530,00 

ROZMARÝN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja na podporu dýchání a respiračních problémech
účinky-esenciálneho-oleja vhodný pro trávicí potíže
účinky-esenciálneho-oleja tzv. olej věrnosti a čestnosti
účinky-esenciálneho-oleja proti bolesti hlavy, duševní únavě
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při rýmě, chřipce a bronchitidě
účinky-esenciálneho-oleja stimuluje činnost mozku
účinky-esenciálneho-oleja posiluje sebejistotu a sebevědomí
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej ROZMARÝN pro trávení a infekce

Esenciální olej Rozmarýn je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z vrchních částí rozmarýnu lékařského. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi bylinné vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je mimořádně účinný pro trávení a zlepšení peristaltiky střev a různá kožní infekční onemocnění. Pomáhá při bolestech hlavy, svalů, ucha či kosti a kloubů. Jeho dermatitidní, dezinfekční a protizánětlivé účinky jsou vhodné pro kožní onemocnění jako lupy, seborea, vrásky či ekzém. Pomáhá zmírnit místo vpichu po štípnutí hmyzem. Své silné respirační a antibakteriální účinky zmírňují a bojují se zdravotními problémy jako bakterie, viry a infekce, prevence a léčení chřipky a nachlazení či na výrobu kosmetiky osobní hygieny.

Přírodní esenciální olej Rozmarýn Plant Therapy na trávení
Přírodní esenciální olej Rozmarýn na kožní onemocnění
rozmarýn na atopický ekzém
rozmarýn proti vypadávání vlasů

Základní informace

Latinský název: Rosmarinus officinalis
Země původu: Tunisko
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: vrchní části rostliny
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Rozmarýn se svou bylinnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Rozmarýn je tedy vhodné míchat s – Levandule (Lavender), Cedrové dřevo (Cedarwood), Kadidlo (Frankincense Serrata), Grapefruit (Grep), Citronová tráva (Lemongrass), Limetka (Lime), Zelená mandarinka (Green Mandarin), Máta (Peppermint), Tangerine a Sweet Orange.

Tón vůně

 • výrazná rozmarýnová vůně, která patří mezi bylinné vůně
 • silná bylinná vůně rozmarýnu s jemnými tóny dřeviny
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyrobený z rozmarýnu lékařského
 • Rosmarinus officianlis (Rosemary) leaves

Účinky esenciálního (éterického) oleje rozmarýn

Přírodní esenciální olej Rozmarýn (Rosmarinus officianlis) svým složením má tyto účinky:

 • analgetický, antiseptický, spasmolytický
 • protizánětlivý, antibakteriální

Jak používat rozmarýnový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Rozmarýn je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • stimulující, zahřívá, osvěžuje a může být použit ke zlepšení paměti a bdělosti
 • vhodný pro péči o pokožku (pro zdravější a lesklé vlasy)
 • na podporu dýchání a dýchací cesty
 • při občasných trávicích obtížích
 • masážní směs s tímto olejem prokrvuje, zahřívá pokožku a svalovou tkáň
 • na duševní únavu, sebejistotu a sebevědomí
 • tzv. olej věrnosti a čestnosti
 • v minulosti využívaný k ochraně proti infekčním chorobám a moři
 • nápomocný při učení, intelektuální práci, zlepšuje paměť
 • podporuje cirkulaci krve, stimuluje mozkovou činnost
 • vhodný na bolest hlavy, při duševní únavě, celulitidě, lupům či vypadávání vlasů
 • při respiračních problémech, pomáhá při bronchitidě, rýmě, nachlazení, chřipce

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Rozmarýn v moderní aromaterapii. Rozptylování rozmarýnového oleje podporuje trávení a dýchací systém. Svými účinky pomáhá zmírňovat zažívací potíže, stimulaci mozkové činnosti a duševní únavě. Uvolňuje astma bronchiale a pomáhá při rýmě, chřipce a nachlazení, protože svými dezinfekčními a protizánětlivými účinky uvolňuje nos, výtok z nosu a zklidňuje sliznici nosu.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Rozmarýn do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Rozmarýn v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Rozmarýn v kombinaci s nosným kokosovým olejem zmírňuje zažívací potíže aktivním masírováním na břišní dutinu. Aplikace této směsi na spánky a za ušima zmírňuje bolest hlavy. Přidáním esenciálního oleje rozmarýn do šamponů a sprchových gelů můžeme řešit problém s lupy, vypadávání vlasů a zároveň dopřát svému tělu osvěžující sprchu. Masáží prokrvujeme a zahříváme pokožku i jemnou svalovou tkáň pod kůží.

Ředění esenciálního oleje Rozmarýn s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje rozmarýn s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje rozmarýn přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Rozmarýn je vyroben z rozmarýnu lékařského, který pochází z Tuniska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Rozmarýn je na dezinfekci, trávení a dýchání, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Rozmarýn je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Rozmarýn je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku, pokud je zředěn v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů, Bolest ucha

Podle účinků

Antibakteriální, Dermatitidní, Dezinfekční, Protizánětlivý, Respirační

Podle použití

Myčka nádobí, Osobní hygiena, Praní a sušička, Sauna a wellness, Únava a vyčerpanost

Kožní onemocnění

Akné, Lupy, Plešatost, Seborea, Uštípnutí hmyzem, Vrásky

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma, Játra a ledviny, Kašel a vykašlávání, Ledvinové kameny, Prostata

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “ROZMARÝN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit