olejích, ale vytvořil i Průvodce pro použití přírodních esenciálních olejů. V neposlední řadě jej můžete vždy kontaktovat e-mailem info@zivotsolejem.cz. V případě nejasností má vždy na lince našeho aromaterapeuta, který vždy poradí, pokud je to nutné.

V. Flexibilita

Svět se neustále mění a každý rok vyžaduje naši flexibilitu. Vždy se snažíme přizpůsobit podmínkám ak tomu směřovat naše pracovní postupy, marketingové aktivity či výrobu nových esenciálních olejů a aroma difuzérů.

VI. Neustálé zlepšování

Na trhu je mnoho společností, které vyrábějí esenciální oleje. Naším cílem není se s nimi být o prvenství a kdo bude nejlepší. Naší misí a cílem je mít jednoduše spokojené zákazníky, kteří chtějí využívat léčivé účinky esenciálních olejů ve svůj prospěch a v neposlední řadě namísto soupeření se snažíme jednoduše být lepší než jsme byli včera.

VII. Zákaznický servis

Používání esenciálních olejů, aroma difuzérů či jiných doplňků aromaterapie vyžaduje také kvalitní zákaznický servis, který je pro naše zákazníky mimořádně důležitý. Uvědomujeme si to a proto jsme my, ale i náš partner Život s olejem vždy v pohotovosti pro případné dotazy či nesrovnalosti. Můžete nás zastihnout přímo na emaily info@zivotsolejem.cz nebo prostřednictvím messengeru na sociální síti Facebook.

Certifikáty kvality esenciálních olejů Plant Therapy

Společnost chce nabízet svým zákazníkům jen ty nejlepší esenciální oleje. Za účelem stát se důvěryhodnou značkou s označením KVALITA, potřebovala firma Plant Therapy získat důležité certifikáty kvality, aby ujistila své zákazníky, že produkty, které prodává, mají nejvyšší možnou kvalitu. Plant Therapy postupně získala tyto certifikáty:

 • Leaping Bunny certifikát
 • USDA Organic certifikát
 • ECOCERT certifikát
 • Earth Kosher certifikát
 • GMP Cosmetics certifikát
Leaping Bunny - certifikát kvality
USDA organic - certifikát kvality
ECOCERT - certifikát kvality
earth cosher - certifikát kvality
GMP - certifikát kvality

Charitativní činnost Plant Therapy

dobročinnost Planting Kindness

Společnost Plant Therapy se v relativně krátké době zařadila mezi velké společnosti na výrobu esenciálních olejů, ale zároveň si uvědomuje i svou společenskou zodpovědnost. Chris si začal uvědomovat, že Plant Therapy by nebyla tam, kde je, pokud by neměla za sebou poctivé lokální pěstitele rostlin, šikovné zaměstnance i skvělé zákazníky a milovníky aromaterapie.
To, co si Plant Therapy z přírody vezme, se snaží vrátit zpět do přírody v jiné formě. Plant Therapy každoročně podporuje dobré myšlenky, které pomáhají lidem v nouzi, ale i přírodě, která si často neumí pomoci sama. Z tohoto důvodu založila společnost Plant Therapy neziskovou organizaci Planting Kindness, která pomohla již více.

Planting Kindness se podílela na různých projektech, z nichž tyto patří mezi nejzásadnější:

1.) African Hearthwood projekt
Společnost Plant Therapy se rozhodla spojit své síly a podpořila projekt Africa Hearthwood ve snaze pomoci venkovským komunitám v západní Africe, které zoufale potřebovaly čistou pitnou vodu. Tento projekt se však instalací čisté vody ve venkovských vesnicích nezastavil. Plant Therapy nadále pomáhá a učí lokální komunity, jak pečovat a udržovat své přírodní studny, aby měly čistou a pitnou vodu na mnoho dalších let.

dobročinnost - African Heartwood projekt

2.) Australian Wildfires
Požáry zpustošily Austrálii a způsobily nenapravitelné škody na domech a ekosystémech. Společnost Plant Therapy se proto rozhodla, že spojí své síly a spolu se svými zákazníky vybrali 17 000$ pro Australský fond Červeného kříže na pomoc a zotavení po katastrofách.

dobročinnost Australian Wildfires projekt

3.) Covid-19 Relief
Pracovníci ve zdravotnictví jsou v první linii pandemie Covid-19 již více než 2 roky. Společnost Plant Therapy se rozhodla jim zaslat 300 ks esenciálního oleje Ničitel Bakterií, 100 ks Roll-on Imunita, 100 ks Ananasový balzám na rty jako uznání za jejich neocenitelnou práci a to hned do čtyř různých nemocnic v Kalifornii, Pens0 do dvou nemocnic v New Yorku.

dobročinnost Covid-19 Relief

Tabulka jak nahradit dōTerra oleje za Plant Therapy esenciální oleje

Esenciální oleje Plant Therapy mají stejnou kvalitu a účinky jako jiné konkurenční značky například dōTerra nebo Young Living. Esenciální oleje se mezi těmito značkami odlišují pouze svými názvy. Připravili jsme pro vás jednoduchou tabulku, která vám pomůže zaměnit esenciální oleje značky derra nebo Young Living za přírodní a čisté esenciální oleje Plant Therapy. Všechny tyto esenciální oleje společnosti Plant Therapy naleznete také na našem e-shopu.

PLANT THERAPY

Young Living
doTerra

Ničitel bakterií

Thieves
On Guard

Čisté dýchání

RC
Breathe (Air)

Esenciální olej Imunita

Immune Power

Esenciální olej Shield Me

Terrashield

Esenciální olej Relax

Surrender
Peace

Esenciální olej Citrus Burst

Citrus Fresh
Citrus Bliss

Esenciální olej Munchy Stop

Slim & Sassy

Esenciální olej Energy

En-r-gee
Elevation

Esenciální olej Muscle Aid

Pan Away
Deep Blue

Esenciální olej Self-esteem

Acceptation
Balance

Esenciální olej Worry free

Stress Away
Serenity

Esenciální olej Sensual

Sensation
Whisper

Esenciální olej Holiday Season

Christamas Spirit
Cheer

Esenciální olej Blues Buster

Release
Console

Esenciální olej Tension relief

Aroma siez
Aromatouch

Clarity

Esenciální olej Jasnost

Clarity
In Tune

Anti-age

Esenciální olej Anti-age

Immortelle

Balance

Esenciální olej Balance

Dragon time
Clary Calm

Meditation

Esenciální olej Meditace

Inspiration

Zit Fighter

Esenciální olej Zit Fighter

HD Clear

Gut Aid

Esenciální olej Gut Aid

Digize
Digistzen

Brain Aid

Esenciální olej Brain Aid

Brain Power
In Tune

Boquet

Esenciální olej Boquet

Joy

Deodorizing

Esenciální olej Deodorizing

Purification
Purify

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické sloučeniny, které se běžně vyskytují v rostlinách různého typu. Vyrábějí se nejčastěji procesem důsledné destilace z různých částí rostlin (stonky, květiny, listy, kořeny, kůra, plody) přičemž si uchovávají své terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálních olejů má své výjimečné účinky a jejich podmanivá vůně působí na všechny naše smysly.

Aromaterapie je tedy jakákoli forma využívání těchto přírodních esenciálních olejů a jejich pozitivních účinků ve prospěch lidského těla. (inhalace, masáž, koupel, obklady, zábaly, pečení a vaření, v kosmetice, dezinfekce a úklid domácnosti, provonění a odstranění nepříjemných pachů)

Esenciální olej je 100% přírodní produkt vyrobený z přírodního materiálu, bez chemických a jiných syntetických přísad a parabenů, které jsou škodlivé pro lidský organismus. Esenciální oleje mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo a jsou nejpoužívanější ze všech olejů v moderní aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, který obsahuje řadu umělých barviv, vůní a jiných škodlivých látek pro člověka. Vonný olej nemá žádný pozitivní účinek na lidské tělo. Takový olej nemá žádné terapeutické účinky, spíše vás z něj může bolet hlava nebo žaludek, v tom lepším případě.

Mějte na paměti, co jde přes váš nos jde do vašeho těla a ovlivňuje činnost všech vašich vnitřních orgánů.

Ultrazvukový aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu mají společné funkce, ale v zásadě to jsou 2 odlišná zařízení. Zatímco aroma difuzér je primárně určen k rozptylování esenciálního oleje v kombinaci s vodou do ovzduší. aromaterapie. Zvlhčovač vzduchu je hlavně určen ke zvlhčování ovzduší v místnosti.

Oba zařízení vytvářejí příjemnou vodní páru, ale nefungují na principu stejné technologie. Zvlhčovač vzduchu funguje na principu odpařování vody do vzduchu prostřednictvím filtru, který táhne vodu a mění ji na vodní páru. Profesionální aroma difuzér funguje na principu ultrasonických vibrací, které dokáží kapky esenciálního oleje rozbít na drobné molekuly, které se prostřednictvím sliznice a čichových receptorů dostávají do krve a následně do celého těla.

Zvlhčovač vzduchu se nemůže používat jako náhrada za difuzér, protože není k tomu přizpůsoben, navíc relativně vyšší teplota při které pracuje dokáže zničit všechny terapeutické účinky esenciálního oleje. V neposlední řadě může dojít k jeho znehodnocení a zkažení (hlavně při používání citrusových esenciálních olejů).

Profesionální aroma difuzér má většinou menší objem nádržky, a proto se nepoužívá jako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množství zvlhčené páry je mnohem nižšíAlternativou může být ultrazvukový aroma difuzér Deluxe s velkým objemem vodní nádržky, který můžete využít také jako zvlhčovač vzduchu.

Používání esenciálních olejů v aroma lampě rozhodně nedoporučujeme. Aroma lampa neslouží jako náhrada za profesionální aroma difuzér a to hned z několika důvodů:

 • aroma lampa využívá přímý oheň k odpařování vody a oleje v horní části (vysoká teplota doslova zabíjí všechny terapeutické účinky esenciálních olejů)
 • objem vody v aroma lampě je markantně menší než v difuzéru
 • působení přímého tepla aroma lampy mění charakter a terapeutické účinky esenciálních olejů
 • oheň dramatický mění vůni esenciálního oleje (v aroma difuzéru jeho vůně doslova vzkvétá, naproti tomu v aroma lampě vám esenciální olej nebude vůbec vonět)
 • aroma difuzér využívá adiabatický proces – znamená to, že působí na vodu a olej ultrasonickou vibrací bez působení přímého tepla
  v neposlední řadě používáním esenciálního oleje v aroma lampě vyhazujete peníze doslova do koše, protože aroma lampa nedokáže vytěžit z esenciálního oleje jeho příznivé terapeutické účinky (likvidujete jej)
 • Známe 3 základní formy používání esenciálních olejů1.) lokální aplikace – aplikace esenciálního oleje zředěného v nosném oleji přímo na pokožku těla (doporučujeme vždy ředit esenciální olej s nosným olejem kvůli lepšímu vstřebávání do kůže, využití jeho účinků s požadovaným efektem a navíc zabráníte tím podráždění a poranění pokožky nakolik jsou esenciální oleje velmi silné rostlinné extrakty), tento způsob se často využívá při lokálním problému jako jsou poraněníránykožní problémyzdravotní problémy či bolest žaludkubolest hlavy (migréna) a nespavost (insomnie).2.) inhalace – jde o rozptylování esenciálních olejů do ovzduší prostřednictvím profesionálního aroma difuzéru s ultrazvukovou technologií (tzv. adiabatický proces), jedná se o velmi oblíbenou a jednoduchou formu, která s sebou přináší i provonění celé domácnosti během pár minut. Tato forma aromaterapie je vhodná zejména pro podporu imunity a imunitního sytému, pro snadnější spánek a usínání, pro zlepšení nálady či žaludečních problémech. Zároveň nám použití esenciálních olejů (také známé jako éterické oleje) v aroma difuzéru dokáží dodat energiisílu a povzbudit mysl při náročné aktivitě.3. vnitřní používání – velké společnosti doporučuje používání esenciálních olejů i vnitřně, ale my s tímto nejsme velmi ztotožněni, protože 100% přírodní esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky, které mohou způsobit nežádoucí efekty (nejsme ochotni podstupovat toto riziko za účelem prodeje jako jiné firmy), budeme raději využijete-li terapeutických účinků esenciálních olejů bez případného nežádoucího efektu. Existuje však alternativa, kterou jsme vyzkoušeli i my a to je využití těchto darů země při vaření a pečení voňavých koláčků.Samostatné kapání oleje přímo do hrdla nedoporučujeme. (může dojít k poškození vnitřních orgánů)EXTRA použití esenciálních olejů:

Ano, esenciální oleje jsou bezpečné pro děti. V tomto případě je však vhodné klást konkrétnější otázky, jako například:

 • Pro děti v jakém věku jsou esenciální oleje bezpečné?
 • Za jakých podmínek jsou oleje pro děti vhodné?
 • Jaké esenciální oleje používat pro děti?
 • Kterým esenciálním olejům by se měly děti vyhnout?
 • Proč by se mělo k dětské aromaterapii přistupovat opatrněji?

a mnoho jiných důležitých otázek. Dovolte nám tento nekonečný příběh použití olejů u dětí, jakož i strach maminek z nepoznaného objasnit v pár bodech:

 • důvody proč používat esenciální oleje u dětí opatrně – v porovnání s dospělým člověkem mají jemnější a tenčí pokožku těla, mají méně vyvinuté vnitřní orgány, jejich čichové receptory jsou mnohem citlivější, mají menší a slaběji vyvinuté dýchací cesty, jejich pokožka je citlivější na vnější podněty, vnitřní orgány ještě nedokážou tak efektivně zpracovávat různé látky
 • podle odborných lékařů, homeopatů a dětských specialistů není vhodné používat esenciální oleje pro děti do 3 měsíců (po 3 měsících můžete používat esenciální oleje Heřmánek – Roman Chamomile, Slaměnka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Růže – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca , Levandule – Lavander angustifolia) – tyto patří mezi nejjemnější esenciální oleje
 • doporučujeme esenciální oleje u dětí nejprve vyzkoušet v aroma difuzéru (krásná příležitost seznámit děti s první kapkou esenciálního oleje) a až následně použít lokálně na pokožku
 • esenciální oleje je třeba dostatečně zředit v nosném oleji před použitím na pokožku dětí
 • použití esenciálních olejů v dětském difuzéru se považuje obecně za bezpečnější formu než aplikace na pokožku
 • před použitím esenciálního oleje na pokožku dětí, proveďte tzv. Patch Test (aplikace malého množství oleje na nejsilnější část kůže z večeře do rána, pokud nedošlo k žádné alergické reakci můžete olej používat)
 • nepoužívejte esenciální oleje blízko uší, očí a úst dětí
 • nepřidávejte esenciální oleje do koupele neředěné s nosným olejem
 • nikdy nepoužívejte esenciální oleje jako náhradu léčby lékařem
 • pro děti používejte vždy jen čisté a 100% přírodní esenciální oleje nejvyšší kvality
 • použití esenciálního oleje v dětském difuzéru by se nemělo provádět více než 30-60 minut denně s přestávkami
 • společnost Plant Therapy ve spolupráci s profesionálním a dlouholetě certifikovaným aromaterapeutem Robertem Tisserandem vyvinula speciální sadu dětských esenciálních olejů. KidSafe oleje, které jsou svým složením jemnější pro děti, ale zároveň stejně účinné i pro dospělé osoby
 • v našem portfoliu najdete i esenciální oleje bez označení KidSafe, to však neznamená, že nejsou vhodné pro děti, avšak z legislativních důvodů EU, jelikož neexistuje dostatek výzkumů, které by potvrdily účinky konkrétních složek esenciálních olejů (například máta) na dětský organismus není lze uvést označení KidSafe, tyto složky jsou však používány standardně v mnoha produktech každodenní spotřeby (mátový čaj, mátová tinktura), proto jsou bezpečné i pro děti pokud je používáte v rozumném ředění a dávkování

NE, společnost Plant Therapy není vlastníkem CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Důvod je jednoduchý, jde totiž o certifikát kvality, který si společnost doTerra vytvořila sama. Jedná se o proces, ve kterém vlastní zaměstnanci společnosti doTerra hodnotí esenciální oleje a následně jim udělují certifikaci, což nemá se zdravým rozumem nic společného. Ve světě totiž neexistuje nezávislá organizace, která by posuzovala kvalitu esenciálních olejů a na základě testů udělovala CPTG certifikát kvality. Z tohoto důvodu může mít CPTG certifikát jedině společnost do Terra, což vede k zavádění zákazníků. Takové chování nemá nic společného s transparentností a čestností, jakou by se měly ubírat společnosti, které chtějí lidem skutečně pomáhat. Dříve než tento marketingový tah s CPTG certifikátem, vyhledávejte a požadujte od prodejce latinský název rostliny (musí být uveden na lahvičce esenciálního oleje, například Lavandula angustifolia) i dokladování GC/MS testu kvality esenciálního oleje (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na světě existuje mnoho známých společností, které vyrábějí esenciální oleje nejvyšší kvality, proto bychom si měli položit otázku, z jakého důvodu takové společnosti nevlastní tento certifikát, jelikož každá společnost chce být nejlepší a dokladovat všechny možné certifikáty kvality.

To, že společnost Plant Therapy je výrobcem esenciálních olejů nejvyšší kvality dokazují i certifikáty udělované třetími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnocení přírodních sloučenin, které obsahuje esenciální olej)
 • Leaping Bunny (esenciální oleje nejsou testovány na zvířatech)
 • USDA Organic (jsou ekologické, bez GMO a jiných pesticidů, certifikované francouzskou společností ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, což znamená, že všechny přísady, výrobní proces, balení, označování odpovídá nejvyšším standardům)

Kromě kontroly kvality esenciálních olejů třetími stranami, provádí společnost Plant Therapy i vlastní organoleptický test před plněním do lahví.

Skladování esenciálních olejů je naprosto jednoduché a zvládnete to i vy. Připravili jsme pro vás pár tipů a zásad, kterými byste se měli řídit ať už kvůli bezpečnosti, ale také trvanlivosti těchto darů země:

 • esenciální oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkách z jantarového skla (takové sklo nepropouští do oleje sluneční záření)
 • lahvičky esenciálních olejů vždy pevně uzavřete po použití (na vzduchu rychle oxidují), pokud nevěříte, zkuste nechat lahvičku otevřenou přes noc a ráno zjistíte, že jste přišli o slušné množství kapek oleje, který jste mohli využít mnohem lépe
 • esenciální oleje skladujte vždy v čistém a tmavém místě (zásuvka, skříňka, komoda, krabička na esenciální olej nebo speciální úložný box vytvořený přesně za tímto účelem)
 • po otevření spotřebujte esenciální olej podle data uvedeného na lahvičce, většinou 1-2 roky, po tomto období však můžete nadále používat esenciální olej v difuzéru, vyvarujte se však jeho aplikací na pokožku těla
 • životnost a trvanlivost esenciálního oleje můžete prodloužit tím, že jej budete skladovat v chladničce (proces oxidace se zpomaluje působením chladu), do chladničky jej ale prosím dejte v uzavřené krabičce
 • když už mluvíme o chladničce esenciální olej káva skvěle pohlcuje nežádoucí pachy z chladničky (například pokud se ji chystáte vyčistit)
 • nikdy nenechávejte esenciální oleje v zimě, ale ani v létě v autě (vůbec není vhodné pokud na lahvičku působí příliš vysoká nebo příliš nízká teplota), v létě by mohlo dojít ik jejich explozí
 • esenciální oleje skladujte na takových místech, aby k nim neměly přístup vaše děti (všichni přece víme, že děti jsou velmi zvědavé k nepoznaným věcem)
  nikdy nedávejte z lahvičky dolů spodní uzávěr víčka – tento uzávěr pomáhá zamezit vypařování esenciálního oleje do ovzduší

PŘEJEME VÁM HODNĚ VOŇAVÝCH ZÁŽITKŮ!