576,00 

CITRON přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeOleje pro novorozence od 3 měs.

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja svěží citrusová vůně do bytu, auta a kanceláře
účinky-esenciálneho-oleja probouzí energii a má povzbuzující účinky
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity a antibakteriální vlastnosti
účinky-esenciálneho-oleja dezinfikuje, vhodný do čistících prostředků
účinky-esenciálneho-oleja eliminuje nepříjemné pachy
účinky-esenciálneho-oleja stimulace lymfatického systému
účinky-esenciálneho-oleja snižuje pocit na zvracení nevolnost
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na kožní problémy – akné, ekzém, vyrážka
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej CITRON pro dezinfekci a povzbuzení

Esenciální olej Citron je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný lisováním za studena ze slupky citroníku pravého. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi citrusové vůně, které se řadí do svrchních tónů. Tento přírodní esenciální olej je oblíben pro své dezinfekční účinky a schopnost povzbudit smysly. Jeho antibakteriální, antidepresivní a dezinfekční účinek je vhodný pro různé zdravotní problémy jako trávení, ničení bakterií, virů a infekcí. Podporují imunitu a imunitní systém a zároveň zmírňují bolest břicha. Vhodný pro ženy, které trpí hormonální nestabilitou při menopauze. Esenciální olej citrón svým jemným složením je vhodný ik boji proti kožním onemocněním jako plíseň, kopřivka, plešatost či pigmentové skvrny. Uvolňuje stres a úzkost, do sauny a wellness, jako přírodní dezinfekční prostředek k úklidu bytu ak čištění myčky nádobí. Jeho krásná citrusová vůně je používána k relaxaci a meditaci či jako vůně do auta pro svěží cestu autem.

Přírodní esenciální olej Citron na silné křeče v břiše
Přírodní esenciální olej Citron proti zvracení
Přírodní esenciální olej Citron - vůně do bytu
Přírodní esenciální olej Citron pro dezinfekci a kopřivku

Základní informace

Latinský název: Citrus x limon
Země původu: Itálie, Amerika
Metoda extrakce: lisování za studena
Část rostliny: citrónová kůra
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Citron se svojí citrónovou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Citron je tedy vhodné míchat s – Cedrové dřevo (Cedarwood), Máta (Peppermint), Levandule (Lavender), Limetka (Lime), Bergamot a Citronella.

Tón vůně

 • nádherná citrónová vůně, která patří mezi citrusové vůně
 • svěží a výrazná citrónová vůně
 • patří mezi vrchní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z citroníku pravého
 • Citrus x limon (Lemon) fruit peel

Účinky esenciálního (éterického) oleje z citronu

Přírodní esenciální olej Citron (Citrus x limon) svým složením má tyto účinky:

 • antiflogistický, antiseptický
 • antibakteriální, antifungicidní

Jak používat citrónový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Citron je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • krásná vůně citrónu, která má osvěžující, energizující a povznášející hodnotu
 • povzbuzující esenciální olej při negativních myšlenkách, stresu a napětí
 • čistý esenciální olej bez doplňků či přísad
 • podporuje zdravý imunitní systém a revitalizuje
 • vhodné do čistících prostředků pro jeho dezinfekční vlastnosti
 • přidejte do sody bikarbony a vyčistěte koupelnu a kuchyňské spotřebiče pomocí spreje
 • vhodný ke snížení nevolnosti během těhotenství a dlouhého cestování
 • populární esenciální olej mezi profesionálními aromaterapeuty “tekuté slunce”
 • podpora stimulace lymfatického systému
 • pomáhá při čištění pokožky těla – proti akné, ekzému, vyrážkám
 • pomocí inhalace eliminujeme, snižujeme pocit na zvracení, nevolnost
 • inhalace nebo difúzování do ovzduší zlepšuje náladu a zabraňuje depresi
 • pro ranní probuzení a energii rozptylujte v difuzéru kombinaci citron a máta
 • jeho výrazná přírodní vůně eliminuje nepříjemné pachy

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Citron v moderní aromaterapii. Rozptylování citrónového oleje vytváří osvěžující, energizující a povznášející náladu. Vůně citrónu odbourává stres, napětí či nevolnost během těhotenství. Během cestování v auto difuzéru eliminuje bolest břicha a žaludku z dlouhého cestování a zároveň minimalizuje pocit na zvracení a nevolnost. Difúzování v aroma difuzéru eliminuje nepříjemné pachy, zlepšuje náladu, zabraňuje depresi a v kombinaci s esenciálním olejem Máta vytváří směs pro ranní probuzení a energii na celý den.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Citron do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Citron v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Citron v kombinaci s nosným kokosovým olejem aktivním používáním na pokožku těla posiluje imunitní systém a obranyschopnost organismu, aplikací na pulzní body stimuluje lymfatický systém. Oblíbený v domácnostech pro své dezinfekční účinky na čištění bytu, v kombinaci se sodou bikarbony na čištění koupelny a kuchyňských spotřebičů ve formě spreje. Svým jemným složením se využívá do prostředků osobní hygieny k čištění pleti od akné, ekzém a vyrážky (patří mezi jemné esenciální oleje vhodné i pro děti od 3 měsíců).

Ředění esenciálního oleje Citron s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie. V případě, že aplikujete tento citrónový esenciální olej na pokožku, nevystavujte se slunečnímu záření minimálně 12 hodin, protože je citrónový olej fotosenzitivní a může způsobit popáleniny na kůži.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje citron s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Citrón přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Citron je vyroben z citroníku pravého, který pochází z Itálie a Ameriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Citron je na dezinfekci a povzbuzení, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Citron je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Citron je bezpečný pro dospělé, miminka a novorozence od 3 měsíců.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Novorozenci od 3 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest břicha

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Dezinfekční

Podle použití

Myčka nádobí, Praní a sušička, Relax a meditace, Sauna a wellness, Stres a úzkost, Úklid domácnosti, Vůně do auta

Kožní onemocnění

Celulitida, Kopřivka, Pigmentové skvrny, Plešatost, Plíseň

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Imunita, Ledvinové kameny, Menopauza, Obezita, Onemocnění srdce, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “CITRON přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit