550,00 

BERGAMOT přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný a příjemný olej pro domácí použití
účinky-esenciálneho-oleja podporuje duševní zdraví
účinky-esenciálneho-oleja zmírňuje pocit úzkosti a deprese
účinky-esenciálneho-oleja král citrusových olejů
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pro problémovou pokožku
účinky-esenciálneho-oleja zmírňuje bolest svalů, kloubů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

11 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej BERGAMOT pro ošetření ran a výrobu parfémů

Esenciální olej Bergamot je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný lisováním za studena z kůry ovoce bergamot. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi citrusové vůně, které se řadí do svrchních tónů. Tento přírodní esenciální olej je výborný pro ošetření ran a poranění či jako přírodní přísada pro výrobu ženských parfémů. Účinky oleje Bergamot je vhodný ke zmírnění bolesti svalů, kosti a kloubů. Poskytuje úlevu od kožních onemocnění akné, psoriáza či odstranění lupů z vlasů v podobně přírodních šamponů a sprchových gelů. Jeho dezinfekční, antibakteriální či sedativní účinky zmírňují emoční výkyvy autismu, posiluje imunitu, uvolňuje kašel a vykašlávání, vhodné na nespavost (insomnie) či při chřipce a nachlazení. Bergamot uvolňuje stres a úzkost, vytváří vášeň a přitažlivost, poskytuje příjemnou citrusovou vůni do auta či dokonalé soustředění před a během cvičení jógy a pilates.

Přírodní esenciální olej Bergamot na modřiny a podlitiny
Přírodní esenciální olej Bergamot na rány a odřeniny
Přírodní esenciální olej Bergamot na jóga cvičení a pilates
Přírodní esenciální olej Bergamot pro yoga studio a obličejovou jógu

Základní informace

Latinský název: Citrus bergamia
Země původu: Itálie, Francie
Metoda extrakce: lisování za studena
Část rostliny: kůra
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Bergamot se svojí citrusovou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Bergamot je tedy vhodné míchat s – Eukalyptus (Eucalyptus), Levandule (Lavender), Heřmánek (Roman Chamomile), Citron (Lemon), Pačuli (Patchouli) a Čajovník (Tea Tree).

Tón vůně

 • příjemná ovocná vůně, která patří mezi citrusové vůně
 • citrusovo-ovocná s teplou kořeněnou a květinovou vůní
 • patří mezi vrchní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z citrusu bergamot
 • Citrus bergamia (Bergamot) fruit peel

Účinky esenciálního (éterického) oleje bergamot

Přírodní esenciální olej Bergamot (Citrus bergamia) svým složením má tyto účinky:

 • antiseptický, sedativní
 • antibakteriální, anti-infekční

Jak používat esenciální olej bergamot?

Přírodní esenciální olej Bergamot je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • se považuje za krále mezi citrusovými esenciálními oleji
 • ke zlepšení nálady při psychickém stavu smutek či deprese
 • považován za esenciální olej “Štěstí”
 • posiluje mysl a podporuje chuť k jídlu (správná peristaltika střev)
 • výborná volba/alternativa při problému se spánkem a usínáním
 • vhodný při negativních emocích jako strach, stres, hněv či napětí
 • často využíván v přírodních parfémech
 • vhodný k využití jako sedativum při silných emocích a trávicí tonikum
 • k dezinfekci a ošetření ran (anti-infekční, anti-bakteriální)
 • vhodný k ošetřování pokožky v pubertálním věku a různé kožní problémy (akné, mastná pokožka)
 • využívá se také do krémů na uvolnění svalů
 • esenciální olej se také považuje za přírodní afrodisiakum
 • vhodný pro zamilované
 • podporuje duševní zdraví, čistotu a povzbuzuje mysl
 • zmírňuje pocit úzkosti v období smutku a žalu
 • snižuje svalové napětí a vyčerpanost způsobenou náročným a tvrdým sportovním tréninkem
 • neutralizuje mikroby, pomáhá léčit popáleniny a rány
 • zvyšuje cirkulaci krve správnou masáží a volný tok Qi

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Bergamot v moderní aromaterapii. Rozptylování esenciálního oleje Bergamot podporuje zlepšení nálady, odbourává smutek či depresi. Inhalace esenciálního oleje Bergamot podporuje chuť k jídlu, působí jako sedativum při silných emocích a jako trávicí tonikum. Zmírňuje pocit strachu a smutku. Má krásnou citrusovou vůni po bergamotu, která patří mezi vhodnou volbu při problémech se spánkem a usínáním.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Bergamot do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Bergamot v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Bergamot v kombinaci s nosným kokosovým olejem je vhodné k dezinfekci a ošetření kožních ran, poranění a kožních onemocnění (akné, mastná pokožka) pro své antibakteriální účinky. Využívá se do různých tělových krémů pro uvolňující esenciální masáž. Masírování této roll on směsi je vhodné ke snížení svalové zátěže, svalovému napětí a vyčerpání po náročném fyzickém sportovním výkonu či tréninku. Aplikací přímo na pokožku těla pomáhá neutralizovat mikroby, působit na popáleniny a nepříjemné kožní rány.

Ředění esenciálního oleje Bergamot s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje bergamot s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje bergamot přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla)

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Bergamot je vyroben z kůry ovoce bergamot, který pochází z Itálie a Francie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Bergamot je na ošetření ran a výrobu parfémů, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Bergamot je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Bergamot je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe, můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku, pokud je zředěn v dostatočném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů

Podle účinků

Antibakteriální, Dezinfekční, Sedativní

Podle použití

Praní a sušička, Stres a úzkost, Úklid domácnosti, Vášeň a přitažlivost, Vůně do auta, Výroba parfému, Yoga a pilates

Kožní onemocnění

Akné, Lupy, Psoriáza

Zdravotní problémy

Autismus, Chřipka a nachlazení, Imunita, Kašel a vykašlávání, Nespavost, Obezita

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “BERGAMOT přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit