650,00 

OBRANCE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja obrana a ochrana pro celou rodinu během sezónních chorob
účinky-esenciálneho-oleja dezinfekce pro domácí čistící prostředky
účinky-esenciálneho-oleja posiluje imunitu a přirozenou obranyschopnost organismu
účinky-esenciálneho-oleja na chřipku, přetížení, vyčerpání a bolest hlavy
účinky-esenciálneho-oleja doba spotřeby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej OBRANCE na imunitu, chřipku a ochranu celé rodiny

Směs esenciálních olejů Obránce je synergie 7 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Je tak výborně namíchán aromaterapeutem, že se zařadil mezi nejlepší esenciální oleje na trhu. Složení esenciálních olejů v této směsi mají všestranné účinky, ale mezi hlavní patří ochrana a podpora imunity, proti chřipce a celková ochrana rodiny před onemocněním. Tóny této směsi jsou vhodné jako vůně do auta a bytu. Pomáhá při bolestech od hlavy a svalů až po kosti a klouby. Pomáhá uvolnit dýchání a dýchací cesty, zmírňuje silný a dusivý kašel a vykašlávání hlenů. Je to nejlepší přírodní řešení, jak pomoci vašim dětem zůstat zdravé v prostředí jiných dětí ať už ve škole nebo školce. Obránce má silné antibakteriální, protizánětlivé, respirační a sedativní účinky, které z něj činí obranný štít pro děti a dospělé. Esenciální olej Obránce patří mezi KidSafe esenciální oleje, což znamená, že je vhodný pro použití pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Obrance
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takovým olejem
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takovým olejem
Obsah: 7 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jasná a sladká ovocná vůně
Přírodní esenciální olej Obrance

Co obsahuje směs Obránce?

Esenciální olej Obránce je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 7 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Obránce obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii), Citron (Lemon), Jalovec (Juniper Berry), Sladká majoránka (Sweet Marjoram), Lavandin, Blood Orange.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 7 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 2. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 3. Pomaranč (Blood Orange) peel > Blood Orange
 4. Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii) gum > Kadidlo Carterii
 5. Grep (Pink Grapefruit) peel > Grep
 6. Borievka (Juniper Berry) fruit > Jalovec
 7. Citrón (Lemon) peel > Citrón

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Obránce

Směs esenciálních olejů Obránce (Defender) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Smrk Černý (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriální, antiseptický, efektivní na chronický kašel, zlepšuje cirkulaci krve
 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriální, sedativní, protizánětlivý, anti-mikrobiální
 • Citron (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriální, anti-fungicidní

Jak používat esenciální olej Obránce?

Přírodní esenciální olej Obránce je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • první volba pro celou rodinu během sezónních chorob na obranu a ochranu
 • efektivní kombinace citrusů a kadidla
 • vhodný jako dezinfekce do domácích čistících prostředků
 • složky v esenciálním oleji podporují obranyschopnost organismu a imunitní systém
 • přirozená obrana na viry a bakterie
 • pomáhá při bolesti hlavy a unavené svaly
 • antiseptický, detoxikační a antibakteriální
 • na bolest kloubů, svalů
 • pomáhá odrážet příznaky chřipky a nachlazení
 • účinný bojovník na rozmnožování virů
 • osvěží domov a povzbudí čisté a příjemné prostředí domácnosti
 • podpora zdravého imunitního systému
 • pročišťuje ovzduší, chrání jej před plísněmi a bakteriemi
 • směs olejů vytváří účinnou ochranu proti různých nástrahám chorob, virů, bakterií
 • jednotlivé oleje, které jsou ve směsi působí:
 • Blood Orange – bohatý na limonenu, relaxant
 • Boswellia Carteri Frankincense – stimulant imunity, relaxant svalů
 • Levandule – antibakteriální, protiplísňový
 • Růžový grep – jeho svěžest zlepšuje náladu a odbourává mentální únavu
 • Citron – stimulant imunity, antiseptický
 • Juniper – antiseptický, detoxikuje, čistí
 • Sladká majoránka – antibakteriální, uklidňuje svaly a klouby
Esenciální olej pro horečky a dýchání

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Obránce v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Obránce primárně slouží k obraně dětí a dospělých před sezónními chorobami, podporuje imunitu a imunitní systém i obranyschopnost organismu. Uvolňováním vůně do ovzduší pomáhá uvolnit těžké dýchání, kašel a vykašlávání či jako ochrana před bakteriemi, viry a infekcemi, které jsou eliminovány tímto olejem díky jeho dezinfekčním a antibakteriálním účinkům. Pomáhá při horečce a celkové nevolnosti organismu, nejen během nemoci, ale i pro rychlejší zotavení a rekonvalescenci po nemoci. Pro neklidné a malé děti je také vhodné použít plyšovou aromaterapeutickou hračku, která funguje jako pasivní aroma difuzér. Vypařování esenciálního oleje je spontánní a přímo působí i na děti, které si s plyšovou hračkou mohou hrát během dne nebo s ním večer usínat.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Obránce do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Obránce v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Obránce je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikovat tuto směs na zápěstí, krk a hrudník pro podporu imunitního systému, který je oslaben v důsledku jiného onemocnění, aplikací na hrudník v oblasti plic a průdušek i zadní část zad pro zlepšení dýchání a podporu vykašlávání hlenů, které způsobují zapálení průdušek. Tato synergie je vhodná také pro tlumení bolesti svalů, hlavy, kosti a kloubů.

Ředění esenciálního oleje Obránce s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Obránce s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Obránce přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Obránce je vyroben ze sedmi přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Obránce je na podporu imunity, při chřipce a ochrany zdraví celé rodiny, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Obránce je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Obránce je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý, Respirační, Sedativní

Podle použití

Vůně do auta, Vůně do bytu

Zdravotní problémy

Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma, Imunita, Kašel a vykašlávání

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “OBRANCE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit