750,00 

NESPAVOST přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja speciální receptura na nespavost
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja lepší kvalita a hloubka spánku
účinky-esenciálneho-oleja uklidňuje tělo, ale i vytíženou mysl
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej NESPAVOST pro kvalitní spánek a usínání

Směs esenciálních olejů Nespavost je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je pomoci při problémech se spánkem a usínáním. Jeho respirační, antidepresivní a sedativní účinky pomáhají řešit nespavost (insomnie), která vzniká v důsledku napětí, stresu, strachu či tragické životní události. Vůně vytváří pozitivní atmosféru a harmonii smyslů, které jsou vhodné pro relaxaci a meditaci. Nespavost je přímo úměrně spojena s bolestí hlavy, která často vzniká při problému se spánkem. Tyto zdravotní problémy se pomalu ale jistě stávají civilizační chorobou.

Základní informace

Název: Nespavost
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takový olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takový olej
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jemná citrusová vůně s tóny levandule
Přírodní esenciální olej Nespavost na spánek

Co obsahuje směs Nespavost?

Esenciální olej Nespavost je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Nespavost obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Levandule (Lavender), Ylang Ylang, Neroli, Mandarin a Valeriana.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 2. Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers > Ylang Ylang
 3. Valeriana (Valeriana) root > Valeriana
 4. Citrus reticulata (Mandarin) fruit peel > Mandarin
 5. Citrus x aurantium (Neroli) flowers > Neroli

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Nespavost

Směs esenciálních olejů Nespavost (Sleep Aid) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Neroli (Neroli) > přírodní antioxidant, anti-fungicidní, protizánětlivý
 • Mandarin (Mandarin) > protizánětlivý, anti-mikrobiální, antiaging, antiseptický, přírodní antioxidant
 • Valeriana (Valeriana) > protizánětlivý, sedativní, přírodní tonikum, anti-spasmotický, diuretický
 • Ylang Ylang (Ylang Ylang) > antibakteriální, anti-fungicidní, proti-zánětlivý, přírodní afrodisiakum, antiaging účinky

Jak používat esenciální olej Nespavost?

Přírodní esenciální olej Nespavost je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciálně namíchaná receptura profesionálním aromaterapeutem
 • synergie na nespavost (insomnie)
 • konec počítání oveček přeskakujících branku
 • uklidňuje tělo, mysl a připraví tělo na spánek
 • pomáhá tělu podlehnout relaxaci, což vede ke kvalitnímu a hlubokému spánku.
Insomnie a esenciální olej

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Nespavost v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Nespavost primárně slouží k utišení negativních emocí, které jsou často příčinou nespavosti. Doporučujeme inhalovat esenciální olej Nespavost vždy před spánkem kdy se ukládáme do postele. Před zapnutím aroma difuzéru je vhodné místnost dostatečně okysličit a tedy vyvětrat s čerstvým vzduchem. Následně spustit difuzér s přestávkami a nechat působit jeho sedativní účinky na naše čichové receptory, které vysílají signál do mozku, aby se tělo uvolnilo a uklidnilo.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Nespavost do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Nespavost v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Nespavost je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikovat tuto masážní roll on směs na krk, zadní část zad, hrudník a hlavně spánky na hlavě. I když je tento esenciální olej vhodnější používat v aroma difuzéru, jeho aplikace na spánky vysílá tělu přímé signály, aby uklidnilo své myšlenky, negativní emoce a nálady pro klidný spánek.

Ředění esenciálního oleje Nespavost s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Nespavost s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Nespavost přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Nespavost je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Nespavost je na kvalitní spánek a usínání, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Nespavost je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Nespavost je vhodný a bezpečný pro staré a dospělé lidi.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

5/5 - (1 vote)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest hlavy

Podle účinků

Antidepresivní, Respirační, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace

Zdravotní problémy

Nespavost

 1. Ivana

  Jeden z mých favoritů. Velice příjemná vůně. Jelikož jsem měla dlouhodobě problémy s usínáním mohu říci, že funguje úžasně, účinky se dostavily hned 🙂

Add a review

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit