500,00 

LEVANDULE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní olejeOleje pro novorozence od 3 měs.

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja sladká květinová a bylinná vůně
účinky-esenciálneho-oleja univerzální a nejznámější esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pro ženy po porodu (strie)
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pro spánek a snazší usínání
účinky-esenciálneho-oleja na drobná poranění a popáleniny
účinky-esenciálneho-oleja k relaxaci a uvolnění nervového napětí
účinky-esenciálneho-oleja na jizvy, vrásky, štípnutí hmyzem
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

17 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej LEVANDULE pro menstruační bolesti a strie po porodu

Esenciální olej Levandule je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z vrchních částí květů levandule lékařské. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi květinové vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej patří mezi nejznámější a nejoblíbenější esenciální oleje pro dospělé, děti a vhodný je také novorozence a miminka od 3 měsíců pro své jemné složení. Jeho mimořádné účinky jsou při menstruačních bolestech, na strie po porodu, popáleniny, lehčí spánek a usínání. Jedná se o všestranný esenciální olej, který můžete použít při různých zdravotních problémech (ADHD, autismus, dýchání, imunita, menopauza, nespavost, myomy a polypy), ke zmírnění příznaků kožních onemocnění (akné, jizvy, strie, vrásky, popáleniny, štípnutí hmyzem, psoriáza, seborea, lupy svrab a vši), zda stop bolesti hlavy, svalů, břicha či kostí a zubů. Mají mnoho pozitivních účinků pro lidské tělo, mezi hlavní patří dezinfekční, antibakteriální, protizánětlivý, respirační, sedativní či insekticidní.

Přírodní esenciální olej Levandule Plant Therapy na popáleniny
Přírodní esenciální olej Levandule na bolest hlavy a spánek
Přírodní esenciální olej Levandule na myomy a polypy
Přírodní esenciální olej Levandule na bolest hlavy v těhotenství

Základní informace

Latinský název: Lavandula angustifolia
Země původu: Bulharsko, Francie, Řecko a Španělsko
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: vrchní části květin
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Levandule se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Levandule je tedy vhodné míchat s – Citronová exploze (Citrus Burst), Máta (Peppermint), Pomeranč (Sweet Orange), Citronová tráva (Lemongrass), Kadidlo (Frankincense Serrata), Pačuli (Patchouli) a Bergamot.

Tón vůně

 • nádherná levandulová vůně, která patří mezi květinové vůně
 • sladká bylinkovo-květinová vůně
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z levandule lékařské
 • Lavandula angustifolia (Lavender) flowering tops

Účinky esenciálního (éterického) oleje z levandule

Přírodní esenciální olej Levandule (Lavandula angustifolia) svým složením má tyto účinky:

 • antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický
 • sedativní, na popáleniny a bolesti po porodu

Jak používat levandulový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Levandule je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • nejuniverzálnější esenciální olej
 • olej má analgetické, antikoagulační, protikřečové, protizánětlivé, antiseptické a protiplísňové vlastnosti
 • pomáhá při abscesech, artritidě, vyrovnává tělesné systémy, při vředech, bronchitidě, modřinách, kvasinkách, oparech, kolice, cystách, depresi, bolesti ucha, mdlobách, chřipce, žlučníkových kamenech, senné rýmě, bolesti hlavy, vysokém tlaku, štípnutí hmyzem, nespavosti, laryngitidě, migrénách, revmatismu, kožních onemocněních, pohmožděninách, stresu, úpalu, spálení od slunce, napětí, tuberkulóze, zvracení a ranách
 • k štípnutí hmyzem (osa, včela, komár, ovad)
 • eliminuje křeče v břiše a v nohou, napětí a stres
 • pomáhá zničit herpes na rtu
 • dokáže pomoci ženám po porodu (na strie po porodu)
 • výborný esenciální olej, který dokáže tlumit bolest všeho druhu díky obsahu chemických složek – linalool a linalyl acetát

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Levandule v moderní aromaterapii. Rozptylování levandulového oleje pomáhá dětem lépe usínat, uvolňuje bolest hlavy, vytváří příjemné pocity, zklidňuje a vhodně pomáhá tělu s odpočinkem. Jeho vůně dokáže vytvářet přírodní štít proti letnímu hmyzu, uvolňuje bolest břicha a výrazně přispívá k otupení menstruačních bolestí. Jeho využití je opravdu obrovské, jak v aroma difuzérech, tak přímo na pokožku těla. Patří mezi velmi jemně esenciální oleje, které jsou vhodné i pro malé děti od 3 měsíců. Svými účinky, nejen že pomáhá při různých problémech a onemocněních, ale jeho aroma je ideální i jako vůně do bytu či během cestování do difuzéru v autě.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Levandule do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Levandule v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Levandule v kombinaci s nosným kokosovým olejem zmírňuje popáleniny na pokožce, tlumí bolest svalů a menstruačních bolestí aplikováním na břišní dutinu. Levandulová roll on směs je vhodná ke zmírnění bolestivého vpichu po komárech či jiném hmyzu a zároveň účinkuje jako ochrana před náletem nepříjemného letního hmyzu, aplikace roll on se směsí levandule na spánky zklidňuje mysl a otupuje nepříjemnou bolest hlavy, která častokrát přesahuje . Roll on směs můžeme využít i pro různá kožní onemocnění, protože levandule má bohaté antibakteriální i protizánětlivé účinky – stačí natírat směs pravidelně na problematické místo. Vysušuje vyrážky a mění je na suché strupky, které se rychleji hojí. Masáží levandule pomáháme malým dětem při ranní kolice či plenkových zapareninách, zjemňuje tvořící se strie po porodu a tlumy každou bolest pro vysoký obsah chemotypůlinalool a linalyl acetát. Levandulový esenciální olej je také vhodný nanést na rty v případě oparu, herpesu nebo ke snížení krevního tlaku nanášením na hlavní pulzní body na těle. Jeho mimořádný účinek je také pro starší lidi, kteří trpí bolestí kolen, kostí a revmatickými stavy. Jeho nanášení by mělo být pravidelné a několikrát do dne. V závislosti na principu jeho použití jej můžeme použít samostatně, nebo jako součást příjemné masážní směsi v některém z nosných základních olejů.

Ředění esenciálního oleje Levandule s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje levandule s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Levandule přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Levandule je vyroben z levandule lékařské, která pochází z Bulharska, Francie, Řecka či Španělska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Levandule je na menstruační bolesti, strie po porodu a klidný spánek, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Levandule je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Levandule je bezpečný pro dospělé, miminka a novorozence od 3 měsíců.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přírodní esenciální olej Levandule máme na našem e-shopu s esenciálními oleji dostupný také v roll on aplikátoru v kombinaci s nosným olejem > Levandule roll on.

5/5 - (1 vote)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Novorozenci od 3 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest břicha, Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů, Bolest ucha, Bolest zubů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Dermatitidní, Dezinfekční, Insekticidní, Protizánětlivý, Respirační, Sedativní

Podle použití

Hněv a vztek, Odpuzování hmyzu, Osobní hygiena, Praní a sušička, Relax a meditace, Sauna a wellness, Stres a úzkost, Úklid domácnosti, Vášeň a přitažlivost, Vůně do bytu, Výroba parfému, Yoga a pilates

Kožní onemocnění

Akné, Jizvy, Kopřivka, Lupy, Pigmentové skvrny, Popáleniny, Psoriáza, Seborea, Strie, Svrab, Uštípnutí hmyzem, Vrásky, Vši, Vyrážky

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autismus, Dýchání a astma, Imunita, Ledvinové kameny, Menopauza, Myomy a polypy, Nespavost, Obezita, Onemocnění srdce, Štítná žláza

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “LEVANDULE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit