1000,00 

KADIDLO SERRATA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní olejeOleje pro novorozence od 3 měs.

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja král mezi esenciálními oleji pro všestranné použití
účinky-esenciálneho-oleja jeden z nejvzácnějších esenciálních olejů
účinky-esenciálneho-oleja účinné antiseptikum, dezinfikuje a čistí vzduch
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při hojení kožních ran, regenerační účinky na pokožku
účinky-esenciálneho-oleja podporuje imunitu a napomáhá při potížích dýchacích cest
účinky-esenciálneho-oleja využívá se při cvičení jógy– vůně navozuje meditační atmosféru
účinky-esenciálneho-oleja působí uklidňujícím dojmem a relaxačně, uklidňuje myšlenky
účinky-esenciálneho-oleja napomáhá v boji proti vráskám, má omlazující účinky
účinky-esenciálneho-oleja ochrana těla před infekcemi a bakteriemi
účinky-esenciálneho-oleja na dráždivý kašel a bolest v krku
účinky-esenciálneho-oleja zvyšuje soustředění a koncentraci během náročného dne
účinky-esenciálneho-oleja podporuje emocionální a hormonální stabilitu
účinky-esenciálneho-oleja protizánětlivé, antidepresivní účinky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej KADIDLO (frankincense) pro posílení imunity

Esenciální olej Kadidlo Serrata (frankincense) je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací stromové pryskyřice stromu kadidlovnik pilovitý. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi zemité a dřevité vůně, které se řadí do středních a spodních tónů. Tento přírodní esenciální olej je patří mezi nejoblíbenější, nejžádanější, nejčastěji používaný a nejlepší přírodní esenciální olej do aroma difuzérů a v moderní aromaterapii. Jednoznačně číslo 1 pro každou přírodní domácí lékárničku pro jeho antibakteriální, dermatitidní, protizánětlivé a sedativní účinky na různé zdravotní problémy, kožní onemocnění a bolesti. Oblíbený mezi ženami pro jeho uklidňující účinky na menstruační bolesti. Zmírňuje hněv, vztek, stres a úzkost. Vhodný do sauny a wellness, při jóga cvičení a pilates či relax a meditaci. Nejlepší přírodní doplněk pro kosmetické výrobky osobní hygieny různého charakteru.

Přírodní esenciální olej Kadidlo Serrata Plant Therapy pro silné menstruační bolesti
Přírodní esenciální olej Kadidlo Serrata na bolest v krku
kadidlo na keloidní jizvy
kadidlo na hleny v krku

Základní informace

Latinský název: Boswellia serrata
Země původu: Indie
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: pryskyřice stromu
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Kadidlo Serrata se svou zemitou a dřevitou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Kadidlo je tedy vhodné míchat s – Citron (Lemon), Limetka (Lime), Cypruštek (Cypress), Levandule (Lavender), Růže (Rose Absolute), Šalvěj (Clary sage) a Ylang Ylang.

Tón vůně

 • delikátní kadidlová vůně, která patří mezi zemité a dřevité vůně
 • dřevitá vůně s tóny zeminy
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z kadidlovníku pilovitého
 • Boswellia Serrata (Frankincense Serrata) resin

Účinky esenciálního (éterického) oleje kadidlo frankincense

Přírodní esenciální olej Kadidlo (Frankincense Serrata) svým složením má tyto účinky:

 • protizánětlivé, analgetické, antibakteriální, sedativní, imunostimulant
 • podpora imunitního systému, respirační, dusivý a dráždivý kašel, dermatitidní

Jak používat kadidlový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Kadidlo je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • nejvzácnější ze starodávných olejů, vyhledávaný díky svému širokému využití a všestranným účinkům a vlastnostem – je analgetický, anti-bakterální, protizánětlivý, antiseptický, anti-depresivum, karminativum (uvolňuje plynatost), cytofylatický (stimuluje regeneraci buněk), diges , močopudný, na vykašlávání, sedativum (uklidňuje)
 • pokud začínáte s aromaterapií, kadidlo určitě zařaďte do vaší lékárničky, protože je vhodné pro děti, dospělé, seniory a bezpečný i během těhotenství
 • pomáhá se všemi kožními problémy od akné přes vrásky, poranění a rány až po redukci jizev
 • kadidlo je obzvlášť nápomocné při zralé pleti a má silný anti-age (omlazující) účinek a tonizující efekt, zpomaluje tvorbu vrásek – je vhodné aplikovat jej přímo na pleť zředěný se základním olejem a dopřát si pleťovou masáž nebo obličejovou gymnastiku
 • kadidlo je velmi vhodné inhalovat, difúzovat samostatně, nebo v kombinaci s citrusovými oleji ve směsích pro zlepšení nálady a úlevu od stresu
 • pomáhá při respiračních problémech a je užitečné při rýmách, bronchitidě, astmatu, kašli
 • vynikající na bolest v krku pro dospělé i děti – aplikujte přímo na pokožku krku ideálně zředěný se základním mandlovým olejem ve formě roll on aplikátoru
 • příznivě působí na ochranu buněk a okysličování buněk a podporuje obranyschopnost organismu
 • seskviterpeny, které se nacházejí v oleji Kadidlo dokážou proniknout do hematoencefalické bariéry a zajistit okysličování buněk pro optimální komunikaci na buněčné úrovni
 • chemické složky v kadidlovém oleji podporují zdravou produkci bílých krvinek
 • tradiční použití kadidla bylo k odhánění zlých duchů, v dnešní době je kadidlo cenný pomocník při překonávání úzkostí a
 • obav- pomáhá zpomalit a prohloubit dýchání, pomáhá zvládat strach, úzkost, nervové napětí a stres

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Kadidlo v moderní aromaterapii. Rozptylování kadidlového oleje v aroma difuzéru uvolňuje plynatost, podporuje trávení, čisté dýchání a dýchací systém a zároveň má sedativní účinky, které zklidňují při stresu, úzkosti a napětí. Patří mezi velmi jemné esenciální oleje, které je vhodné používat i pro malé děti (novorozence od 3 měsíců). Inhalace kadidla z aroma difuzéru zlepšuje náladu a celkovou pohodu těla a duše. Poskytuje přírodní podporu při respiračních problémech a jeho vypařování dodává úlevu při rýmě, bronchitidě, astmatu a dusivém kašli.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Kadidlo do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Kadidlo v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs kadidlového oleje v kombinaci s nosným kokosovým olejem stimuluje regeneraci buněk, aplikování roll on směsi na břišní dutinu uvolňuje plynatost a podporuje trávení. Roll on směs má omlazující (anti-aging) účinek a tonizující efekt, zpomaluje tvorbu vrásek. Aplikování roll on směsi na hrudník, záda a průdušky pomáhá odhleňovat a uvolnit těžké dýchání. Při bolesti a zaníceného hrdla doporučujeme aplikovat několikrát denně alespoň týden a rovnoměrně potírat oblast krku.

Ředění esenciálního oleje Kadidlo s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje kadidlo s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje kadidlo přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Kadidlo Serrata je vyroben z kadidlovníku pilovitového, který pochází z Indie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Kadidlo Serrata má všestranné využití, například na imunitu, kožní onemocnění, zdravotní problémy, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Kadidlo Serrata je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Kadidlo Serrata je bezpečný pro dospělé, miminka a novorozence od 3 měsíců.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přírodní esenciální olej Kadidlo Serrata máme na našem e-shopu s esenciálními oleji dostupný také v roll on aplikátoru v kombinaci s nosným olejem > Kadidlo Carterii roll on.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Miminka od 7 měs., Novorozenci od 3 měs., Pro děti od 2r.

Podle vůně

Zemitá / dřevitá

Podle bolesti

Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest ucha, Bolest zubů, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Dermatitidní, Imunostimulant, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Hněv a vztek, Osobní hygiena, Relax a meditace, Sauna a wellness, Stres a úzkost, Yoga a pilates

Kožní onemocnění

Bradavice, Ekzém, Jizvy, Pigmentové skvrny, Strie, Vrásky

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autismus, Dýchání a astma, Imunita, Kašel a vykašlávání, Krvácení dásní, Ledvinové kameny, Myomy a polypy, Prevence rakoviny, Prostata, Štítná žláza

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “KADIDLO SERRATA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit