576,00 

SWEET ORANGE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja označovaný jako esenciální olej “štěstí”
účinky-esenciálneho-oleja vytváří dobrou náladu difuzováním v domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja uvolňuje nervové napětí, smutek, úzkost a stres
účinky-esenciálneho-oleja přebije nepříjemné pachy v domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja na problémy s usínáním a nespavost (insomnie)
účinky-esenciálneho-oleja na zdravou pokožku – redukce akné, nečistoty pokožky
účinky-esenciálneho-oleja přírodní antidepresivum
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

13 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej SWEET ORANGE pro lepší náladu a nespavost

Esenciální olej Sweet Orange (pomeranč) je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný lisováním za studena z kůry citroníku pomerančového. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi citrusové vůně, které se řadí svrchních tónů. Tento přírodní esenciální olej je znám jako „olej štěstí“ a tedy jeho schopnost je zlepšit náladu a řešit problémy se spánkem a usínáním. Jeho účinky jsou vhodné na strie, svrab či potlačení hyperaktivních dětí, podporuje trávení a zmírňuje bolest kosti a kloubů. Jeho antibakteriální, protizánětlivé i antidepresivní účinky jsou vhodné při úklidu bytu, únavě a vyčerpanosti, na výrobu parfémů či jako přírodní vůně do bytu a auta.

Přírodní esenciální olej Pomeranč na únavu a vyčerpanost
Přírodní esenciální olej Pomeranč na kožní onemocnění svrab
Přírodní esenciální olej Pomeranč na vyčerpanost
pomeranč na nespavost (insomnie)

Základní informace

Latinský název: Citrus sinensis
Země původu: Brazílie, Řecko, Jižní Amerika, Amerika
Metoda extrakce: lisování za studena
Část rostliny: kůra
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Pomeranč se svojí citrusovou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Pomeranč je tedy vhodné míchat s – Limetka (Lime), Citron (Lemon), Grapefruit (Grep), Zelená mandarinka (Green Mandarin), Skořice (Cinnamon), Hřebíček (Clove bud), Šalvěj (Clary sage) a Bergamot.

Tón vůně

 • příjemná pomerančová vůně, která patří mezi citrusové vůně
 • šťavnatá svěží citrusová vůně sladkého pomeranče
 • patří mezi vrchní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z citrónovníku pomerančového
 • Citrus sinensis (Sweet Orange) fruit peel

Účinky esenciálního (éterického) oleje pomeranč

Přírodní esenciální olej Pomeranč (Citrus sinensis) svým složením má tyto účinky:

 • antiseptický, protizánětlivý
 • anti-mikrobiální, diuretický

Jak používat pomerančový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Pomeranč je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • má krásnou povznášející a uklidňující vůni a účinky
 • označuje se za esenciální olej “štěstí” – ovlivňuje dobrou náladu
 • pomáhá při uvolnění nervového napětí, smutku, úzkosti a stresu
 • dokáže provonět místnost a odstranit nepříjemné pachy
 • pro normální a zdravé fungování imunitního systému (ochrana imunity)
 • vhodný jako přírodní antidepresivum, na bolest hlavy
 • na nespavost (insomnie) a problémy s usínáním
 • lepší cirkulace krve což následně pomáhá při zmírnění příznaků PMS
 • na čištění kuchyňského nářadí (krájecí desky či elektrospotřebiče)
 • osvědčený repelent na mravence v kuchyni
 • na vysoký krevní tlak, eliminace vzduchových bakterií
 • použitím na pokožku redukuje akné a jiné nečistoty pokožky
 • použitím v masážní směsi zvyšuje cirkulaci krve a prokrvení kožních buněk

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Pomeranč v moderní aromaterapii. Rozptylování pomerančového oleje pomáhá vytvářet pozitivní energii a dobrou náladu. Uvolňuje napětí, úzkost či smutek a stres pro jeho antidepresivní účinky. Aktivní inhalace pomeranče podporuje imunitní systém a trávení. Vůně pomeranče působí jako přírodní antidepresivum a nespavost.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relaxodpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Pomeranč do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Pomeranč v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Pomeranč v kombinaci s nosným kokosovým olejem pomáhá zmírňovat příznaky PMS a menstruační bolesti aplikací na zadní část zad a oblast břišní dutiny. Použití na kůži redukuje akné, vyrážky a jiné nečistoty. Pomeranč je vhodný také k odstranění mravenců z kuchyně a čištění kuchyňského náčiní a náčiní. Aplikace pomerančové roll on směsi na spánky odbourává bolest hlavy a problém s klidným spánkem.

Ředění esenciálního oleje Pomeranč s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje pomeranč s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Pomeranč přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Sweet Orange je vyroben z citroníku pomerančového, který pochází z Brazílie, Řecka a Americe. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Sweet Orange je na lepší náladu a nespavost, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Sweet Orange je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Pomeranč je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest kostí a kloubů

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Protizánětlivý

Podle použití

Myčka nádobí, Praní a sušička, Sauna a wellness, Úklid domácnosti, Únava a vyčerpanost, Vůně do auta, Vůně do bytu, Výroba parfému

Kožní onemocnění

Strie, Svrab

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Ledvinové kameny, Menopauza, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “SWEET ORANGE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit