650,00 

SEBEÚCTA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja ke zvýšení důvěry a sebedůvěry ve vlastní síly
účinky-esenciálneho-oleja tzv. „tajný zdroj odvahy“ – povzbuzení a odvaha
účinky-esenciálneho-oleja sebeúcta sebe sama
účinky-esenciálneho-oleja připravenost na důležité životní momenty
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja doba spotřeby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

7 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej SEBEÚCTA pro zvýšení důvěry, sebedůvěry a odvahy

Směs esenciálních olejů Sebeúcta je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je zvýšit pocit důvěry, sebedůvěry a odvahy. Je vhodný pro jógu cvičení a pilates a pro relaxaci a meditaci. Obsah esenciálních olejů v této směsi mají pozitivní antibakteriální, sedativní a protizánětlivé účinky. Jeho pozitivní účinky mohou využívat i děti od 2 let, protože patří mezi KidSafe esenciální oleje.

Základní informace

Název: Sebeúcta
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Balance
Young Living náhrada za: Acceptation
Obsah: 4 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • šťavnatě svěží, lehká citrusová vůně
Esenciální olej Sebeúcta na odvahu a důvěru

Co obsahuje směs Sebeúcta?

Esenciální olej Sebeúcta je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 4 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Sebeúcta obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Smrk Černý (Black Spruce), Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii), Vrátič (Blue Tansy) a Ho Wood.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben ze 4 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Picea mariana (Black Spruce) leaves > Smrk Černý
 2. Boswellia Carterii (Frankincense Carterii) gum > Kadidlo Carterii
 3. Cinnamomum Camphora Linalooliferum (Ho Wood) wood > Ho Wood
 4. Tanacetum Annum (Blue Tansy) > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Sebeúcta

Směs esenciálních olejů Sebeúcta (Self-esteem) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Smrk Černý (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii) > protizánětlivé, analgetické účinky, podpora imunity, utiší dráždivý kašel
 • Ho Wood (Ho Wood) > analgetický, protizánětlivý, antibakteriální, anti-aging
 • Vrátič (Blue Tansy) > proti-zánětlivý, antihistaminikum, anti-fungicidní, sedativní

Jak používat esenciální olej Sebeúcta?

Přírodní esenciální olej Sebeúcta je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciálně namíchaná receptura profesionálním aromaterapeutem
 • poskytuje zvýšení důvěry a sebedůvěry ve vlastní síly
 • dodává odvahu a rozvahu před velkou prezentací či během pohovoru
 • vůně tohoto oleje vám pomůže připravit se na jakékoli podmínky
 • říká se mu tvz. “tajný zdroj odvahy”
 • tato synergie obsahuje velmi vzácný a výjimečný esenciální olej Blue Tansy
 • Blue Tansy zmírňuje obavy, eliminuje nervové napětí
 • Kadidlo Carterii je povznášející
 • dřevo Ho Wood zase působí uklidňujícím dojmem
 • skvělá trojkombinace pro osmělení i pro samotáře
 • vhodný je však také jako doplněk k tělovým nebo pleťovým vodám
 • povzbuzující účinky a vhodné pro difuzování v kanceláři
Přírodní esenciální olej Self-esteem

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Sebeúcta v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Sebeúcta vytváří pozitivní energii plnou sebedůvěry ve vlastní síly, rozvahu a trpělivost. Pomáhá osmělit se a příznivě působí pro uzavřené lidi, kteří mají rádi samotu a působí s náladou melancholika.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Sebeúcta do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Sebeúcta v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Esenciální olej Sebeúcta se nevyužívá tak často v roll on aplikátoru jako v aroma difuzérech. Jeho účinky mají lepší využití, pokud se do těla dostávají inhalací prostřednictvím profesionálního ultrazvukového aroma difuzéru.

Pro případ, že byste jej chtěli vyzkoušet i na pokožku těla doporučujeme následující ředění pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Sebeúcta s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Sebeúcta přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Sebeúcta je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Sebeúcta je na zvýšení důvěry, sebedůvěry a odvahy, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Sebeúcta je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Sebeúcta je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace, Yoga a pilates

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SEBEÚCTA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit