500,00 

MÁTA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja čistá a svěží vůně travnaté máty peprné
účinky-esenciálneho-oleja letní chladivý účinek na pokožku těla
účinky-esenciálneho-oleja v zimě uvolňuje dýchací cesty při rýmě a nachlazení
účinky-esenciálneho-oleja stimulující esenciální olej při napětí, stresu, úzkosti a deprese
účinky-esenciálneho-oleja využívání v období menopauzy, podpora trávení
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej MÁTA na bolest svalů a ochlazování vzduchu

Esenciálny olej Peppermint je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov mäty piepornej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoje ochladzovacie účinky na pokožku tela a zároveň zmierniť bolesť svalov esenciálnou masážnou zmesou. Jeho účinky sú vhodné na bolesti rôzneho typu ako aj menštruačné bolesti. Antibakteriálne, protizápalové, respiračné ako aj antioxidačné účinky pomáhajú na kožné ochorenia ako svrab, žihľavka, psoriáza, ekzém, kožná mykóza či opar a vyrážky. Vhodné na dýchací systém a astmatické stavy, utíši ADHD syndróm hyperaktívnych detí, pre lepší spánok a zaspávanie, tráviace ťažkosti či pri hormonálnej stabilite menopauzy žien.

Přírodní esenciální olej Máta na bolest svalů
Přírodní esenciální olej Máta pro ochlazování
Přírodní esenciální olej Máta na ekzém a vyrážky
Přírodní esenciální olej Máta na psoriázu a svrab

Základní informace

Latinský název: Mentha x piperita
Země původu: Indie
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: listy
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Peppermint se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Máta je tedy vhodné míchat s – Eukalyptus (Eucalyptus), Levandule (Lavender), Citron (Lemon), Rozmarýn (Rosemary), Vanilka (Vanilla), Spearmint a Ylang Ylang.

Tón vůně

 • chladivá peppermintová vůně, která patří mezi bylinné vůně
 • svěží chladivo travnatá a mátová vůně
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyrobený máty peprné
 • Mentha x piperita (Peppermint) leaves

Účinky esenciálního (éterického) oleje peppermint

Přírodní esenciální olej Máta (Mentha x piperita) svým složením má tyto účinky:

 • antibakteriální, antivirový
 • protizánětlivý, antioxidační

Jak používat mátový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Peppermint je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • poskytuje revitalizační vlastnosti, chladivá a svěží vůně
 • povzbuzující účinky pro naše smysly a napomáhá podporovat energii a bdělost
 • stimulující esenciální olej, který uklidňuje vytváří balance těla a mysli
 • považuje se za olej “radosti”, vylepšuje náladu
 • pomáhá při emocionálním vypětí, bolesti, stresu
 • příznivé účinky na dýchání a emocionální stabilitu
 • vhodný při únavě, depresi, úzkosti, histerie, revmatismu a horečce
 • vhodný k inhalaci pro zdravou pokožku a sliznici
 • používaný v době menopauzy a ochlazení pokožky těla zejména v létě
 • v zimním období uvolňuje dýchací cesty při rýmě, nachlazení
 • cenný doplněk každého nadšence moderní aromaterapie
 • vhodný i do dezinfekčních sprejů a ekologických čistících prostředků

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Máta v moderní aromaterapii. Rozptylování mátového oleje pomáhá na různou bolest a podporu energie, vytváří balance těla a mysli. Difúzování tohoto esenciálního oleje zlepšuje náladu a považuje se za tzv. olej radosti. Vhodný pro emocionální napětí a zároveň podporu dýchání.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Peppermint do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Peppermint v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Peppermint v kombinaci s nosným kokosovým olejem má výjimečné chladivé účinky na zmírnění bolesti svalů aplikováním na konkrétní místa na těle. Používá se také jako přírodní doplněk pro výrobu dezinfekčních sprejů a přírodních ekologických čisticích prostředků. Masážní roll on směs je vhodné aplikovat na břišní dutinu dlouhodobě po dobu menopauzy. Aplikací směsi mátového oleje na spánky podporujeme zklidnění mysli a snazší usínání.

Ředění esenciálního oleje Máta s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje peppermint s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje máta přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
 • skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čistících prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Máta je vyroben z máty peprné, který pochází z Indie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Máta je na bolest svalů a ochlazování vzduchu, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Máta je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Máta je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku, pokud je zředěn v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest břicha, Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů, Bolest zubů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Antioxidační, Protizánětlivý, Respirační

Podle použití

Osobní hygiena, Sauna a wellness, Úklid domácnosti, Vůně do auta, Vůně do bytu

Kožní onemocnění

Ekzém, Kopřivka, Mykóza, Opar, Plešatost, Popáleniny, Psoriáza, Svrab, Vyrážky

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Dýchání a astma, Játra a ledviny, Krvácení dásní, Menopauza, Nespavost, Obezita, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “MÁTA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit