576,00 

STOP HMYZU přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja přírodní repelent před nepříjemným hmyzem
účinky-esenciálneho-oleja vhodný pro piknik, grilování či stanování s dětmi
účinky-esenciálneho-oleja dokonalá náhrada za syntetické přípravky proti hmyzu
účinky-esenciálneho-oleja do aroma difuzérů na odpuzování hmyzu
účinky-esenciálneho-oleja lokální aplikace sprejem proti parazitům
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja doba spotřeby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej STOP HMYZU přírodní repelent proti parazitům

Směs esenciálních olejů Stop hmyzu je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je odpuzování hmyzu a proti parazitům jako komáři, vosy, včely či klíšťata a mravenci. Jeho antibakteriální, protizánětlivé a insekticidní účinky zklidňují bolestivé a citlivé místo po vpichu komárem a zároveň vytváří ochrannou vrstvu proti hmyzu jako přírodní repelent. Patří mezi KidSafe sadu, která je vhodná pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Stop hmyzu
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Terrashield
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takový olej
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jemná vůně čistých bylinek s citrusovými tóny
Přírodní esenciální olej Stop hmyzu proti parazitům

Co obsahuje směs Stop hmyzu?

Esenciální olej Stop hmyzu je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Stop hmyzu obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Grep (Pink Grapefruit), Muškát (Bourbon Geranium), Pačuli (Patchouli), Rosalina a Citronella.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Cymbopogon winterianus (Citronella) leaves > Citronella
 2. Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) fruit peel > Grapefruit
 3. Pelargonium x graveolens (Bourbon Geranium) leaves > Muškát
 4. Melaleuca ericifolia (Rosalina) leaves > Rosalina
 5. Pogostemon cablin (Patchouli) leaves > Pačuli

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Stop hmyzu

Směs esenciálních olejů Stop hmyzu (Shield Me) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriální, sedativní, protizánětlivý, anti-mikrobiální
 • Citronella (Citronella) > antiseptický, baktericidní, fungicidní, antibakteriální, vysoce účinný repelent, léčí akné, zmírňuje bolest, protizánětlivý
 • Grep (Pink Grapefruit) > přírodní antioxidant, bohatý na vitamin C, antibakteriální, anti-mikrobiální, anti-fungicidní
 • Muškát (Bourbon Geranium) > proti-infekční, protizánětlivý, vhodný na stres, cukrovku a depresi, vhodný při menopauze, perimenopauze, na neurodegenerativní onemocnění, vestibulitida nosu, vhodné na akné, dermatitidu a zánětlivá onemocnění kůže
 • Pačuli (Patchouli) > sedativní, protizánětlivý, anti-mikrobiální, antidepresivní, přírodní tonikum
přírodní repelent

Jak používat esenciální olej Stop hmyzu?

Přírodní esenciální olej Stop hmyzu je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciálně namíchaná směs profesionálním aromaterapeutem
 • přírodní repelent k odstranění hmyzu – včely, vosy, komáry, klíšťata
 • ochranná vrstva pro ochranu před nepříjemnými štípanci
 • dokonalá náhrada za syntetické přípravky proti hmyzu
 • vhodná směs esenciálních olejů i pro koně a psy
 • doporučujeme rozptylovat v aroma difuzéry na terase, na pikniku či stanování
 • vhodné k výrobě vlastního spreje na nepříjemný hmyz
 • vhodné aplikovat lokálně na pokožku zředěný s nosným olejem (ruce, ramena předloktí, zápěstí, lýtka, kolena) před pobytem v přírodě

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Stop hmyzu v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Stop hmyzu primárně slouží jako přírodní repelent proti parazitům, které na nás útočí v létě ze všech stran. Jeho vůně eliminuje nepříjemný a dotěrný hmyz (zejména komáři) před štípnutím. Jeho účinky v aroma difuzérech se velmi často využívají pokud chcete spát v létě při otevřeném okně, chcete-li si vychutnat večerní atmosféru v létě během grilování, opékačky či při stanování s dětmi.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Stop hmyzu do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Stop hmyzu v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciálny olej Stop hmyzu je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha ochrániť nás a naše deti pred útokom parazitov a iného hmyzu, ktorý nám spôsobuje uštipnutie a podráždenie pokožky. Táto roll on zmes je vhodné aplikovať za uši, na krk, ramená, kolená, lakte, lýtka či zadnú časť chrbta. Toto sú miesta, kde hmyz najčastejšie útočí. Táto synergia s nosným olejom ochraňuje pred hmyzom 2-3 hodiny následne odporúčame roll on zmes znova aplikovať na pokožku. Paradoxom je, že pre čuchový orgán ľudí pôsobí esenciálny olej veľmi príjemne, naopak pre hmyz je to doslova smrad, ktorý účinne odráža ich nálety. Takýmto štýlom vieme ochrániť aj naše domáce zvieratá ako psy či kone. Táto roll on zmes proti hmyzu je ideálnou prírodnou náhradou za syntetické prípravky proti hmyzu. Okrem roll on zmesi si môžete vytvoriť aj sprej proti hmyzu, aplikáciou ktorého rýchlejšie pokryjete väčšiu časť tela.

Esenciální olej Stop hmyzu je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá ochránit nás a naše děti před útokem parazitů a jiného hmyzu, který nám způsobuje štípnutí a podráždění pokožky. Tato roll on směs je vhodné aplikovat za uši, na krk, ramena, kolena, lokty, lýtka či zadní část zad. Toto jsou místa, kde hmyz nejčastěji útočí. Tato synergie s nosným olejem ochraňuje před hmyzem 2-3 hodiny následně doporučujeme roll on směs znovu aplikovat na pokožku. Paradoxem je, že pro čichový orgán lidí působí esenciální olej velmi příjemně, naopak pro hmyz je to doslova smrad, který účinně odráží jejich nálety. Takovým stylem umíme ochránit i naše domácí zvířata jako psi či koně. Tato roll on směs proti hmyzu je ideální přírodní náhradou za syntetické přípravky proti hmyzu. Kromě roll on směsi si můžete vytvořit také sprej proti hmyzu, jehož aplikací rychleji pokryjete větší část těla.

Ředění esenciálního oleje Stop hmyzu s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Stop hmyzu s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Stop hmyzu přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Stop hmyzu je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Stop hmyzu je jako přírodní repelent proti komárům, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Stop hmyzu je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Stop hmyzu je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přírodní esenciální olej Stop hmyzu máme na našem e-shopu s esenciálními oleji dostupný také v roll on aplikátoru v kombinaci s nosným olejem > Stop hmyzu roll on.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle účinků

Antibakteriální, Insekticidní, Protizánětlivý

Podle použití

Odpuzování hmyzu

Kožní onemocnění

Uštípnutí hmyzem

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “STOP HMYZU přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit