576,00 

STOP BAKTERIÍM esenciální olej Plant Therapy 10ml

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja účinný bojovník proti bakteriím
účinky-esenciálneho-oleja posiluje imunitní systém
účinky-esenciálneho-oleja ekologický čistící prostředek
účinky-esenciálneho-oleja univerzální prostředek v domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja dezinfekce prostorů, povrchů a ovzduší
účinky-esenciálneho-oleja ochrana před sezónními onemocněními
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity při zvládání těžkých onemocnění
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej STOP BAKTERIÍM pro imunitu, bakterie a viry

Směs esenciálních olejů Stop bakteriím je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové a bylinné vůně. Jeho hlavní účinek je odstranění bakterií, virů a choroboplodných zárodků a tedy dezinfekce bytu a posílení imunitního systému člověka. Jeho dezinfekční, antibakteriální i protizánětlivé účinky jsou vhodné při chřipce, horečkách a nachlazení. Velice oblíbený přírodní doplněk pro ekologické čištění bytu. Jeho použití je vhodné lokální masáží v roll on směsi i inhalace prostřednictvím profesionálního ultrazvukového aroma difuzéru.

Základní informace

Název: Stop bakteriím
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: On Guard
Young Living náhrada za: Thieves
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • citrusově bylinná vůně se skořicovým tónem
Esenciální olej Ničitel bakterií na dezinfekci, chřipku a bolest v krku

Co obsahuje směs Stop bakteriím?

Esenciální olej Stop bakteriím je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Stop bakteriím obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Citron (Lemon), Hřebíček (Clove Bud), Eukalyptus (Eucalyptus), Skořice (Cinnamon) a Rozmarýn (Rosemary).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus x limon (Lemon) peel > Citron
 2. Syzygium aromaticum (Clove Bud) buds > Hřebíček
 3. Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) leaf > Eukalyptus
 4. Cinnamomum Cassia (Cinnamon) bark > Skořice
 5. Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf > Rozmarýn

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Stop bakteriím

Směs esenciálních olejů Stop bakteriím (Germ Fighter) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Citron (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriální, anti-fungicidní
 • Hřebíček (Clove Bud) > anti-mikrobiální, proti-virový, analgetický
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivirový a antibakteriální, usnadňuje vykašlávání
 • Skořice (Cinnamon) > silně protivirová a protizánětlivá
 • Rozmarýn (Rosemary) > proti-infekční – bolest v krku, infekce plic, jaterní problémy – žloutenka

Jak používat esenciální olej Stop bakteriím?

Přírodní esenciální olej Stop bakteriím je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • poskytuje bezpečný způsob podpory přirozené
 • obranyschopnosti organismu a zdravého imunitního systému člověka
 • chrání před virovými onemocněními, ale i sezónními chorobami, jako jsou chřipka, rýma, nachlazení či bolest v krku
 • podpora imunity u dětí a dospělých
 • přírodní posílení imunity při chemoterapii a rekonvalescenci
 • má silné antioxidační, antiseptické, dezinfekční a antivirové účinky
 • přírodní antiseptikum, které eliminuje parazitické bakterie
 • pročišťuje a dezinfikuje vzduch v místnosti, likviduje viry a bakterie v autě a vytváří negativní podmínky pro
 • rozmnožování virů a nejčastější bakteriální onemocnění
 • vytváří čisté ovzduší v autě, domácností, kanceláři a podporuje tím zdravé dýchání
Esenciální olej on guard doterra (thieves) na viry

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Stop bakteriím v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Stop bakteriím v aroma difuzéru se používá primárně k dezinfekci vzduchu v bytě, ale také v autě. Tato synergie obsahuje takové esenciální oleje, které ničí neviditelné bakterie, viry a choroboplodné zárodky ve vzduchu a chrání tak lidský organismus před onemocněním chřipkou, horečkou či bolestí v krku. Inhalace této synergie podporuje zdravé dýchání a posiluje imunitní systém. Jeho protizánětlivé, respirační i antibakteriální účinky jsou vhodné pro imunitní systém, který byl oslaben z důvodu chemoterapie a rekonvalescence po virovém onemocnění.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Stop bakteriím do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Stop bakteriím v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Stop bakteriím je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikace této masážní roll on směsi je vhodné použít jako náhrada za tekuté dezinfekční mýdlo ak ošetření ran, oděrek, modřin či poranění kolen a loktů.

Ředění esenciálního oleje Stop bakteriím s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Stop bakteriím s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Stop baktériím přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Stop bakteriím je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Stop bakteriím je na podporu imunity, ničení bakterií a virů, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Stop bakteriím je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Stop bakteriím je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

5/5 - (1 vote)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná, Citrusová, Kořeněná

Podle účinků

Antibakteriální, Dezinfekční, Protizánětlivý

Podle použití

Praní a sušička, Úklid domácnosti

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Chřipka a nachlazení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “STOP BAKTERIÍM esenciální olej Plant Therapy 10ml”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit