650,00 

ČISTÉ DÝCHÁNÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja uvolňuje a zklidňuje těžké dýchání
účinky-esenciálneho-oleja působí protizánětlivě a antivirově
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá vykašlávat a rozpouští zahlenění
účinky-esenciálneho-oleja odstraňuje přetížení průdušek
účinky-esenciálneho-oleja 1. pomoc při infekcích dýchacích cest
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej ČISTÉ DÉCHÁNÍ k uvolnění dýchání a vykašlávání

Směs esenciálních olejů Čisté dýchání je synergie 7 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi medicínské vůně. Jeho hlavní účinek je uvolnit dýchání a dýchací systém, pomáhá ulevit od dusivého kašle a zahlenění při propuknutí chřipky a horečky. Složení této synergie z esenciálních olejů představuje silné antibakteriální, protizánětlivé a respirační účinky, které jsou mimořádně cenné zejména při zanícených dýchacích cestách. Tato KidSafe synergie je velmi vzácná a vhodná pro použití pro děti od 2 let. V případě, že hledáte esenciální olej, kterým byste chtěli nahradit velmi drahý olej Breathe (Air) od společnosti doTerra doporučujeme tento esenciální olej Respir Aid (Čisté dýchání), který má na vlas stejné účinky a použití, ale je mnohem levnější a dostupný pro všech.

Základní informace

Název: Čisté dýchání
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Breathe (Air)
Young Living náhrada za: RC
Obsah: 7 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • příjemná bylinkovo-mentolová vůně
Přírodní esenciální olej Respir Aid pro dýchání a suchý kašel

Co obsahuje směs Čisté dýchání?

Esenciální olej Čisté dýchání je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 7 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Čisté dýchání obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Borovice (Pine Scots), Smrk černý (Spruce Black), Cypruštek (Cypress), Máta (Peppermint), Levandule (Lavender), Eukalypt (Eukalyptus) a Sladká majoránka (Sweet Marjoram).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 7 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Picea mariana (Black Spruce) leaves > Smrk Čierny
 2. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 3. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 4. Pinus sylvestris (Pine Scots) leaf > Borovica
 5. Cupressus sempervirens (Cypress) leaf > Cypřišek
 6. Menth x piperita (Peppermint) leaf > Máta
 7. Eucalyptus globulus (Eucalyptus) leaf > Eukalyptus

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Čisté dýchání

Směs esenciálních olejů Čisté dýchání (Respir Aid) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Smrk Černý (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriální, antiseptický, efektivní na chronický kašel, zlepšuje cirkulaci krve
 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Borovice (Pine Scots) > anti-mikrobiální, protizánětlivý, antiseptický, uvolňuje dýchací cesty
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriální, anti-mikrobiální
 • Máta (Peppermint) > osvěžující a chladivý účinek, protizánětlivý, antimikrobiální, uvolňuje plný nos
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivirový a antibakteriální, usnadňuje vykašlávání

Jak používat esenciální olej Čisté dýchání?

Přírodní esenciální olej Čisté dýchání je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • obsahuje směs mentolových respiračních olejů vhodných pro rýmu, chřipku, průdušky či revma
 • pomáhá odstraňovat nahromaděné hleny, při kašli pomáhá odhleňovat a uvolňuje tím mělké dýchání
 • uvolňuje ucpaný nos, zmírňuje příznaky rýmy, pročišťuje sliznice
 • eukalyptus a borovice (Pine Scots) v této směsi jsou výborné pro dýchací systém a uvolnění dýchání
 • levandule zklidňuje a pomáhá horním dýchacím cestám pro rychlejší zotavení
 • smrk a majoránka mají efektivní účinky při infekcí dýchacích cest
 • borovice je vhodná u všech typů krčních, plicních a nosních infekcí
 • poskytuje úlevu při rýmě, bronchitidě, škrábání v krku, kašli a ucpání dýchacího traktu
 • odblokovává dutiny, bojuje proti infekcím plic a ulevuje při symptomech alergie
 • jednotlivé oleje v této směsi jsou borovice, smrk, cypřišek, máta, levandule, eukalyptus, majoránka
 • mnoho z těchto olejů ve směsi má antibakteriální, protiplísňové, proti-infekční a protikřečové vlastnosti
Přírodní esenciální olej breathe doterra

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Čisté dýchání v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Čisté dýchání primárně slouží k uvolnění dýchacích cest, plného nosu a zastavit výtok z nosu. Tato synergie pomáhá odstranit nahromaděné hleny, zlepšit mělké dýchání z důvodu onemocnění. Jeho protizánětlivé účinky jsou vhodné u zanícených průdušek, které často trápí naše nejmenší. Doporučujeme preventivně inhalovat prostřednictvím aroma difuzéru denně zejména večer při usínání. Difúzování této směsi je 1. pomoc pro děti ve škole a školce, které jsou velmi často nemocné pro jejich kontakt se spolužáky. Všichni přece víme, že bakterie a nemoci se mezi dětmi šíří rychleji než světlo.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Čisté dýchání do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Čisté dýchání v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Čisté dýchání je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikovat na oblasti plic, hrudníku a průdušek, které jsou velmi často napadány a postiženy v případě onemocnění. Tuto roll on masážní směs je vhodné používat zejména preventivně, ne teprve tehdy, pokud onemocnění propukne. Roll on směs Čisté dýchání můžeme aplikovat také pod nos, za uši a krk pro zastavení výtoku z nosu, uvolnit ucpaný nos a uvolnit tak horní dýchací cesty. Jeho použití je vhodné i v případě alergie během alergického období na prach, pyl či trávy, které jsou častým důvodem astmatu a těžkého dýchání (astma bronchiale).

Ředění esenciálního oleje Čisté dýchání s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Čisté dýchání s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Čisté dýchání přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Čisté dýchání je vyroben ze sedmi přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Čisté dýchání je k uvolnění dýchání a vykašlávání hlenů, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Čisté dýchání je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Čisté dýchání je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku pokud je zředěný v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

5/5 - (2 votes)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Medicínská

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý, Respirační

Podle použití

Vůně do auta, Vůně do bytu

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma, Kašel a vykašlávání

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “ČISTÉ DÝCHÁNÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit