1510,00 

SLAMĚNKA přírodní esenciální olej 5ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeOleje pro novorozence od 3 měs.

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý, přírodní a vzácný esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja jeden z nejvyhledávanějších esenciálních olejů
účinky-esenciálneho-olejauklidňující, hojivé a cenné protizánětlivé účinky
účinky-esenciálneho-oleja podporuje léčbu a napomáhá při rekonvalescenci po nemoci
účinky-esenciálneho-oleja jedinečné omlazující účinky
účinky-esenciálneho-oleja dodává pokožce zdravý a zářivý vzhled
účinky-esenciálneho-oleja účinný při kožních problémech a nedokonalostech pleti
účinky-esenciálneho-oleja eliminuje neklid, napětí a pocity podrážděnosti
účinky-esenciálneho-oleja poskytuje emocionální stabilitu u dospělých a dětí
účinky-esenciálneho-oleja redukuje bolesti, otoky, modřiny,
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při respiračních problémech, bronchitidě a astmatu
účinky-esenciálneho-oleja posiluje imunitní systém
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 5 ml (přibližně 125 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej SLÁMÉNKA pro rekonvalescenci po ozařování

Esenciální olej Slaměnka je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z horních částí květů slaměnky. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi květinové vůně, které se řadí do středních tónů. Slaměnkový přírodní esenciální olej patří mezi nejvyhledávanější esenciální oleje pro jeho mimořádné účinky zmírnit příznaky onkologického onemocnění rakoviny a pro rychlejší rekonvalescenci a zotavení se po ozařování. Má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky, které jsou vhodné při bolesti svalů či menstruačních bolestech. Velmi oblíbený při výrobě produktů osobní hygieny a kožních onemocnění jako jizvy, strie či kopřivka. Podporuje imunitní systém, zmírňuje nepříjemné hemoroidy a má omlazující (anti-aging) účinky. Svým jemným složením je vhodný i pro děti od 3 měsíců.

Esenciální olej Slaměnka Plant Therapy na hemoroidy
Esenciální olej Slaměnka na onkologické onemocnění rakovinu
slaměnka na strie a cholesterol
slaměnka na podlitiny a rekonvalescenci po ozařování

Základní informace

Latinský název: Helichrysum Italicum
Země původu: Bosna, Chorvatsko, Francie
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: kvetoucí rostliny
Objem: 5 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Slaměnka se svou květinovou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podporí jeho léčivé účinky. Slaměnku je tedy vhodné míchat s – Heřmánek(Chamomile), Šalvou (Clary sage), Levandule (Lavender), Růží (Rose Absolute), Rozmarýn (Rosemary) a Bergamot.

Tón vůně

 • příjemná sladká vůně, která patří mezi květinové vůně
 • medově-sladká vůně s tóny dřeviny
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben ze slaměnky
 • Slaměnka (Helichrysum Italicum) flowering plant

Účinky esenciálního (éterického) oleje ze slaměnky

Přírodní esenciální olej Slaměnka (Helichrysum Italicum) svým složením má tyto účinky:

 • protizánětlivý, antifungicidní
 • antibakteriální, antimikrobiální

Jak používat slaměnkový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Slaměnka je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • má zklidňující, hojivé a cenné protizánětlivé účinky
 • pomáhá rychleji se zotavit po nemoci
 • je podporou při léčbě onkologických onemocnění
 • posiluje imunitu těla, je velmi vhodný na horečku a kašel
 • olej z květu slaměnky je často označován také jako věčný či nesmrtelný olej pro své omlazující účinky a schopnost dodat pokožce
 • zdravý zářivý a mladistvý vzhled
 • má výborné účinky při léčbě kožních onemocnění a dermatitidy
 • pomáhá zmírnit negativní emoce spojené s bolestí. podrážděnost a napětí
 • zmírňuje hemoroidy přírodním způsobem
 • vhodný na krevní podlitiny, křečové žíly a také při vysokém cholesterolu
 • napomáhá při bolesti hlavy, uvolňuje svalovou horečku a křeče
 • pomáhá při respiračních problémech a je užitečná při astmatu, bronchitidě, na kašel
 • podporuje trávení a správnou funkci jater a slinivky břišní
 • redukuje bolesti zad, otoky, modřiny a záněty
 • úleva od bolesti hlavy a pomoc při nespavosti (insomnie)

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Slaměnka v moderní aromaterapii. Rozptylování slaměnkového oleje pomáhá zotavit se rychleji z onemocnění, posílí imunitu a bojuje s horečkou a dusivým kašlem. Vytváří pozitivní emoce a eliminuje podrážděnost či napětí. Prokazatelně snižuje vysoký cholesterol, zmírňuje bolest hlavy a působí mimořádně účinně při respiračních problémech jako astma, bronchitida či zahlenění. Večerní difúzování slaměnky v aroma difuzéru pomáhá při nespavosti (insomnie).

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Slaměnka do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Slaměnka v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Slaměnka v kombinaci s nosným mandlovým olejemprotizánětlivé a hydratační účinky při kožních onemocněních. Aplikací na hrudník a zadní část zad pomáhá uvolnit dýchání a zahleněné průdušky. Na pleť působí omlazující a vyživující. Směs je vhodné aplikovat na krevní podlitiny nebo křečové žíly. Masáží uvolňuje bolest zad a zanícenou svalovou tkáň.

Ředění esenciálního oleje Slaměnka s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje slaměnka s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje slaměnka přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Slaměnka je vyroben ze slaměnky, která pochází z Bosni, Chorvatska a Francie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Slaměnka je před, během a po ozařování chemoterapií a rychlejší rekonvalescence, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Slaměnka je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat také v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Slaměnka je bezpečný pro dospělé, miminka a novorozence od 3 měsíců.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

5 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Novorozenci od 3 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest svalů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý

Podle použití

Osobní hygiena

Kožní onemocnění

Jizvy, Kopřivka, Strie

Zdravotní problémy

Játra a ledviny, Ledvinové kameny, Menopauza, Onemocnění srdce, Prevence rakoviny

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SLAMĚNKA přírodní esenciální olej 5ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit