425,00 

SKOŘICE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja pro teplé a hřejivé masáže – uvolnění svalů, šlach
účinky-esenciálneho-oleja na cirkulaci krve a obnovu kožních buněk
účinky-esenciálneho-oleja na přípravu domácích skořicovníků
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při průjmu a zvracení, na plynatost a nadýmání
účinky-esenciálneho-oleja pro přípravu vánočních svíček, krémů, balzámů, mýdel
účinky-esenciálneho-oleja na revma, artritidu, silné kořínky vlasů
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunitního systému v období sezónních chorob
účinky-esenciálneho-oleja na chřipku, rýmu, nachlazení, horečky
účinky-esenciálneho-oleja antidepresivní esenciální olej (úzkost, osamělost)
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej SKOŘICE na bolest zubů a hřejivou masáž

Esenciální olej Skořice je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z kůry skořicovník cejlonský. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi kořenité vůně, které se řadí do středních a spodních tónů. Tento přírodní esenciální olej je vhodný pro bolest zubů a hřejivou esenciální masáž svalů. Tato delikátní kořeněná vůně má své využití v sauně a wellness, úklid bytu či výroba mužské kolínské. Má silné antibakteriální, protizánětlivé a sedativní účinky vhodné k potlačení příznaků chřipky a nachlazení, uvolnit dýchání a astma či dusivý kašel a vykašlávání hlenů. V roll on směsi vhodné pro akné, kožní plíseň či bradavice.

Přírodní esenciální olej Skořice na průjem a zvracení
Přírodní esenciální olej Skořice na osamělost
Přírodní esenciální olej Skořice na bolest zubů
Přírodní esenciální olej Skořice na bolest kosti a artritidu

Základní informace

Latinský název: Cinnamomum cassia
Země původu: Čína
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: kůra
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Skořice se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Skořice je tedy vhodné míchat s – Cedrové dřevo (Cedarwood), Kadidlo (Frankincense Serrata), Citron (Lemon), Ylang Ylang a Sweet Orange.

Tón vůně

 • výrazná skořicová vůně, která patří mezi kořenité vůně
 • teplá vůně skořice se štiplavými tóny
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z hřebíčku voňavého
 • Eugenia caryophyllus (Clove bud) flower buds

Účinky esenciálního (éterického) oleje skořice

Přírodní esenciální olej Skořice (Cinnamomum cassia) svým složením má tyto účinky:

 • antidepresivní, anti-mikrobiální, anti-revmatický
 • antiseptický, antivirový, protizánětlivý

Jak používat skořicový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Skořice je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • krásný voňavý kořeněný esenciální olej
 • pro přípravu vánočních směsí jako přísada do svíček, masážních krémů, mýdel
 • pro teplé a hřejivé masáže, zahřívá a uvolňuje svalstvo, šlachy ale i klouby
 • zlepšuje cirkulaci krve a obnovu kožních buněk
 • vhodné i jako aroma pro přípravu domácích skořicovníků
 • v minulosti často využívaný všelék čínských léčitelů
 • pomáhá při průjmu a nepříjemné přehánění, zvracení
 • silně antidepresivní esenciální olej – na depresi, úzkost, osamělost
 • může snížit tvorbu laktace (nevhodný pro maminky v období kojení)
 • zlepšuje cirkulaci krve v těle – může zmírnit artritidu, revma
 • zpevňuje svaly, šlachy, kořínky vlasů a čistotu pokožky
 • vhodný v období sezónních onemocnění – chřipka, rýma, nachlazení, horečky
 • zmírňuje plynatost a nadýmání – zlepšuje trávení
 • jeden z olejů, který se objevuje v biblickém čtení vedle myrhy a kadidla
 • podpora zdravého imunitního sytému (obranyschopnost organismu)
 • na letní škůdce a nepříjemný hmyz

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Skořice v moderní aromaterapii. Rozptylování skořicového oleje pomáhá odpuzovat letní hmyz komáry, k prevenci a ochraně před sezónními onemocněními jako chřipka, rýma či nachlazení. Zlepšuje cirkulaci krve a uvolňuje dýchací cesty.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Skořice do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Skořice v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Skořice v kombinaci s nosným kokosovým olejem aplikací na břicho zmírňuje plynatost a nadýmání, zpevňuje a zároveň uvolňuje svaly a šlachy. Zklidňuje bolest kostí a kloubů (artritidu a revma), obnovuje kožní buňky celotělovými skořicovými masážemi. Přidává se do masážních krémů, mýdel či šamponů s přírodním složením.

Ředění esenciálního oleje Skořice s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje skořice s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Skořice přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Skořice je vyroben ze skořicovníku cejlonského, který pochází z Číny. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Skořice je na bolest zubů a hřejivou uvolňující masáž, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Skořice je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Skořice je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku, pokud je zředěn v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Podle vůně

Kořeněná

Podle bolesti

Bolest ucha, Bolest zubů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Osobní hygiena, Sauna a wellness, Úklid domácnosti, Výroba kolínské

Kožní onemocnění

Akné, Bradavice, Plíseň, Vši

Zdravotní problémy

Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma, Kašel a vykašlávání, Krvácení dásní, Obezita, Onemocnění srdce

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SKOŘICE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit