650,00 

DOBRÁ NÁLADA esenciální olej Plant Therapy 10ml

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja emocionální pohoda, harmonie a pozitivní energie
účinky-esenciálneho-oleja pro děti do auta k uklidnění nálad a hádek
účinky-esenciálneho-oleja povzbudí a rozveselí jakoukoli místnost
účinky-esenciálneho-oleja ke zmírnění konfliktů, pracovní nervozity a stresu
účinky-esenciálneho-oleja speciální receptura na negativní emoce a nálady
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej DOBRÁ NÁLADA pro emocionální pohodu a harmonii

Směs esenciálních olejů Dobrá nálada je synergie 3 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi květinové vůně. Jeho hlavní účinek je podpořit emocionální pohodu, náladu a harmonii. Dobrá nálada je éterický olej vhodný pro relaxaci a meditaci, proti únavě a vyčerpanosti. Tato synergie je vhodná jako vůně do auta a bytu pro pozitivní atmosféru. Esenciální olej Dobrá nálada má antibakteriální, respirační, antioxidační, antidepresivní či sedativní účinky. Dobrá nálda patří mezi KidSafe esenciální oleje bezpečné pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Dobrá nálada
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: Console
Young Living náhrada za: Release
Obsah: 3 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jasná citrusová s jemnými tóny květin
Přírodní esenciální olej Dobrá nálada

Co obsahuje směs Dobrá nálada?

Esenciální olej Dobrá nálada je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 3 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Dobrá nálada obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Muškát (Bourbon Geranium), Grep (Pink Grapefruit) a Tangerine.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben ze 3 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus reticulata (Tangerine) peel > Tangerine
 2. Pelargonium x graveolens (Bourbon Geranium) leaves > Muškát
 3. Citrus paradisi (Pink Grapefruit) peel > Grep

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Dobrá nálada

Směs esenciálních olejů Dobrá nálada (Blues Buster) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Tangerine > antibakteriální, protizánětlivý, diuretický, respirační
 • Muškát (Bourbon Geranium) > proti-infekční, protizánětlivý, vhodný na stres, cukrovku a depresi, vhodný při menopauze, perimenopauze, na neurodegenerativní onemocnění, vestibulitida nosu, vhodné na akné, dermatitidu a zánětlivá onemocnění kůže
 • Grapefruit (Pink Grapefruit) > antibakteriální, anti-mikrobiální, redukuje stres, snižuje krevní tlak, snižuje chuť k jídlu

Jak používat esenciální olej Dobrá nálada?

Přírodní esenciální olej Dobrá nálada je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciálně namíchaná receptura profesionálním aromaterapeutem
 • příjemná vůně nebo vůně něčeho známého vyvolává pozitivní emoce a tedy zlepšení nálady
 • vůně ovlivňuje naše smysly každý den ať už pozitivní nebo negativní
 • příjemná vůně působí na lidi přátelštěji, barvy vypadají pestřeji a jasněji a hudba nám najednou zní příjemně
 • přechod z negativního do pozitivního módu stačí tato synergie Dobrá nálada
 • skvělá kombinace Grapefruitu, Geránie a příjemně sladkého Tangerinu
 • Doporučujeme rozptylovat tento esenciální olej v aroma difuzéru večer před spánkem nebo jednoduše během dne
 • i když je primárně určen k difuzování, hodí se jako doplněk v péči o tělo, masážních produktů
 • snižuje nervozitu, stres či negativní náladu
 • vhodný i do kanceláře ke snížení pracovní nervozity a konfliktů
 • skvělá přírodní vůně i do auta, kde se děti neustále dobírají
Esenciální olej Console

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Dobrá nálada v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Dobrá nálada vyvolává pozitivní emoce, zlepšuje náladu, snižuje stres, nervozitu a negativní náladu.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Dobrá nálada do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Dobrá nálada v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Esenciální olej Dobrá nálada není primárně určen pro lokální použití. Vhodnější volba je inhalace prostřednictvím aroma difuzéru. Pokud se ale rozhodnete použít tento esenciální olej na pokožku doporučujeme tyto koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Tabulka ředění esenciálního oleje Dobrá nálada s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Dobrá nálada přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Dobrá nálada je vyroben ze tří přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Dobrá nálada je na emocionální pohodu a harmonii, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Dobrá nálada je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Dobrá nálada je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest hlavy

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Antioxidační, Respirační, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace, Únava a vyčerpanost, Vůně do auta, Vůně do bytu

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “DOBRÁ NÁLADA esenciální olej Plant Therapy 10ml”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit