576,00 

MANDARIN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja zmírnění příznaků bolesti břicha
účinky-esenciálneho-oleja psychický klid během těhotenství
účinky-esenciálneho-oleja zlepšuje cirkulaci krve
účinky-esenciálneho-oleja k relaxaci a klidné usínání děti
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

7 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej MANDARÍNKA pro psychické uvolnění a napětí

Esenciální olej Mandarin je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný lisováním za studena ze slupky mandarinky zelené. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi citrusové vůně, které se řadí do svrchních tónů. Tento přírodní esenciální olej je znám pro svoji schopnost psychicky uvolnit organismus a napětí. Jeho protizánětlivé, anti-mikrobiální, antiseptické a anti-aging účinky jsou vhodné k úklidu bytu, relaxaci a meditaci, onemocnění kůže celulitidu. anti-celulitidní masáže, a zdravotní problémy žen menopauza, podporu trávení a utišení dětí, kteří pociťují nadměrnou hyperaktivitu (ADHD). Jeho krásné citrusové aroma je vhodné jako vůně do bytu a vůně do auta.

Přírodní esenciální olej Mandarinka na meditaci a akné
Přírodní esenciální olej Mandarin na dyspepsie
Přírodní esenciální olej Mandarin na vrásky
Přírodní esenciální olej Mandarin - nejlepší lék na akné

Základní informace

Latinský název: Citrus nobilis
Země původu: Brazílie, Itálie
Metoda extrakce: lisování za studena
Část rostliny: slupka
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Mandarin se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Madarinka je tedy vhodné míchat s – Pomeranč (Sweet Orange), Grapefruit (Grep), Citron (Lemon), Limetka (Lime), Citronová tráva (Lemongrass), Levandule (Lavender), Skořice (Cinnamon), Pačuli (Patchouli), Kad (Frankincense Serrata), Cedrové dřevo (Cedarwood), Šalvěj (Clary sage), Heřmánek (Roman Chamomile), Bergamot a Ylang Ylang.

Tón vůně

 • krásná mandarinková vůně, která patří mezi citrusové vůně
 • svěží sladká po voňavých mandarinkách
 • patří mezi vrchní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben ze zelené mandarinky
 • Citrus x reticulata (Mandarin) fruit peel

Účinky esenciálního (éterického) oleje mandarinka

Přírodní esenciální olej Mandarin (Citrus x reticulata) svým složením má tyto účinky:

 • protizánětlivý, anti-mikrobiální, anti-aging
 • antiseptický, přírodní antioxidant

Jak používat mandarinkový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Mandarinka je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • svěží a povznášející vůně pomáhá uklidňovat nervové napětí a smutek
 • jedna z nejoblíbenějších dětských esenciálních olejů
 • k relaxaci a klidnému usínání dětí a dospělých (insomnie)
 • na drobné kožní problémy – akné, vrásky, černé tečky, jizvy
 • ochrana těla před infekcí a zlepšuje zdravou cirkulaci krve
 • poskytuje psychický klid, uklidnění během těhotenství
 • poskytuje zmírnění příznaků průjmu a zvracení
 • mandarinková esence bojuje
 • proti dyspepsii a gastralgii (účinně bojuje proti poruchám spánku u dětí a stárnutí pokožky)

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Mandarinka v moderní aromaterapii. Rozptylování mandarinkového oleje v aroma difuzéru vytváří svěží vůni, která zklidňuje nervové napětí a smutek. Difúzování mandarinkového oleje vytváří atmosféru relaxu vhodnou i pro spánek a usínání dětí nebo dospělých. Přírodním způsobem potlačuje insomnii a vytváří uklidnění během období těhotenství.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Mandarinka do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Mandarinka v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Mandarinka v kombinaci s nosným kokosovým olejem řeší drobná kožní onemocnění – akné, jizvy, vrásky či černé tečky, potíráním na pulzní body pomáhá snížit horečku při viróze a nachlazení. Aplikace masážní směsi pomáhá při stárnutí pokožky pro své anti-aging účinky.

Ředění esenciálního oleje Mandarinka s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje mandarinka s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje mandarinka přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Mandarinka je vyroben z mandarinky zelené, který pochází z Brazílie a Itálie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Mandarinka je na psychické uvolnění a napětí, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Mandarinka je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Mandarinka je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle účinků

Anti-aging, Antibakteriální, Antioxidační, Protizánětlivý

Podle použití

Relax a meditace, Úklid domácnosti, Vůně do auta, Vůně do bytu

Kožní onemocnění

Celulitida

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Menopauza, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “MANDARIN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit