576,00 

YLANG YLANG přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja přírodní afrodisiakum manželství a partnerství
účinky-esenciálneho-oleja uvolňuje napětí a přináší pocit štěstí
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pro maminky po porodu
účinky-esenciálneho-oleja zmírnění příznaků PMS
účinky-esenciálneho-oleja zvyšuje pozornost, soustředění a bdělost
účinky-esenciálneho-oleja na vyrovnaný krevní tlak a srdeční činnost
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

13 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej YLANG YLANG na jóga cvičení a romantickou masáž

Esenciální olej Ylang Ylang je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z květů kananga voňavá. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi květinové vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je oblíbený při jógu cvičení a považuje se za esenciální olej partnerství a lásky. Ideální je pro partnerské masáže ale svými antibakteriálními, protizánětlivými a anti-aging účinky zmírňuje stres a úzkost, zklidnění hyperaktivních dětí s ADHD či kožní onemocnění svrab, vrásky, plešatost či pigmentové skvrny. Esenciální olej Ylang Ylang je výborný jako vůně do bytu a zároveň zklidňuje bolest svalů či ženské menstruační bolesti. Rozptylování esenciálního oleje Ylang Ylang v aroma difuzéru působí uvolňující a otevírá bránici pro lepší dýchání během cvičení pilates a jógy.

Přírodní esenciální olej Ylang Ylang pro hluboké dýchání jógy
Přírodní esenciální olej Ylang Ylang partnerskou masáž a lásku
Přírodní esenciální olej Ylang Ylang pro menstruační bolesti a PMS
Přírodní esenciální olej Ylang Ylang na ADHD syndrom

Základní informace

Latinský název: Cananga odorata
Země původu: Francie, Madagaskar
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: květiny
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Ylang Ylang se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Ylang Ylang je tedy vhodné míchat s – Cedrové dřevo (Cedarwood), Grapefruit (Grep), Jasmín (Jasmine), Zelená mandarinka (Green Mandarin), Máta (Peppermint) a Bergamot.

Tón vůně

 • romantická vůně, která patří mezi květinové vůně
 • jemná květinová sladká vůně
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z kanangy voňavé
 • Cananga odorata (Ylang Ylang) květiny

Účinky esenciálního (éterického) oleje ylang ylang

Přírodní esenciální olej Ylang Ylang (Cananga odorata) svým složením má tyto účinky:

 • antibakteriální, anti-fungicidní, protizánětlivý
 • přírodní afrodisiakum, anti-aging účinky

Jak používat ylang ylang esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Ylang Ylang je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • přírodní afrodisiakum
 • esenciální olej lásky a partnerství
 • pro romantickou a uvolňující masáž
 • uvolňuje mysl, nervové napětí, přetížení, úzkost
 • k uvolnění a relaxaci (vhodné do spa a wellness)
 • udržuje zdravou vlhkost pokožky těla a vlasů
 • vhodný pro čerstvé maminky po porodu
 • ke zmírnění příznaků PMS
 • nejlepší aromaterapeutické afrodisiakum
 • uklidňuje tělo a duši
 • vhodný na pozornost, soustředění a bdělost
 • dokonalá harmonizace těla (fyziologické působení)
 • rovnováha a regulace vytváření oleje ve vlasech a pokožce těla
 • na vyrovnaný krevní tlak a srdeční činnost

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Ylang Ylang v moderní aromaterapii. Rozptylování esenciálního oleje Ylang Ylang vytváří romantickou atmosféru a pocit lásky a bezpečí. Uvolňuje nervové napětí, úzkost a psychické přetížení. Příjemná vůně esenciálního oleje Ylang Ylang zmírňuje příznaky PMS, vyrovnaný krevní tlak, pozornost a soustředění. Jeho uklidňující účinky působí na dýchací systém, který pomáhá tělu dýchat z bránice a jóga cvičení tak provádět efektivně.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Ylang Ylang do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Ylang Ylang v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje ylang ylang s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Ylang Ylang přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Ylang Ylang je vyroben z kanangi voňavé, která pochází z Francie a Madagaskaru. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Ylang Ylang je na jóga cvičení a romantickou masáž, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Ylang Ylang je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Ylang Ylang je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku, pokud je zředěn v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest svalů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Anti-aging, Antibakteriální, Protizánětlivý

Podle použití

Stres a úzkost

Kožní onemocnění

Pigmentové skvrny, Plešatost, Svrab, Vrásky

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “YLANG YLANG přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit