576,00 

CITRONOVÁ EXPLOZE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja směs citrusových olejů pro povzbuzení smyslů
účinky-esenciálneho-oleja na nepříjemný zápach či eliminaci cigaretového kouře
účinky-esenciálneho-oleja směs citrusů pro dokonalou dezinfekci v období chřipek
účinky-esenciálneho-oleja směs na dobrou náladu a pozitivní energii
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej CITRONOVÁ EXPLOZE na povzbuzení a energii

Směs esenciálních olejů Citronová exploze je synergie 6 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je dodat energii a povzbuzení. Směs tohoto oleje obsahuje citrusové esenciální oleje, které mají dezinfekční účinky vhodné pro úklid bytu, imunostimulant pro podporu imunitního systému, antibakteriální pro boj proti chřipce a nachlazení. Podporuje pozornost, soustředění a trávení.

Základní informace

Název: Citronová exploze
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Citrus bliss
Young Living náhrada za: Citrus fresh
Obsah: 6 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • bohatá citrusová vůně
Esenciální olej Citronová exploze pro energii a povzbuzení

Co obsahuje směs Citronová exploze?

Esenciální olej Citronová exploze je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 6 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Citronová exploze obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Grep (Pink Grapefruit), Citron (Lemon), Limetka (Lime), May chang, Mandarin a Sweet Orange.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 6 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) peel > Grep
 2. Citrus x limon (Lemon) peel > Citron
 3. Citrus x aurantifolia (Lime) peel > Limetka
 4. Litsea cubeba (May chang) fruit > May Chang
 5. Citrus x reticulata (Mandarin) peel > Mandarin
 6. Citrus sinensis (Sweet Orange) peel > Sweet Orange

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Citronová exploze

Směs esenciálních olejů Citronová exploze (Citrus Burst) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Grep (Pink Grapefruit) > přírodní antioxidant, bohatý na vitamin C, antibakteriální, anti-mikrobiální, anti-fungicidní
 • Citron (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriální, anti-fungicidní
 • Limetka (Lime) > antibakteriální, dezinfekční, anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • May Chang > antidepresivní, antiseptický, anti-fungicidní, anti-virální, protizánětlivý
 • Mandarin (Green Mandarin) > protizánětlivý, anti-mikrobiální, antiaging, antiseptický, přírodní antioxidant
 • Pomeranč (Sweet Orange) > antiseptický, protizánětlivý, anti-mikrobiální, diuretický

Jak používat esenciální olej Citronová exploze?

Přírodní esenciální olej Citronová exploze je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs namíchaná profesionálním aromaterapeutem
 • úžasná vůně – citrusový buket
 • vhodný a často využívaný do produktů péče o tělo
 • přináší svěží a inspirativní vůni, která povzbuzuje naše smysly
 • pomáhá snížit zápach cigaretového kouře či odstranění nepříjemného zápachu v pokoji
 • různé citrusové esenciální oleje dávají této směsi skvělý dezinfekční účinek
 • vhodná směs pro dobrou náladu a navození pozitivní energie
 • často používán v aroma difuzéry nebo místně na pokožku
 • prostřednictvím roll on aplikátoru zředěný s nosným olejem
Esenciální olej Citrus bliss doterra

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Citronová exploze v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Citronová exploze je vhodné pro dezinfekci vzduchu, dobrou náladu a pozitivní energii. Aktivní difúzování tohoto éterického oleje odstraňuje nepříjemný zápach v místnosti.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Citronová exploze do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Citronová exploze v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Citronová exploze je vhodné kombinovat s nosným olejem. Tato roll on směs má silné dezinfekční účinky na různé drobné rány, modřiny, odřeniny a poranění. Esenciální olej Citronová exploze patří do vrchních tónů a je vhodná pro výrobu parfémů či jako přísada do různých produktů pro péči o tělo.

Ředění esenciálního oleje Citronová exploze s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Citronová exploze s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Citronová exploze přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla) .

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Citronová exploze je vyroben ze šesti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Citronová exploze je na povzbuzení a energii, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Citronová exploze je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Citronová exploze je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku pokud je zředěný v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle účinků

Antibakteriální, Antioxidační, Dezinfekční, Imunostimulant

Podle použití

Pozornost a soustředění, Relax a meditace, Úklid domácnosti, Vůně do auta, Výroba parfému

Zdravotní problémy

Chřipka a nachlazení, Imunita, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “CITRONOVÁ EXPLOZE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit