576,00 

SMYSLNÝ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja olej lásky k zapálení jiskry a vášně
účinky-esenciálneho-oleja na romantickou masáž či uvolňující koupel
účinky-esenciálneho-oleja vytvoření vášnivé atmosféry a nálady
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej SMYSLNÝ pro romantickou náladu a vášnivou masáž

Směs esenciálních olejů Smyslný je synergie 6 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi květinové vůně. Jeho hlavní účinek je navodit romantickou a vášnivou atmosféru vhodná pro partnery a manžely. Terapeutické účinky této synergie jsou vhodné pro relaxaci a meditaci i vůně do bytu k provonění celé domácnosti. Kromě krásné přírodní vůně jsou jeho protizánětlivé a sedativní účinky vhodné také při bolesti svalů.

Základní informace

Název: Smyslný
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Whisper
Young Living náhrada za: Sensation
Obsah: 6 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jemná citrusová s jemnými tóny květin
Esenciální olej Smyslný pro přitažlivost a vášeň

Co obsahuje směs Smyslný?

Esenciální olej Smyslný je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 6 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Smyslný obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Ylang Ylang, Pačuli (Patchouli), Pomeranč (Sweet Orange), Levandule (Lavender), Santálové dřevo (Australian Sandalwood) a Jasmín (Jasmín).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený z 6 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 2. Pogostemon cablin (Patchouli) leaves > Pačuli
 3. Citrus sinensis (Sweet Orange) peel > Sweet Orange
 4. Ylang Ylang (Cananga odorata) flowers > Ylang Ylang
 5. Santalum spicatum (Australian Sandalwood) wood > Santálové dřevo
 6. Jasmine sambac (Jasmine Absolute) flowers > Jasmín

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Smyslný

Směs esenciálních olejů Smyslný (Sensual) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Ylang Ylang (Ylang Ylang) > antibakteriální, anti-fungicidní, proti-zánětlivý, přírodní afrodisiakum, antiaging účinky
 • Pačuli (Patchouli) > protiplísňový, antibakteriální, protizánětlivý, k úlevě od bolesti, k hubnutí, insekticidní účinky
 • Pomeranč (Sweet Orange) > diuretický, protizánětlivý, antioxidant
 • Santálové dřevo (Australian Sandalwood) > anti-bakteriální, diuretický, antiseptický
 • Jasmín (Jasmine Absolute) > protizánětlivý, sedativní, antiseptický, přírodní afrodisiakum

Jak používat esenciální olej Smyslný?

Přírodní esenciální olej Smyslný je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená profesionálním aromaterapeutem
 • směs určená pro páry, na romantickou atmosféru a náladu
 • tzv. “olej lásky” k zapálení té pravé jiskry lásky
 • pomáhá vytvořit vášnivou atmosféru
 • vhodné do difuzéru pro aroma lásky, romantickou masáž či
 • horkou smyslnou koupel
 • vytváří sexy a příjemnou romantickou náladu
 • směs olejů stimuluje vaše smysly (relax, pozitivní nálada)
 • dodejte vaší ložnici extra kousek romantiky a vášně
 • probuzení vášně směsí exotických květinových a dřevitých tónů
afrodiziakum - přírodní esenciální olej

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Smyslný v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Smyslný primárně slouží k vytvoření příjemné a přírodní atmosféry, která přináší efekt lásky a vášně. Velmi příjemná vůně oslavujete-li výročí svatby nebo chcete své polovičce připravit krásnou romantickou večeři s krásnou přírodní vůní.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Smyslný do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Smyslný v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Smyslný je vhodné kombinovat s nosným olejem a tuto masážní roll on směs použít pro partnerskou masáž. Hovoří se o něm jako „olej lásky“, který můžeme použít pro uvolňující a romantickou koupel.

Ředění esenciálního oleje Smyslný s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Smyslný s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Smyslný přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Smyslný je vyroben ze šesti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Smyslný je na romantickou náladu a vášnivou masáž, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Smyslný je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Smyslný je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku pokud je zředěný v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest svalů

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace, Vůně do bytu

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SMYSLNÝ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit