650,00 

BOLEST HLAVY přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja speciální receptura na bolest hlavy
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja uklidnění těla a mysli
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej BOLEST HLAVY na migrénu a tlak v hlavě

Směs esenciálních olejů Bolest hlavy je synergie 10 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi bylinné vůně. Jeho hlavní účinek je překonat a zmírnit nepříjemnou bolest hlavy, která často přejde do chronické migrény. Svými antioxidačními, antidepresivními a sedativními účinky je vhodný proti únavě a psychickému vyčerpání. Bolest hlavy je automaticky spojena is nespavostí a tedy vyřešení tohoto problému vyřešíme i problém se spánkem.

Základní informace

Název: Bolest hlavy
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Aromatouch
Young Living náhrada za: Aroma size
Obsah: 10 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • příjemná bylinná vůně
Esenciální olej Bolest hlavy na tlak v hlavě

Co obsahuje směs Bolest hlavy?

Esenciální olej Bolest hlavy je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 10 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Bolest hlavy obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Máta (Peppermint), Eukalyptus (Eucalyptus), Rozmarýn (Rosemary), Skořice (Cinnamon), Zázvor (Ginger Root), Heřmánek (Roman Chamomile), Levandule (Lavender), Bazalka (Basil Linalool), Spearmint a Ravensara.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený z 10 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Mentha x piperita (Peppermint) leaf > Máta
 2. Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) leaf > Eukalyptus
 3. Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaves > Rozmarýn
 4. Cinnamomum camphora (Ravintsara) leaves > Ravintsara
 5. Cinnamomum verum (Cinnamon) leaf > Skořice
 6. Zingiber officinale (Ginger) roots > Zázvor
 7. Chamaemelum nobile (Roman Chamomile) flowers > Heřmánek
 8. Mentha spicata (Spearmint) leaf > Spearmint
 9. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 10. Ocimum basilicum (Basil Linalool) leaves > Bazalka

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Bolest hlavy

Směs esenciálních olejů Bolest hlavy (Tension Relief) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Máta (Peppermint) > osvěžující a chladivý účinek, protizánětlivý, antimikrobiální, uvolňuje plný nos
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivirový a antibakteriální, usnadňuje vykašlávání
 • Rozmarýn (Rosemary) > analgetický, antiseptický, spasmolytický, protizánětlivý, antibakteriální
 • Ravintsara (Ravintsara) > anti-mikrobiální, protizánětlivý, přírodní antioxidant
 • Skořice (Cinnamon) > antidepresivní, anti-mikrobiální, anti-revmatický, antiseptický, anti-virální, proti-zánětlivý
 • Zázvor (Ginger Root) > protizánětlivý, diuretický, přírodní antioxidant
 • Heřmánek (Roman Chamomile) > sedativní, antidepresivní, antibakteriální, protizánětlivý, spasmolytický
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidní, antibakteriální, anti-virální, proti-zánětlivý
 • Bazalka (Basil Linalool) > antibakteriální, protizánětlivý, anti-aging

Jak používat esenciální olej Bolest hlavy?

Přírodní esenciální olej Bolest hlavy je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • pomáhá odbourávat bolest hlavy přírodním způsobem
 • na stres, tlak v dutinách, nedostatek spánku
 • speciálně namíchaná receptura profesionálním aromaterapeutem
 • pomáhá uklidnit tělo a mysl
 • ke zmírnění příznaků souvisejících s bolestí hlavy
Esenciální olej na bolest hlavy

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Bolest hlavy v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Bolest hlavy primárně slouží ke zklidnění napětí, strachu, stresu a úzkosti, které vedou k nepříjemné bolesti hlavy a tlaku v hlavě. Inhalace prostřednictvím aroma difuzéru je vhodná při sníženém tlaku, kdy dochází k častému propuknutí bolesti hlavy vpředu a vzadu, ale také přímo během bolesti aktivním difuzováním během dne či večer před spánkem a usínáním.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Bolest hlavy do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Bolest hlavy v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Bolest hlavy je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá proti konkrétní bolesti hlavy v její části. Aplikování roll on směsi je vhodné na zátylek, spánky a za ušima. Přes kůži tak pronikají pozitivní účinky esenciálního oleje, který může ihned působit na tyto bolesti, které mají zvýšenou citlivost prahu bolesti. Vymasírujte roll on směs často a pravidelně.

Ředění esenciálního oleje Bolest hlavy s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Bolest hlavy s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Bolest hlavy přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Bolest hlavy je vyroben z deseti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Bolest hlavy je na migrénu a tlak v hlavě, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Bolest hlavy je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Bolest hlavy je bezpečný a vhodný pro použití především pro dospělé a staré lidi.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest hlavy

Podle účinků

Antidepresivní, Antioxidační, Sedativní

Podle použití

Únava a vyčerpanost

Zdravotní problémy

Nespavost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “BOLEST HLAVY přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit