2061,00 

DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA startovací set aromaterapie

Startovací aroma boxy

účinky-esenciálneho-oleja domácí ekologická lékárnička
účinky-esenciálneho-oleja 4x 10 ml přírodní esenciální oleje
účinky-esenciálneho-oleja čištění a dezinfekce domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja vůně do bytu, kanceláře i do auta
účinky-esenciálneho-oleja k prevenci, podpoře a ochraně imunity
účinky-esenciálneho-oleja na drobné rány, ranky a poranění
účinky-esenciálneho-oleja na bolest svalů, kostí, vazů, šlach a kloubů
účinky-esenciálneho-oleja k uvolnění dýchání, akné, ekzém, vyrážka
účinky-esenciálneho-oleja na jizvy, vrásky, štípnutí komárem, popáleniny
účinky-esenciálneho-oleja proti chřipce, rýmě, nachlazení a bolest hlavy
účinky-esenciálneho-oleja certifikované produkty Plant Therapy
účinky-esenciálneho-oleja ZDARMA 1 vzorek dle výběru*

* při objednávce nám napište do poznámky jaký vzorek si přejete
/ Citronová tráva 1cl / Kadidlo Serrata 1cl /Eukalyptus 1cl

Není skladem

Popis

Vytvořte si domácí ekologickou první pomoc z éterických olejů

Domácí lékárnička obsahuje esenciální oleje, které můžete využít každý den v domácnosti nebo jako první pomoc při různých zdravotních problémech. Poskytují prevenci, ochranu a zmírňují příznaky onemocnění. Vhodně k využití přímo na pokožku těla nebo prostřednictvím profesionálního aroma difuzéru. Vhodné jako přírodní vůně do bytu a do auta. Jejich účinky působí dezinfekčně, anti-bakteriálně, antisepticky, protizánětlivě a respiračně. Mimořádně užitečné pro maminky, jejichž děti často potřebují ošetřit drobné rány, ranky, poranění a různé drobné boláčky. K štípnutí hmyzem až po uvolnění dýchacích cest při chřipce, rýmě a nachlazení.

PROFESIONÁLNÍ ARÓMA DIFUZER
Využívejte výhod přírodních esenciálních olejů prostřednictvím profesionálního aroma difuzéru s ultrazvukovou technologií již od 1 kapky.

Co obsahuje set Domácí lékárnička?

Set domácí lékárnička obsahuje 4 užitečné esenciální oleje, které zastupují citrusové, bylinné vůně a výjimečnou synergii olejů Obránce. Jejich účinky jsou vhodné jako první pomoc v období sezónních chorob a onemocnění.

Domácí lékárnička obsahuje:

Přírodní esenciální olej Bergamot

Esenciální olej Bergamot můžeme používat v aroma difuzéru ke zlepšení nálady při smutku, depresi, podporuje chuť k jídlu a správnou peristaltiku střev či při problémech se spánkem (insomnie). Lokální aplikace na pokožku dokáže pomoci při ošetření ran, poranění, protože působí anti-infekčně a antibakteriálně, na uvolnění svalů a kožní problémy (akné, ekzém, mastná pokožka).

Univerzální esenciální olej Čajovník

Esenciální olej Čajovník má výborné dezinfekční účinky a proto je vhodný na čištění domácnosti ale i na různé kožní problémy jako akné, ekzém, pigmentové skvrny, seborea, lupy, lupénka, vyrážky. Patří mezi jeden z nejjemnějších esenciálních olejů na trhu a je bezpečný i bez ředění s nosným olejem.

Nejznámější esenciální olej Levandule

Esenciální olej Levandule má bohaté analgetické, protizánětlivé a antiseptické účinky, které tak poskytují všestranné využití na každém kroku. V minulosti známá při popáleninách, dnes pro klidný spánek a usínání. Zmírňuje oblast vpichu od včely, komára a zklidňuje podrážděnou pokožku. Patří mezi velmi jemný esenciální olej, který se bohatě využívá také v kosmetickém a parfumérském průmyslu. Zmírňuje migrénu, opary, bronchitidu, kopřivku, sennou rýmu, revmatismus a strie ženám po porodu.

Ochranná směs olejů Obránce

Posledním esenciálním olejem domácí lékárničky je směs Obránce, který patří mezi jeden z nejoblíbenějších a nejužitečnějších esenciálních olejů. Tuto směs tvoří až 7 typů esenciálních olejů, které tak zvyšují jeho všestrannost a účinnost. Patří mezi oblíbený esenciální olej maminek, které jej využívají v aroma difuzéru při chřipce, rýmě, jako ochrana imunitního systému, proti kašli, virům a bakteriím. Má silné antiseptické, detoxikační a antibakteriální účinky, které z něj dělají první volbu všech rodičů.

Přírodní esenciální olej Bergamot na modřiny a podlitiny
Přírodní esenciální olej Čajovník Plant Therapy na opar a psoriázu
Přírodní esenciální olej Levandule Plant Therapy na popáleniny
Přírodní esenciální olej Obránce

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické sloučeniny, které se běžně vyskytují v rostlinách různého typu. Vyrábějí se nejčastěji procesem důsledné destilace z různých částí rostlin (stonky, květiny, listy, kořeny, kůra, plody) přičemž si uchovávají své terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálních olejů má své výjimečné účinky a jejich podmanivá vůně působí na všechny naše smysly.

Aromaterapie je tedy jakákoli forma využívání těchto přírodních esenciálních olejů a jejich pozitivních účinků ve prospěch lidského těla. (inhalace, masáž, koupel, obklady, zábaly, pečení a vaření, v kosmetice, dezinfekce a úklid domácnosti, provonění a odstranění nepříjemných pachů)

Esenciální olej je 100% přírodní produkt vyrobený z přírodního materiálu, bez chemických a jiných syntetických přísad a parabenů, které jsou škodlivé pro lidský organismus. Esenciální oleje mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo a jsou nejpoužívanější ze všech olejů v moderní aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, který obsahuje řadu umělých barviv, vůní a jiných škodlivých látek pro člověka. Vonný olej nemá žádný pozitivní účinek na lidské tělo. Takový olej nemá žádné terapeutické účinky, spíše vás z něj může bolet hlava nebo žaludek, v tom lepším případě.

Mějte na paměti, co jde přes váš nos jde do vašeho těla a ovlivňuje činnost všech vašich vnitřních orgánů.

Ultrazvukový aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu mají společné funkce, ale v zásadě to jsou 2 odlišná zařízení. Zatímco aroma difuzér je primárně určen k rozptylování esenciálního oleje v kombinaci s vodou do ovzduší. aromaterapie. Zvlhčovač vzduchu je hlavně určen ke zvlhčování ovzduší v místnosti.

Oba zařízení vytvářejí příjemnou vodní páru, ale nefungují na principu stejné technologie. Zvlhčovač vzduchu funguje na principu odpařování vody do vzduchu prostřednictvím filtru, který táhne vodu a mění ji na vodní páru. Profesionální aroma difuzér funguje na principu ultrasonických vibrací, které dokáží kapky esenciálního oleje rozbít na drobné molekuly, které se prostřednictvím sliznice a čichových receptorů dostávají do krve a následně do celého těla.

Zvlhčovač vzduchu se nemůže používat jako náhrada za difuzér, protože není k tomu přizpůsoben, navíc relativně vyšší teplota při které pracuje dokáže zničit všechny terapeutické účinky esenciálního oleje. V neposlední řadě může dojít k jeho znehodnocení a zkažení (hlavně při používání citrusových esenciálních olejů).

Profesionální aroma difuzér má většinou menší objem nádržky, a proto se nepoužívá jako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množství zvlhčené páry je mnohem nižšíAlternativou může být ultrazvukový aroma difuzér Deluxe s velkým objemem vodní nádržky, který můžete využít také jako zvlhčovač vzduchu.

Používání esenciálních olejů v aroma lampě rozhodně nedoporučujeme. Aroma lampa neslouží jako náhrada za profesionální aroma difuzér a to hned z několika důvodů:

 • aroma lampa využívá přímý oheň k odpařování vody a oleje v horní části (vysoká teplota doslova zabíjí všechny terapeutické účinky esenciálních olejů)
 • objem vody v aroma lampě je markantně menší než v difuzéru
 • působení přímého tepla aroma lampy mění charakter a terapeutické účinky esenciálních olejů
 • oheň dramatický mění vůni esenciálního oleje (v aroma difuzéru jeho vůně doslova vzkvétá, naproti tomu v aroma lampě vám esenciální olej nebude vůbec vonět)
 • aroma difuzér využívá adiabatický proces – znamená to, že působí na vodu a olej ultrasonickou vibrací bez působení přímého tepla
  v neposlední řadě používáním esenciálního oleje v aroma lampě vyhazujete peníze doslova do koše, protože aroma lampa nedokáže vytěžit z esenciálního oleje jeho příznivé terapeutické účinky (likvidujete jej)

Známe 3 základní formy používání esenciálních olejů

1.) lokální aplikace – aplikace esenciálního oleje zředěného v nosném oleji přímo na pokožku těla (doporučujeme vždy ředit esenciální olej s nosným olejem kvůli lepšímu vstřebávání do kůže, využití jeho účinků s požadovaným efektem a navíc zabráníte tím podráždění a poranění pokožky nakolik jsou esenciální oleje velmi silné rostlinné extrakty), tento způsob se často využívá při lokálním problému jako jsou poraněníránykožní problémyzdravotní problémy či bolest žaludkubolest hlavy (migréna) a nespavost (insomnie).

2.) inhalace – jde o rozptylování esenciálních olejů do ovzduší prostřednictvím profesionálního aroma difuzéru s ultrazvukovou technologií (tzv. adiabatický proces), jedná se o velmi oblíbenou a jednoduchou formu, která s sebou přináší i provonění celé domácnosti během pár minut. Tato forma aromaterapie je vhodná zejména pro podporu imunity a imunitního sytému, pro snadnější spánek a usínání, pro zlepšení nálady či žaludečních problémech. Zároveň nám použití esenciálních olejů (také známé jako éterické oleje) v aroma difuzéru dokáží dodat energiisílu a povzbudit mysl při náročné aktivitě.

3. vnitřní používání – velké společnosti doporučuje používání esenciálních olejů i vnitřně, ale my s tímto nejsme velmi ztotožněni, protože 100% přírodní esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky, které mohou způsobit nežádoucí efekty (nejsme ochotni podstupovat toto riziko za účelem prodeje jako jiné firmy), budeme raději využijete-li terapeutických účinků esenciálních olejů bez případného nežádoucího efektu. Existuje však alternativa, kterou jsme vyzkoušeli i my a to je využití těchto darů země při vaření a pečení voňavých koláčků.

Samostatné kapání oleje přímo do hrdla nedoporučujeme. (může dojít k poškození vnitřních orgánů)

EXTRA použití esenciálních olejů:

Ano, esenciální oleje jsou bezpečné pro děti. V tomto případě je však vhodné klást konkrétnější otázky, jako například:

 • Pro děti v jakém věku jsou esenciální oleje bezpečné?
 • Za jakých podmínek jsou oleje pro děti vhodné?
 • Jaké esenciální oleje používat pro děti?
 • Kterým esenciálním olejům by se měly děti vyhnout?
 • Proč by se mělo k dětské aromaterapii přistupovat opatrněji?

a mnoho jiných důležitých otázek. Dovolte nám tento nekonečný příběh použití olejů u dětí, jakož i strach maminek z nepoznaného objasnit v pár bodech:

 • důvody proč používat esenciální oleje u dětí opatrně – v porovnání s dospělým člověkem mají jemnější a tenčí pokožku těla, mají méně vyvinuté vnitřní orgány, jejich čichové receptory jsou mnohem citlivější, mají menší a slaběji vyvinuté dýchací cesty, jejich pokožka je citlivější na vnější podněty, vnitřní orgány ještě nedokážou tak efektivně zpracovávat různé látky
 • podle odborných lékařů, homeopatů a dětských specialistů není vhodné používat esenciální oleje pro děti do 3 měsíců (po 3 měsících můžete používat esenciální oleje Heřmánek – Roman Chamomile, Slaměnka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Růže – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca , Levandule – Lavander angustifolia) – tyto patří mezi nejjemnější esenciální oleje
 • doporučujeme esenciální oleje u dětí nejprve vyzkoušet v aroma difuzéru (krásná příležitost seznámit děti s první kapkou esenciálního oleje) a až následně použít lokálně na pokožku
 • esenciální oleje je třeba dostatečně zředit v nosném oleji před použitím na pokožku dětí
 • použití esenciálních olejů v dětském difuzéru se považuje obecně za bezpečnější formu než aplikace na pokožku
 • před použitím esenciálního oleje na pokožku dětí, proveďte tzv. Patch Test (aplikace malého množství oleje na nejsilnější část kůže z večeře do rána, pokud nedošlo k žádné alergické reakci můžete olej používat)
 • nepoužívejte esenciální oleje blízko uší, očí a úst dětí
 • nepřidávejte esenciální oleje do koupele neředěné s nosným olejem
 • nikdy nepoužívejte esenciální oleje jako náhradu léčby lékařem
 • pro děti používejte vždy jen čisté a 100% přírodní esenciální oleje nejvyšší kvality
 • použití esenciálního oleje v dětském difuzéru by se nemělo provádět více než 30-60 minut denně s přestávkami
 • společnost Plant Therapy ve spolupráci s profesionálním a dlouholetě certifikovaným aromaterapeutem Robertem Tisserandem vyvinula speciální sadu dětských esenciálních olejů. KidSafe oleje, které jsou svým složením jemnější pro děti, ale zároveň stejně účinné i pro dospělé osoby
 • v našem portfoliu najdete i esenciální oleje bez označení KidSafe, to však neznamená, že nejsou vhodné pro děti, avšak z legislativních důvodů EU, jelikož neexistuje dostatek výzkumů, které by potvrdily účinky konkrétních složek esenciálních olejů (například máta) na dětský organismus není lze uvést označení KidSafe, tyto složky jsou však používány standardně v mnoha produktech každodenní spotřeby (mátový čaj, mátová tinktura), proto jsou bezpečné i pro děti pokud je používáte v rozumném ředění a dávkování

NE, společnost Plant Therapy není vlastníkem CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Důvod je jednoduchý, jde totiž o certifikát kvality, který si společnost doTerra vytvořila sama. Jedná se o proces, ve kterém vlastní zaměstnanci společnosti doTerra hodnotí esenciální oleje a následně jim udělují certifikaci, což nemá se zdravým rozumem nic společného. Ve světě totiž neexistuje nezávislá organizace, která by posuzovala kvalitu esenciálních olejů a na základě testů udělovala CPTG certifikát kvality. Z tohoto důvodu může mít CPTG certifikát jedině společnost do Terra, což vede k zavádění zákazníků. Takové chování nemá nic společného s transparentností a čestností, jakou by se měly ubírat společnosti, které chtějí lidem skutečně pomáhat. Dříve než tento marketingový tah s CPTG certifikátem, vyhledávejte a požadujte od prodejce latinský název rostliny (musí být uveden na lahvičce esenciálního oleje, například Lavandula angustifolia) i dokladování GC/MS testu kvality esenciálního oleje (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na světě existuje mnoho známých společností, které vyrábějí esenciální oleje nejvyšší kvality, proto bychom si měli položit otázku, z jakého důvodu takové společnosti nevlastní tento certifikát, jelikož každá společnost chce být nejlepší a dokladovat všechny možné certifikáty kvality.

To, že společnost Plant Therapy je výrobcem esenciálních olejů nejvyšší kvality dokazují i certifikáty udělované třetími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnocení přírodních sloučenin, které obsahuje esenciální olej)
 • Leaping Bunny (esenciální oleje nejsou testovány na zvířatech)
 • USDA Organic (jsou ekologické, bez GMO a jiných pesticidů, certifikované francouzskou společností ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, což znamená, že všechny přísady, výrobní proces, balení, označování odpovídá nejvyšším standardům)

Kromě kontroly kvality esenciálních olejů třetími stranami, provádí společnost Plant Therapy i vlastní organoleptický test před plněním do lahví.

Skladování esenciálních olejů je naprosto jednoduché a zvládnete to i vy. Připravili jsme pro vás pár tipů a zásad, kterými byste se měli řídit ať už kvůli bezpečnosti, ale také trvanlivosti těchto darů země:

 • esenciální oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkách z jantarového skla (takové sklo nepropouští do oleje sluneční záření)
 • lahvičky esenciálních olejů vždy pevně uzavřete po použití (na vzduchu rychle oxidují), pokud nevěříte, zkuste nechat lahvičku otevřenou přes noc a ráno zjistíte, že jste přišli o slušné množství kapek oleje, který jste mohli využít mnohem lépe
 • esenciální oleje skladujte vždy v čistém a tmavém místě (zásuvka, skříňka, komoda, krabička na esenciální olej nebo speciální úložný box vytvořený přesně za tímto účelem)
 • po otevření spotřebujte esenciální olej podle data uvedeného na lahvičce, většinou 1-2 roky, po tomto období však můžete nadále používat esenciální olej v difuzéru, vyvarujte se však jeho aplikací na pokožku těla
 • životnost a trvanlivost esenciálního oleje můžete prodloužit tím, že jej budete skladovat v chladničce (proces oxidace se zpomaluje působením chladu), do chladničky jej ale prosím dejte v uzavřené krabičce
 • když už mluvíme o chladničce esenciální olej káva skvěle pohlcuje nežádoucí pachy z chladničky (například pokud se ji chystáte vyčistit)
 • nikdy nenechávejte esenciální oleje v zimě, ale ani v létě v autě (vůbec není vhodné pokud na lahvičku působí příliš vysoká nebo příliš nízká teplota), v létě by mohlo dojít ik jejich explozí
 • esenciální oleje skladujte na takových místech, aby k nim neměly přístup vaše děti (všichni přece víme, že děti jsou velmi zvědavé k nepoznaným věcem)
  nikdy nedávejte z lahvičky dolů spodní uzávěr víčka – tento uzávěr pomáhá zamezit vypařování esenciálního oleje do ovzduší
Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

40 ml

Všeobecně

Sety

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle bolesti

Bolest břicha, Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů, Bolest ucha

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Antioxidační, Dermatitidní, Dezinfekční, Protizánětlivý, Respirační, Sedativní

Podle použití

Osobní hygiena, Relax a meditace, Úklid domácnosti, Únava a vyčerpanost, Vůně do auta, Vůně do bytu, Výroba parfému

Kožní onemocnění

Akné, Bradavice, Ekzém, Jizvy, Kopřivka, Lupy, Mykóza, Opar, Pigmentové skvrny, Plíseň, Popáleniny, Psoriáza, Seborea, Strie, Svrab, Uštípnutí hmyzem, Vrásky, Vyrážky

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma, Imunita, Kašel a vykašlávání, Menopauza, Myomy a polypy, Nespavost, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA startovací set aromaterapie”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit