600,00 

Hřebíček přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja ekologická dezinfekce bytu a auta
účinky-esenciálneho-oleja přírodní podpora imunitního systému
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při bolestech zubů a dásní
účinky-esenciálneho-oleja na bolavé klouby, svaly a šlachy
účinky-esenciálneho-oleja kořeněně bohatá teplá hřebíčková vůně
účinky-esenciálneho-oleja podpora koncentrace a zmírnění úzkosti
účinky-esenciálneho-oleja oblíbený v parfémech – střední tóny
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při bezpečném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej HŘEBÍČEK na bolest zubů

Esenciální olej Hřebíček je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z části květů hřebíček voňavý. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi kořenité vůně, které se řadí do středních a spodních tónů. Tento přírodní esenciální olej je nejznámější pro své schopnosti zmírnit bolest zubů a dásní. Výborné účinky projevuje také při bolesti břicha a menstruačních bolestech (PMS). Jeho silné antibakteriální, protizánětlivé, antioxidační a insekticidní účinky jsou výborné pro použití při úklidu bytu a odpuzování hmyzu. Mimořádně účinné je použít hřebíček proti parazitům a proti komárům. Zmírňuje problémy spojené s kožními onemocněními jako bradavice, kožní plíseň či odstranění vši z vlasů.

Přírodní esenciální olej Hřebíček Plant Therapy na bolest zubů
Přírodní esenciální olej Hřebíček Plant Therapy na PMS
hřebíček na dezinfekci a bradavice
hřebíček na menstruační bolesti a vši

Základní informace

Botanický název: Syzygium aromaticum
Latinský název: Eugenia caryophyllus
Země původu: Indonésie
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: květiny
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Hřebíček se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Hřebíček je tedy vhodné míchat s – Skořice (Cinnamon), Grapefruit (Grep), Citron (Lemon), Máta (Peppermint), Rozmarýn (Rosemary), Citronella a Sweet Orange.

Tón vůně

 • výrazná hřebíčková vůně, která patří mezi kořenité vůně
 • teplá a sladko-kořeněná vůně s tóny čerstvého ovoce
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyrobený z hřebíčku voňavého
 • Eugenia caryophyllus (Clove bud) flower buds

Účinky esenciálního (éterického) oleje z hřebíčku

Přírodní esenciální olej Hřebíček (Eugenia caryophyllus) svým složením má tyto účinky:

 • antibakteriální, antiseptický, insekticidní
 • antifungicidní, přírodní antioxidant, přírodní repelent

Jak používat hřebíčkový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Hřebíček je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • antibakteriální – pomáhá zabíjet bakterie
 • pomáhá při bolestech zubů a dásní
 • přírodní čištění ústní dutiny
 • na bolest kloubů a svalů z důvodu sportovního přetížení a tréninku
 • ke zmírnění příznaků žaludečních problémů
 • zmírňuje respirační problémy – astma, dusivý kašel
 • na osvěžující sprchu a koupel
 • na čištění zubů – přidejte 1 kapku na zubní kartáček před zubní pastou
 • často používaný v parfémech – střední tón vůně
 • podporuje koncentraci a zmírňuje úzkost a strach
 • má zvlhčující a čistící účinky
 • v kombinaci s esenciálním olejem Grapefruit – detoxikační masáž
 • omlazující účinek na pokožku
 • zlepšuje cirkulaci krve

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Hřebíček v moderní aromaterapii. Rozptylování hřebíčkového oleje pomáhá dezinfikovat vzduch v bytě, v autě a zabíjí viry, bakterie, choroboplodné zárodky či infekce. Jeho vůně pomáhá při bolestech břicha, menstruačních bolestech a zmírňuje respirační problémy jako astma či dusivý kašel. Jeho difuzování podporuje koncentraci v práci, ve škole a zároveň zmírňuje strach a úzkost.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Hřebíček do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Hřebíček v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Hřebíčku v kombinaci s nosným kokosovým olejem zmírňuje bolest zubů a dásní, bolest kloubů, svalů a šlach po sportovním tréninku či nadměrného fyzického přetížení v práci. Masážní aplikací pomáhá tlumit a zmírnit bolest břicha, obtížné dýchání aplikací na hrudník a zadní část zad. Při použití v ekologických kosmetických výrobků má dezinfekční, protizánětlivé a čistící účinky na různé kožní problémy. Oblíbený jako přírodní doplněk do šamponů a mýdel pro osvěžující sprchu a koupel.

Ředění esenciálního oleje Hřebíček s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje hřebíček s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje z hřebíčka přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Hřebíček je vyroben z hřebíčku voňavého, který pochází z Indonésie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Hřebíček je na zmírnění bolesti zubů a dásní, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Hřebíček je masážní aplikace roll on směsi lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest.

Přírodní esenciální olej Hřebíček je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku, pokud je zředěn v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Kořeněná

Podle bolesti

Bolest břicha, Bolest svalů, Bolest zubů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Antioxidační, Insekticidní, Protizánětlivý

Podle použití

Odpuzování hmyzu, Úklid domácnosti

Kožní onemocnění

Bradavice, Plíseň, Vši

Zdravotní problémy

Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma, Imunita, Krvácení dásní, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Hřebíček přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit