650,00 

ŽÁDNÉ STAROSTI přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja uklidnění a zklidnění mysli
účinky-esenciálneho-oleja silná relaxační směs na úzkost, stres
účinky-esenciálneho-oleja uvolnění těla po náročném dni v práci a škole
účinky-esenciálneho-oleja vhodné do aroma difuzéru, ale i lokální masáž (wellness, spa)
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej ŽÁDNÉ STAROSTI pro zklidnění a relaxační masáž

Směs esenciálních olejů Žádné starosti je synergie 6 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi květinové vůně. Jeho hlavní účinek je psychické, ale i fyzické uklidnění a jeho použití má svůj význam i pro relaxační, meditační a uvolňující masáž. Vhodný při nadměrném stresu a úzkosti, únavě a vyčerpanosti či jako forma relaxace a meditace. Jeho protizánětlivé, sedativní a antidepresivní účinky jsou vhodné při bolestech hlavy, svalů či kosti a kloubů v podobě esenciální masáže, ale pomáhá také podporovat dýchání a dýchací systém či problém se spánkem nespavost.

Základní informace

Název: Žádné starosti
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Serenity
Young Living náhrada za: Stress Away
Obsah: 6 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • sladká s jemnými tóny květin
Přírodní esenciální olej Žádné starosti na úzkost a stres

Co obsahuje směs Žádné starosti?

Esenciální olej Žádné starosti je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 6 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Žádné starosti obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Balzám Peru (Peru Balsam), Levandule (Lavender), Sladká majoránka (Sweet Marjoram), Ylang Ylang, Australské Cedrové dřevo a Heřmánek (Roman Chamomile).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben ze 6 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Myroxylon balsamum (Peru Balsam) balsam > Balzam Peru
 2. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 3. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladka Majoránka
 4. Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers > Ylang Ylang
 5. Santalum spicatum (Australian Sandalwood) wood > Australské Cedrové dřevo
 6. Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowers > Heřmánek

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Žádné starosti

Směs esenciálních olejů Žádné starosti (Worry Free) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Balzám Peru (Peru Balsam) > antibakteriální, protizánětlivý, diuretický, respirační
 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriální, zlepšuje cirkulaci krve, antiseptický, efektivní na chronický kašel
 • Ylang Ylang (Ylang Ylang) > antibakteriální, anti-fungicidní, proti-zánětlivý, přírodní afrodisiakum, antiaging účinky
 • Australské Cedrové dřevo (Australian Sandalwood) > anti-bakteriální, diuretický, antiseptický
 • Heřmánek (Roman Chamomile) > protizánětlivý, zažívací problémy, nevolnost, plynatost, hojení ran a vředů, úleva od úzkosti, zmírňuje ekzém a vyrážky, tlumí bolesti zad a obratlů, neuralgie a artritida, podpora klidného usínání a spánku

Jak používat esenciální olej Žádné starosti?

Přírodní esenciální olej Žádné starosti je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciálně namíchaná směs profesionálním aromaterapeutem
 • jemná relaxační směs 100% přírodních esenciálních olejů
 • na úzkost, myšlenkový chaos, klidný stav mysli
 • vhodné rozptylovat prostřednictvím aroma difuzéru před spánkem
 • k uklidnění, klidný spánek a rozvášněnou mysl
 • používané do masážních směsí na přetížené svaly
 • uvolnění těla po náročném dni v práci nebo škole
Esenciální olej Serenity

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Žádné starosti v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Žádné starosti vytváří uvolňující atmosféru, která vám uklidní rozhárané myšlenky, chaos či úzkost a přivodí klidný stav mysli. Vhodné difuzovat v aroma difuzéru večer před spánkem pro snazší usínání.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Žádné starosti do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Žádné starosti v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Žádné starosti je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá na přetížené svaly, drobné modřiny a odřeniny. Roll on směs je vhodné pro uvolňující masáže po náročném dni v práci, ve škole a prokrvení kožní tkáně.

Ředění esenciálního oleje Žádné starosti s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Žádné starosti s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Žádné starosti přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Žádné starosti je vyroben ze šesti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Žádné starosti je na uklidnění a relaxační masáž, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Žádné starosti je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Žádné starosti je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe, můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku pokud je zředěný v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů

Podle účinků

Antidepresivní, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace, Stres a úzkost, Únava a vyčerpanost

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Nespavost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “ŽÁDNÉ STAROSTI přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit