O nás

V dnešní uspěchané době, různých nemocech, kožních problémech či jiných potížích se člověk přiklání stále více k přírodním produktům, ve kterých nachází řešení svého problému. Mezi jedno z těchto řešení patří také používání 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality. Nicméně, tak jako vše, co se v dnešní době dá koupit, tak i esenciální oleje jsou na trhu v mnoha různých kvalitách od plně syntetických, pančovaných, po ty ředěné a doplňované, až po ty naprosto čisté a přírodní ve vysoké kvalitě. Pokud usilujeme o kvalitní a dlouhotrvající příznivý výsledek, jedinou a správnou volbou jsou čisté esenciální oleje vyráběné pouze z přírodních darů země bez přidání syntetických látek či parabenů.

Naše cesta za voňavým e-shopem s esenciálními oleji

Během naší svatební cesty v USA po východním pobřeží, Miami a Bahamy jsme se seznámili s esenciálními oleji značky Plant Therapy. Jelikož manželka používá přírodní kosmetiku a miluje krásné vůně, esenciální oleje si ji podmanily natolik, že jsme si s sebou přinesli pár setů z Ameriky až domů.

Netrvalo dlouho a tyto dary země si oblíbili také naši přátelé, známí a rodina, která nám vnukla myšlenku založení online e-shopu s esenciálními oleji. My jsme si tuto výzvu vzali za své a začali jsme tvrdě pracovat na tom, abychom se stali certifikovaným prodejcem 100% přírodních esenciálních olejů Plant Therapy na Slovensku. Jednou z podmínek pro získání certifikátu na prodej těchto podmanivých esencí bylo i absolvování online školení certifikovaným aromaterapautem společnosti Plant Therapy.

Vzdělávání a online kurz aromaterapie

Za účelem poznání, nových znalostí a schopnosti poradit našim zákazníkům při nákupu správných esenciálních olejů jsme také absolvovali kurzy pořádané společností Tisserand Institute, kterou vede světoznámý řečník, pedagog, konzultant a aromaterapeut Robert Tisserand. Pan Tisserand je světově nejvíce uznáván pro své bohaté zkušeností a znalosti v oblasti moderní aromaterapie, výhodách používání esenciálních olejů na lidské tělo a jejich bezpečné a efektivní aplikaci.

kurz aromaterapie - tisserand institute

6 důvodů, proč společnost Plant Therapy

Plant Therapy je malá rodinná firma, která patří mezi nejlepší světové společnosti pro výrobu a distribuci 100% přírodních a čistých esenciálních olejů nejvyšší kvality. Jejich příběh a hodnoty, které uznávají, nám přirostly k srdci natolik, že jsme se s nimi od roku 2020 rozhodli spolupracovat a to hned ze 6 důvodů, se kterými se ztotožňujeme i my:

100% čistota a kvalita esenciálních olejů

100% čistota a kvalita esenciálních olejů

Lokální původ rostlin z nejlepší sklizně

Lokální původ rostlin z nejlepší sklizně

Jedinečná KidSafe sada olejů pro děti

Jedinečná KidSafe sada olejů pro děti

Nejvyšší kvalita za dostupné ceny

Nejvyšší kvalita za dostupné ceny

Transparentnost a férová komunikace

Transparentnost a férová komunikace

Nákup bez povinné registrace/poplatků

Nákup bez povinné registrace/poplatků

100% čistota a kvalita esenciálních olejů

100% čistota a certifikovaná kvalita esenciálních olejů Plant Therapy, která je ověřena a opakovaně testována třetími stranami. Za kvalitu odpovídají nejen certifikovaní aromaterapeuti společnosti Plant Therapy, ale také Robert Tisserand, který je garantem kvality těchto olejů (tzv. Tisserand Testing Quality Process).

Esenciální oleje jsou testovány a certifikovány těmito institucemi:

GC/MS testing

GC/MS testing

KidSafe oleje

KidSafe oleje

PetSafe oleje

PetSafe oleje

Leaping Bunny

Leaping Bunny

USDA ORGANIC

USDA ORGANIC

NON GMO

NON GMO

ECOCERT

ECOCERT

EARTH KOSHER

EARTH KOSHER

GMP certifikát

GMP certifikát

100% Pure&Clean

100% Pure&Clean

Vegan Free

Vegan Free

EPA Green Power

EPA Green Power

Lokální původ rostlin pro výrobu esenciálních olejů

Pro výrobu esenciálních olejů využívá společnost Plant Therapy Fair Trade zdroje rostlin (sourcing). Namísto toho, aby si všechny rostliny pěstovala sama v USA, spolupracuje s mnoha malými lokálními farmami v zemích po celém světě, kde je pro danou rostlinu přirozené prostředí. Jedná se o lokality, ve kterých má rostlina ideální podmínky pro růst, které z nich dělají přírodní materiál nejvyšší kvality pro výrobu 100% esenciálních olejů. Například citrony z Itálie, levandule z Francie nebo Bulharska, kadidlo ze Somálska nebo Indie a pomeranče z Brazílie.

KidSafe sada esenciálních olejů pro děti

Zbytečně byste hledali unikátnější esenciální oleje pro děti jako KidSafe sadu esenciálních olejů Plant Therapy. Formulka těchto olejů vznikla ve spolupráci se světoznámým aromaterapeutem R. Tisserand, který je zároveň garantem kvality dětských esenciálních olejů. Jelikož nikdo nehleděl na to, aby mohly účinky těchto darů země bez obav využívat i naši nejmenší, rozhodla se společnost pro výrobu takových esenciálních olejů, které by byly jemnější pro děti, ale zároveň stejně účinné i pro dospělé či prarodiče.

Nejvyšší kvalita olejů za dostupné ceny

Společnost Plant Therapy se snaží vyrábět takové esenciální oleje, aby odpovídaly nejvyšší možné kvalitě za rozumné ceny. Plant Therapy není postaveno na MLM systému (multi level marketing) jako jiné konkurenční značky, a nikdy ani nebude. Z tohoto důvodu jsou ceny esenciálních olejů Plant Therapy dostupné pro každou domácnost, která má zájem využívat přírodní aromaterapie a účinků těchto olejů pro své zdraví.

Co je MLM – Multi Level Marketing?

Ide o systém predaja, kde je medzi výrobcom a konečným spotrebiteľom niekoľko ďalších medzi predajcov, z ktorých každý má zisk z predaja. Uvedieme jednoduchý príklad hlavný výrobca dodáva esenciálne oleje hlavnému distribútorovi na Slovensku, ktorý ich ďalej posúva Lenke, tá ich ďalej predáva Janke a tá ich predá konečnému spotrebiteľoviVÁM. Výrobca dodá hlavnému distribútorovi olej v hodnote 20 €, ktorý ich posunie Lenke za 38 €, ta ho však predá ďalej Janke za 59 €, a Janka predá esenciálny olej vám za 90 €. Poštovné asi tiež nie je najlacnejšie, však? Aká pointa z toho teda plynie?

Jedná se o systém prodeje, kde je mezi výrobcem a konečným spotřebitelem několik dalších mezi prodejce, z nichž každý má zisk z prodeje. Uvedeme jednoduchý příklad hlavní výrobce dodává esenciální oleje hlavnímu distributorovi na Slovensku, který je dále posouvá Lence, ta je dále prodává Jance a ta je prodá konečnému spotřebiteli – VÁM. Výrobce dodá hlavnímu distributorovi olej v hodnotě 20, který je posune Lence za 38, ta ho však prodá dál Janke za 59, a Janka prodá esenciální olej vám za 90. Poštovné asi také není nejlevnější, že? Jaká pointa z toho tedy plyne?

Výrobce prodal a vydělal, hlavní distributor, Lenka a Janka vydělali a vy konečný spotřebitel jste olej proplatili téměř 400 násobně. Tento systém je velmi neférový, klamavý a naplňuje i kritéria podvodu.

Společnosti, které prodávají své produkty formou MLM – doTerra

Multi Level Marketing (MLM)

Ukázka MLM systému v praxi

VÝROBCE

Prodává esenciální olej hlavnímu distributorovi za Kč 20.

DISTRIBUTOR (zisk Kč 18)

Distributor posouvá olej Lence za Kč 38.

LENKA (zisk Kč 21)

Lenka ho prodává Jance za Kč 59.

JANKA (zisk Kč 31)

Aby Jana nebyla ztrátová, prodává ho tobě - zákazníkovi za Kč 90.

TY - zákazník

Z důvodu neznalosti přeplatíš esenciální olej téměř 400 násobně více. Z původní ceny Kč 20 zaplatíš Kč 90 + poštovné.

Na Slovensku existuje mnoho takových prodejců. Jsme však toho názoru, že je lepší koupit si 100% přírodní esenciální olej nejvyšší kvality v přiměřené hodnotě a zbylé peníze utratit raději na zdravé ovoce, kvalitní oběd, zasportovat si s Fitshakrem nebo si ve stejné hodnotě jednoduše zakoupit minimálně 3 lahvičky 100% přírodních esenciálních olejů z tohoto e-shopu.

Férovost a transparentnost Plant Therapy

Společnost Plant Therapy si na nic nehraje. Ke svým zákazníkům, kolegům ale ik pěstitelům rostlin přistupuje s respektem a bere je za rovnocenné partnery, protože všichni spolu svou prací a poctivostí dávají možnost nám ostatním využívat benefity přírody z esenciálních olejů.

Mezi jejich hlavní rysy patří férovost k zákazníkům v podobě kvalitního produktu. Pokud se na lahvičce esenciálního oleje píše 10ml z rostliny Lavender angustifolia můžete si být na 100% jisti, že tam nenajdete nic jiného než čistý extrakt z této světoznámé rostliny. Druhou hodnotou je transparentnost což znamená, že složení esenciálních olejů a výsledky jejich testování vždy naleznete v PDF dokumentu k nahlédnutí při každém jednom esenciálním oleji.

Tyto hodnoty dělají z Plant Therapy jednu z nejtransparentnějších, nejférovějších a nejkvalitnějších producentů esenciálních olejů na světě.

Nákup bez povinné registrace a poplatků

Koupí produktů Plant Therapy se k ničemu nezavazujete. Není nutná žádná povinná registrace, žádné nesmyslné poplatky, žádný poplatek za zprostředkování či jiné podobně nesmysly. Vždy platíte jen za to, co si ve skutečnosti objednáte. Ať už máte zájem o 1 ks esenciálního oleje, nebo více, jestli chcete objednat jednou do měsíce nebo jednou v roce, vždy je to na vašem svobodném rozhodnutí.

Všechno co jsme se o aromaterapii a esenciálních olejích dosud dozvěděli nás uchvátilo natolik, že se tomuto kouzelnému světu voňavých kapek věnujeme naplno dennodenně. Výsledkem našeho úsilí jsou každodenní pozitivní zkušenosti, zprávy a recenze od spokojených zákazníků, kteří zařadili esenciální oleje Plant Therapy do své domácí lékárničky a využívají jejich přírodních účinků a benefitů naplno.

Tato zpětná vazba nás posouvá vpřed, abychom Vám nadále přinášeli nejnovější informace ze světa aromaterapie, kvalitní produkty, ověřené rady, osvědčené recepty a užitečné tipy, jak používat esenciální oleje každý den.

Kde mohu zanechat recenzi produktů a zkušenost s nákupem?

Nakoupili jste u nás a jste spokojeni s kvalitou produktů, zkušeností s nákupem nebo naším zákaznickým servisem? V tom případě, nenechte svou zkušenost zapadnout prachem a podělte se o ni is ostatními. I díky Vám a vaší recenzi pomůžete s výběrem jiným, aby se správně rozhodli. I díky vám mohou využívat účinků esenciálních olejů a zároveň mít doma zdravě a voňavě vaší přátelé, rodina či známý.

 

Místa, kde můžete zanechat svou recenzi:

1.) Možnost zanechat recenzi na Google můžete na tomto odkazu >>> Google recenze

2.) Vaše hodnocení můžete zanechat i na největší sociální síti Facebook >>> Facebook hodnocení

3.) Pro vyjádření spokojenosti s jednotlivým produktem, můžete popsat na stránce konkrétního produktu na našem e-shopu, stačí si jej vyhledat a přidat hvězdičky >>> Esenciální oleje e-shop

Partneři e-shopu Životsolejem.cz

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické sloučeniny, které se běžně vyskytují v rostlinách různého typu. Vyrábějí se nejčastěji procesem důsledné destilace z různých částí rostlin (stonky, květiny, listy, kořeny, kůra, plody) přičemž si uchovávají své terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálních olejů má své výjimečné účinky a jejich podmanivá vůně působí na všechny naše smysly.

Aromaterapie je tedy jakákoli forma využívání těchto přírodních esenciálních olejů a jejich pozitivních účinků ve prospěch lidského těla. (inhalace, masáž, koupel, obklady, zábaly, pečení a vaření, v kosmetice, dezinfekce a úklid domácnosti, provonění a odstranění nepříjemných pachů)

Esenciální olej je 100% přírodní produkt vyrobený z přírodního materiálu, bez chemických a jiných syntetických přísad a parabenů, které jsou škodlivé pro lidský organismus. Esenciální oleje mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo a jsou nejpoužívanější ze všech olejů v moderní aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, který obsahuje řadu umělých barviv, vůní a jiných škodlivých látek pro člověka. Vonný olej nemá žádný pozitivní účinek na lidské tělo. Takový olej nemá žádné terapeutické účinky, spíše vás z něj může bolet hlava nebo žaludek, v tom lepším případě.

Mějte na paměti, co jde přes váš nos jde do vašeho těla a ovlivňuje činnost všech vašich vnitřních orgánů.

Ultrazvukový aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu mají společné funkce, ale v zásadě to jsou 2 odlišná zařízení. Zatímco aroma difuzér je primárně určen k rozptylování esenciálního oleje v kombinaci s vodou do ovzduší. aromaterapie. Zvlhčovač vzduchu je hlavně určen ke zvlhčování ovzduší v místnosti.

Oba zařízení vytvářejí příjemnou vodní páru, ale nefungují na principu stejné technologie. Zvlhčovač vzduchu funguje na principu odpařování vody do vzduchu prostřednictvím filtru, který táhne vodu a mění ji na vodní páru. Profesionální aroma difuzér funguje na principu ultrasonických vibrací, které dokáží kapky esenciálního oleje rozbít na drobné molekuly, které se prostřednictvím sliznice a čichových receptorů dostávají do krve a následně do celého těla.

Zvlhčovač vzduchu se nemůže používat jako náhrada za difuzér, protože není k tomu přizpůsoben, navíc relativně vyšší teplota při které pracuje dokáže zničit všechny terapeutické účinky esenciálního oleje. V neposlední řadě může dojít k jeho znehodnocení a zkažení (hlavně při používání citrusových esenciálních olejů).

Profesionální aroma difuzér má většinou menší objem nádržky, a proto se nepoužívá jako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množství zvlhčené páry je mnohem nižšíAlternativou může být ultrazvukový aroma difuzér Deluxe s velkým objemem vodní nádržky, který můžete využít také jako zvlhčovač vzduchu.

Používání esenciálních olejů v aroma lampě rozhodně nedoporučujeme. Aroma lampa neslouží jako náhrada za profesionální aroma difuzér a to hned z několika důvodů:

 • aroma lampa využívá přímý oheň k odpařování vody a oleje v horní části (vysoká teplota doslova zabíjí všechny terapeutické účinky esenciálních olejů)
 • objem vody v aroma lampě je markantně menší než v difuzéru
 • působení přímého tepla aroma lampy mění charakter a terapeutické účinky esenciálních olejů
 • oheň dramatický mění vůni esenciálního oleje (v aroma difuzéru jeho vůně doslova vzkvétá, naproti tomu v aroma lampě vám esenciální olej nebude vůbec vonět)
 • aroma difuzér využívá adiabatický proces – znamená to, že působí na vodu a olej ultrasonickou vibrací bez působení přímého tepla
  v neposlední řadě používáním esenciálního oleje v aroma lampě vyhazujete peníze doslova do koše, protože aroma lampa nedokáže vytěžit z esenciálního oleje jeho příznivé terapeutické účinky (likvidujete jej)

Známe 3 základní formy používání esenciálních olejů

1.) lokální aplikace – aplikace esenciálního oleje zředěného v nosném oleji přímo na pokožku těla (doporučujeme vždy ředit esenciální olej s nosným olejem kvůli lepšímu vstřebávání do kůže, využití jeho účinků s požadovaným efektem a navíc zabráníte tím podráždění a poranění pokožky nakolik jsou esenciální oleje velmi silné rostlinné extrakty), tento způsob se často využívá při lokálním problému jako jsou poraněníránykožní problémyzdravotní problémy či bolest žaludkubolest hlavy (migréna) a nespavost (insomnie).

2.) inhalace – jde o rozptylování esenciálních olejů do ovzduší prostřednictvím profesionálního aroma difuzéru s ultrazvukovou technologií (tzv. adiabatický proces), jedná se o velmi oblíbenou a jednoduchou formu, která s sebou přináší i provonění celé domácnosti během pár minut. Tato forma aromaterapie je vhodná zejména pro podporu imunity a imunitního sytému, pro snadnější spánek a usínání, pro zlepšení nálady či žaludečních problémech. Zároveň nám použití esenciálních olejů (také známé jako éterické oleje) v aroma difuzéru dokáží dodat energiisílu a povzbudit mysl při náročné aktivitě.

3. vnitřní používání – velké společnosti doporučuje používání esenciálních olejů i vnitřně, ale my s tímto nejsme velmi ztotožněni, protože 100% přírodní esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky, které mohou způsobit nežádoucí efekty (nejsme ochotni podstupovat toto riziko za účelem prodeje jako jiné firmy), budeme raději využijete-li terapeutických účinků esenciálních olejů bez případného nežádoucího efektu. Existuje však alternativa, kterou jsme vyzkoušeli i my a to je využití těchto darů země při vaření a pečení voňavých koláčků.

Samostatné kapání oleje přímo do hrdla nedoporučujeme. (může dojít k poškození vnitřních orgánů)

EXTRA použití esenciálních olejů:

Ano, esenciální oleje jsou bezpečné pro děti. V tomto případě je však vhodné klást konkrétnější otázky, jako například:

 • Pro děti v jakém věku jsou esenciální oleje bezpečné?
 • Za jakých podmínek jsou oleje pro děti vhodné?
 • Jaké esenciální oleje používat pro děti?
 • Kterým esenciálním olejům by se měly děti vyhnout?
 • Proč by se mělo k dětské aromaterapii přistupovat opatrněji?

a mnoho jiných důležitých otázek. Dovolte nám tento nekonečný příběh použití olejů u dětí, jakož i strach maminek z nepoznaného objasnit v pár bodech:

 • důvody proč používat esenciální oleje u dětí opatrně – v porovnání s dospělým člověkem mají jemnější a tenčí pokožku těla, mají méně vyvinuté vnitřní orgány, jejich čichové receptory jsou mnohem citlivější, mají menší a slaběji vyvinuté dýchací cesty, jejich pokožka je citlivější na vnější podněty, vnitřní orgány ještě nedokážou tak efektivně zpracovávat různé látky
 • podle odborných lékařů, homeopatů a dětských specialistů není vhodné používat esenciální oleje pro děti do 3 měsíců (po 3 měsících můžete používat esenciální oleje Heřmánek – Roman Chamomile, Slaměnka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Růže – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca , Levandule – Lavander angustifolia) – tyto patří mezi nejjemnější esenciální oleje
 • doporučujeme esenciální oleje u dětí nejprve vyzkoušet v aroma difuzéru (krásná příležitost seznámit děti s první kapkou esenciálního oleje) a až následně použít lokálně na pokožku
 • esenciální oleje je třeba dostatečně zředit v nosném oleji před použitím na pokožku dětí
 • použití esenciálních olejů v dětském difuzéru se považuje obecně za bezpečnější formu než aplikace na pokožku
 • před použitím esenciálního oleje na pokožku dětí, proveďte tzv. Patch Test (aplikace malého množství oleje na nejsilnější část kůže z večeře do rána, pokud nedošlo k žádné alergické reakci můžete olej používat)
 • nepoužívejte esenciální oleje blízko uší, očí a úst dětí
 • nepřidávejte esenciální oleje do koupele neředěné s nosným olejem
 • nikdy nepoužívejte esenciální oleje jako náhradu léčby lékařem
 • pro děti používejte vždy jen čisté a 100% přírodní esenciální oleje nejvyšší kvality
 • použití esenciálního oleje v dětském difuzéru by se nemělo provádět více než 30-60 minut denně s přestávkami
 • společnost Plant Therapy ve spolupráci s profesionálním a dlouholetě certifikovaným aromaterapeutem Robertem Tisserandem vyvinula speciální sadu dětských esenciálních olejů. KidSafe oleje, které jsou svým složením jemnější pro děti, ale zároveň stejně účinné i pro dospělé osoby
 • v našem portfoliu najdete i esenciální oleje bez označení KidSafe, to však neznamená, že nejsou vhodné pro děti, avšak z legislativních důvodů EU, jelikož neexistuje dostatek výzkumů, které by potvrdily účinky konkrétních složek esenciálních olejů (například máta) na dětský organismus není lze uvést označení KidSafe, tyto složky jsou však používány standardně v mnoha produktech každodenní spotřeby (mátový čaj, mátová tinktura), proto jsou bezpečné i pro děti pokud je používáte v rozumném ředění a dávkování

NE, společnost Plant Therapy není vlastníkem CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Důvod je jednoduchý, jde totiž o certifikát kvality, který si společnost doTerra vytvořila sama. Jedná se o proces, ve kterém vlastní zaměstnanci společnosti doTerra hodnotí esenciální oleje a následně jim udělují certifikaci, což nemá se zdravým rozumem nic společného. Ve světě totiž neexistuje nezávislá organizace, která by posuzovala kvalitu esenciálních olejů a na základě testů udělovala CPTG certifikát kvality. Z tohoto důvodu může mít CPTG certifikát jedině společnost do Terra, což vede k zavádění zákazníků. Takové chování nemá nic společného s transparentností a čestností, jakou by se měly ubírat společnosti, které chtějí lidem skutečně pomáhat. Dříve než tento marketingový tah s CPTG certifikátem, vyhledávejte a požadujte od prodejce latinský název rostliny (musí být uveden na lahvičce esenciálního oleje, například Lavandula angustifolia) i dokladování GC/MS testu kvality esenciálního oleje (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na světě existuje mnoho známých společností, které vyrábějí esenciální oleje nejvyšší kvality, proto bychom si měli položit otázku, z jakého důvodu takové společnosti nevlastní tento certifikát, jelikož každá společnost chce být nejlepší a dokladovat všechny možné certifikáty kvality.

To, že společnost Plant Therapy je výrobcem esenciálních olejů nejvyšší kvality dokazují i certifikáty udělované třetími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnocení přírodních sloučenin, které obsahuje esenciální olej)
 • Leaping Bunny (esenciální oleje nejsou testovány na zvířatech)
 • USDA Organic (jsou ekologické, bez GMO a jiných pesticidů, certifikované francouzskou společností ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, což znamená, že všechny přísady, výrobní proces, balení, označování odpovídá nejvyšším standardům)

Kromě kontroly kvality esenciálních olejů třetími stranami, provádí společnost Plant Therapy i vlastní organoleptický test před plněním do lahví.

Skladování esenciálních olejů je naprosto jednoduché a zvládnete to i vy. Připravili jsme pro vás pár tipů a zásad, kterými byste se měli řídit ať už kvůli bezpečnosti, ale také trvanlivosti těchto darů země:

 • esenciální oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkách z jantarového skla (takové sklo nepropouští do oleje sluneční záření)
 • lahvičky esenciálních olejů vždy pevně uzavřete po použití (na vzduchu rychle oxidují), pokud nevěříte, zkuste nechat lahvičku otevřenou přes noc a ráno zjistíte, že jste přišli o slušné množství kapek oleje, který jste mohli využít mnohem lépe
 • esenciální oleje skladujte vždy v čistém a tmavém místě (zásuvka, skříňka, komoda, krabička na esenciální olej nebo speciální úložný box vytvořený přesně za tímto účelem)
 • po otevření spotřebujte esenciální olej podle data uvedeného na lahvičce, většinou 1-2 roky, po tomto období však můžete nadále používat esenciální olej v difuzéru, vyvarujte se však jeho aplikací na pokožku těla
 • životnost a trvanlivost esenciálního oleje můžete prodloužit tím, že jej budete skladovat v chladničce (proces oxidace se zpomaluje působením chladu), do chladničky jej ale prosím dejte v uzavřené krabičce
 • když už mluvíme o chladničce esenciální olej káva skvěle pohlcuje nežádoucí pachy z chladničky (například pokud se ji chystáte vyčistit)
 • nikdy nenechávejte esenciální oleje v zimě, ale ani v létě v autě (vůbec není vhodné pokud na lahvičku působí příliš vysoká nebo příliš nízká teplota), v létě by mohlo dojít ik jejich explozí
 • esenciální oleje skladujte na takových místech, aby k nim neměly přístup vaše děti (všichni přece víme, že děti jsou velmi zvědavé k nepoznaným věcem)
  nikdy nedávejte z lahvičky dolů spodní uzávěr víčka – tento uzávěr pomáhá zamezit vypařování esenciálního oleje do ovzduší

PŘEJEME VÁM HODNĚ VOŇAVÝCH ZÁŽITKŮ!