1508,00 

RŮŽE přírodní esenciální olej 5ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeOleje pro novorozence od 3 měs.

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja nejvzácnější esenciální olej v nejvyšší kvalitě
účinky-esenciálneho-oleja královna mezi esenciálními oleji (Kadidlo král)
účinky-esenciálneho-oleja utišuje emoce, přináší klid, balance, harmonii
účinky-esenciálneho-oleja anti-aging, na vrásky, ekzém, nečistoty a hladkou pokožku
účinky-esenciálneho-oleja přírodní afrodisiakum, stimuluje sexuální zážitek
účinky-esenciálneho-oleja na výrobu domácích přírodních parfémů, mýdel, šamponů
účinky-esenciálneho-oleja pro ženy po porodu – udržuje hormony žen pod kontrolou
účinky-esenciálneho-oleja zmírňuje menstruační křeče a PMS
účinky-esenciálneho-oleja uvolňuje křeče, na zánět dásní, ústní afty
účinky-esenciálneho-oleja detoxikační, hydratační a regenerační účinek
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej RŮŽE na herpes a psoriázu

Esenciální olej Růže je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný extrakcí rozpouštědlem z části květů růže stolistá. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi květinové vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je nejznámější pro svou výjimečně jemnou vůni, která se často používá k výrobě ženských parfémů. Výborné účinky projevuje také při bolesti hlavy a silné migréně. Jeho výjimečné anti-aging účinky omlazují pleť. Vhodný pro vrásky, nečistou pleti a pigmentové skvrny. Oblíbený pro ženy po porodu, neboť vyrovnává hladinu hormonů a zároveň pomáhá zvládat náladovost. Vhodné pro kožní onemocnění jako herpes, akné, ekzém, vrásky a psoriáza. Esenciální olej Růže je velmi jemný a vhodný pro děti od 3 měsíců. Mimořádně oblíbené pro romantickou a partnerskou masáž (přírodní afrodiziakum).

Přírodní esenciální olej Růže Plant Therapy na herpes
Přírodní esenciální olej Růže na pigmentové skvrny
esenciální olej z růže na lupénku a lupénku
esenciální olej z růže pro výrobu parfémů

Základní informace

Latinský název: Rosa x centifolia
Země původu: Maroko
Metoda extrakce: extrahování rozpouštědlem
Část rostliny: květiny
Objem: 5 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Růže se svojí květinovou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Růži je tedy vhodné míchat s – Heřmánek (Chamomile), Hřebíček (Clove bud), Slaměnka (Helychrisum italicum), Jasmín (Jasmine), Citron (Lemon), Pačuli (Patchouli), Bergamot a Ylang Ylang.

Tón vůně

 • příjemná a jemná vůně, která patří mezi květinové vůně
 • sladká a zelená květinová vůně
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z růže stolité (růže damašská)
 • Rosa x centifolia (Rose Absolute) květiny

Účinky esenciálního (éterického) oleje z růže

Přírodní esenciální olej Růže (Rose Absolute) svým složením má tyto účinky:

 • antidepresivní, antiseptický, antibakteriální, antifungicidní
 • protizánětlivý, přírodní tonikum, anti-aging benefity

Jak používat esenciální olej růže?

Přírodní esenciální olej Růže je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • nejvzácnější esenciální olej v nejvyšší čisté kvalitě
 • je-li Kadidlo králem esenciálních olejů Růže je jednoznačně jeho královnou
 • její příjemná a jemná vůně zklidňuje nervy, zmírňuje bolest hlavy a migrénu podporuje relaxaci
 • pokud se difúzuje v místnosti vytváří pozitivní atmosféru a přispívá k motivační a dobré náladě
 • oblíbený v parfumerii, vhodný k výrobě vlastního přírodního parfému jednoduše smícháním základního oleje esenciálního oleje v roll on aplikátoru
 • je velmi jemný na pokožku, proto je vhodný do přípravků péče o pleť – například pleťové tonikum, krém nebo balzám – výborný hydratační a regenerační účinek
 • má perfektní omlazující anti-age účinky v boji proti vráskám a šetrně řeší nedokonalosti pleti jako nejednotnost pleti, nečistoty kůže, pigmentové skvrny
 • často využívaný při výrobě šamponů a voňavých mýdel pro jeho pH stabilitu
 • pomáhá překonat nepříjemné a negativní pocity – frustrace, zoufalství, melancholie
 • vysoký obsah polyfenolů – ochrana buněk a silné antioxidační vlastnosti
 • vhodný pro ženy po porodu, na náladovost – pomáhá udržet ženské hormony pod kontrolou, neupadnout do deprese, smutku (tzv. Baby Blues)
 • podporuje zvládnutí fyzického zatížení v období šestinedělí
 • zmírňuje příznaky menstruace, uvolňuje křeče
 • zastavuje šíření a hojí herpes, snižuje zánět dásní
 • příznivě působí i na ústní vředy a afty
 • může pomoci zmírnit příznaky psoriázy, ekzému či jiných zánětlivých onemocněních pokožky
 • esenciální olej růže může pomáhat při čištění krve od toxinů
 • vhodný pro období detoxikace
 • označován za přírodní afrodisiakum – stimuluje sexuální výkonnost a zážitek
 • velmi oblíbený pro romantickou a partnerskou masáž

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Růže v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje růže pomáhá uklidňovat napětí, chronické bolesti hlavy, vytváří příjemnou atmosféru a náladu. Vůně oleje z aroma difuzéru má schopnost vyrovnávat ženské hormony po těžkém porodu, zmírňuje ženské problémy menstruace a menopauzy. Detoxikuje a vytváří romantickou náladu pro partnery.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Růže do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Růže v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Růže v kombinaci s nosným kokosovým olejem vhodný pro vrásky, nečistotu pleti a jiné kožní problémy. Častokrát využívaný při výrobě mýdel a šamponů kvůli pH stabilitě. Vysoký obsah polyfenolů ochraňuje kožní buňky a působí antioxidačně. Aplikací na pokožku dokážeme ošetřit zánětlivá onemocnění kůže jako ekzém, psoriáza či akné.

Ředění esenciálního oleje Růže s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje růže s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje z růže přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Růže je vyroben z růži stolité (růže damascénská), která pochází z Maroka. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Růže je na výrobu parfémů, po porodu ženy a anti-aging účinek, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Růže je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat také v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Hřebíček je bezpečný pro dospělé, miminka a novorozence od 3 měsíců.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

5 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Novorozenci od 3 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Menstruační bolesti

Podle účinků

Anti-aging, Antibakteriální, Antidepresivní, Dermatitidní

Podle použití

Hněv a vztek, Osobní hygiena, Relax a meditace, Stres a úzkost, Vášeň a přitažlivost, Vůně do auta, Vůně do bytu, Výroba parfému

Kožní onemocnění

Akné, Ekzém, Psoriáza, Vrásky

Zdravotní problémy

Menopauza, Nespavost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “RŮŽE přírodní esenciální olej 5ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit