600,00 

SPEARMINT přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja na žaludeční problémy, nadýmání
účinky-esenciálneho-oleja na vrásky, podrážděnou a nedokonalou pokožku
účinky-esenciálneho-oleja na koncentraci a úlevu od napětí
účinky-esenciálneho-oleja na nevolnost při cestování
účinky-esenciálneho-oleja vůně z difuzéru snižuje chuť k jídlu (apetit)
účinky-esenciálneho-oleja na hleny, suchý dráždivý kašelzánět dýchacích cest
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej SPEARMINT vhodný jako vůně do bytu a auta

Esenciální olej Spearmint je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z listů máty klasnaté. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi bylinné vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej dokáže potlačit bolest břicha, zjemnit vrásky a odstranit vyrážku na pokožce těla. Jeho antibakteriální a protizánětlivé účinky pomáhají na kašel a vykašlávání, trávení, dýchání a astma. Patří mezi oblíbené esenciální oleje proti únavě a vyčerpanosti, vhodný jako přírodní vůně do auta a bytu.

Přírodní esenciální olej Spearmint pro únavu a vyčerpání
Přírodní esenciální olej Spearmint pro trávení a zápachu
Přírodní esenciální olej Spearmint pro chronickou únavu
spearmint - domácí lék na vykašlávání hlenů

Základní informace

Latinský název: Mentha spicata
Země původu: Amerika
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: listy
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Spearmint se svou bylinnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Spearmint je tedy vhodné míchat s – Levandule (Lavender), Rozmarýn (Rosemary), Máta (Peppermint) a Eukylaptus (Eucalyptus).

Tón vůně

 • výrazná a pronikavá vůně, která patří mezi bylinné vůně
 • sladká a svěží vůně máty klasnaté
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyrobený z máty klasnaté
 • Mentha spicata (Spearmint) listy

Účinky esenciálního (éterického) oleje spearmint

Přírodní esenciální olej Spearmint (Mentha spicata) svým složením má tyto účinky:

 • antifungicidní, antibakteriální
 • antivirový, protizánětlivý

Jak používat hřebíčkový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Spearmint je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • stejná odrůda jako máta peprná (spearmint je méně mentolový)
 • zmírňuje žaludeční problémy, bolesti a nadýmání
 • povznášející vůně utišuje emocionální vypětí
 • zlepšuje koncentraci a ulevuje fyzické napětí v hlavě a krku
 • vhodný pro děti i starší lidi
 • vhodný dýchací potíže – uvolňuje dýchací cesty, hleny a kašel
 • na nevolnost při cestování a těhotenství
 • jeho příjemná mentolová vůně snižuje chuť k jídlu
 • využívaný při častých zánětech dýchacích cest (vhodný pro zábal na krk)
 • utišuje silný a nepříjemný suchý kašel
 • k podráždění pokožky, vrásky, nedokonalost pokožky, čistič pokožky

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Spearmint v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje spearmint pomáhá při žaludečních problémech, bolesti břicha a nadýmání. Vůně spearmintu je povznášející a utišuje emocionální napětí. Působí příznivě na respirační systém a zklidňuje nevolnost při dlouhém cestování autem a těhotenství.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Spearmint do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Spearmint v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Spearmint v kombinaci s nosným kokosovým olejem ulevuje fyzické napětí na hlavě a krku. Na oteklé a zanícené hrdlo v podobě obkladu či na podrážděnou pokožku a vrásky.

Ředění esenciálního oleje Spearmint s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje spearmint s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Spearmint přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Spearmint je vyroben z máty klasnaté, který pochází z Ameriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Spearmint je k odstranění nepříjemného zápachu, vhodné jako vůně do auta a bytu, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Spearmint je používat v ultrazvukovém aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Spearmint je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest břicha

Podle účinků

Antibakteriální, Dermatitidní, Protizánětlivý

Podle použití

Praní a sušička, Únava a vyčerpanost, Vůně do auta, Vůně do bytu

Kožní onemocnění

Vrásky, Vyrážky

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Kašel a vykašlávání, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SPEARMINT přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit