650,00 

TRÁVENÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný k trávení, uvolnění a proti zvracení
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá peristaltice střev, kolice a vyprazdňování
účinky-esenciálneho-oleja k uvolnění trávicího systému organismu
účinky-esenciálneho-oleja příjemné bylinkové aroma
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy

10 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej TRÁVENÍ na žaludeční problémy

Směs esenciálních olejů Trávení je synergie 8 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi bylinné vůně. Jeho hlavní účinek je podpora trávení, nadýmání, řeší problém se stolicí, problém s vyprazdňováním, nepřirozená peristaltika střev, zácpa a střevní potíže. Tato synergie má také výbornou sladkou bylinnou vůni, která příznivě působí na trávicí systém (trakt) a zklidňuje podrážděný žaludek a střeva. Esenciální olej Trávení je vhodný pro použití pro děti od 2 let, protože patří do KidSafe sady olejů.

Základní informace

Název: Trávení
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takový olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takový olej
Obsah: 8 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • sladká teplá bylinková vůně
přírodní esenciální olej na trávení a bolavé bříško pro děti

Co obsahuje směs Trávení?

Esenciální olej Trávení je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 8 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Trávení obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Kamilkový (Roman Chamomile), Pomerančový (Sweet Orange), Copaiba Balsam (Balsam Copaiba), Kmínový (Caraway), Pačuli (Patchouli) ), Green Mandarin (Green Mandarin) a Australská Santálová dřívko (Australian Sandalwood) esenciální olej.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený z 8 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) flower oil > Kamilka
 2. Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) peel oil > Pomeranč
 3. Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) resin > Balsam copaiba
 4. Carum Carvi (Caraway) seed extract > Kmín (kmín)
 5. Pogostemon Cablin (Patchouli) leaf oil > Pačuli
 6. Zingiber Officinale (Ginger) root oil > Zázvor
 7. Citrus Nobilis (Green Mandarin) peel oil > Green Mandarin
 8. Santalum Spicata (Australian Sandalwood) dřevo olej > Australian Sandalwood

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Trávení

 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedativní, antidepresivní, antibakteriální, protizánětlivý, spasmolytický
 • Pomeranč (Sweet Orange) > antiseptický, protizánětlivý, anti-mikrobiální, diuretický
 • Copaiba Balsam (Balsam Copaiba) > antimikrobiální, protizánětlivý potenciál, antibakteriální
 • Kmín (Caraway) > antioxidant, protizánětlivý, antiseptický, dezinfekční prostředek, zlepšuje trávení
 • Pačuli (Patchouli) > sedativní, protizánětlivý, anti-mikrobiální, antidepresivní, přírodní tonikum
 • Zázvor (Ginger) > protizánětlivý, diuretický, přírodní antioxidant
 • Green Mandarin (Green Mandarin) > protizánětlivý, anti-mikrobiální, anti-aging, antiseptický, přírodní antioxidant
 • Australská Santálová dřívka (Australian Sandalwood) > protizánětlivá, antiseptická, antimikrobiální, antispasmodická

Jak používat esenciální olej Trávení?

Přírodní esenciální olej Trávení je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená certifikovaným aromaterapeutem
 • směs esenciálních olejů na trávení, nadýmání, problém s vyprazdňováním
 • vhodné při jakýchkoli problémech s trávením a trávicího systému
 • má uklidňující účinky na žaludek, střeva a pomáhá eliminovat nadýmání a zažívací potíže
nejlepší esenciální olej pro děti na vyprazdňování

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Trávení v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Trávení do vzduchu příznivě působí na náš trávicí systém a pomáhá uvolnit nafouklé břicho a zažívací potíže malých dětí, ale i pro dospělé osoby. Inhalace této synergie je mimořádně vhodná v aroma difuzérech chceme-li našim dětem pomoci při problémech se žaludečními problémy, vyprazdňováním, zácpa, peristaltika střev, či zklidnění podrážděného žaludku a střev. Vůně esenciálního oleje navíc působí na naše smysly uklidňujícím a povznášejícím.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro trávení, uvolnění trávicích potíží a pročistí trávicí trakt (tlusté a tenké střevo) v bytě nebo i v autě.

Pro použití esenciálního oleje Trávení do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Trávení v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Trávení je vhodné kombinovat s nosným olejem a následně aplikovat na bříško nebo podbřiško k uvolnění trávicích potíží a trávení.

Ředění esenciálního oleje Trávení s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Trávení s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Trávení přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Trávení je vyroben z osmi přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Trávení je na uklidnění a zmírnění problémů trávicího systému, eliminovat nadýmání, zácpu a zlepšit peristaltiku střev, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Trávení je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Trávení je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Stres a úzkost, Vůně do auta, Vůně do bytu

Zdravotní problémy

Játra a ledviny, Ledvinové kameny, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “TRÁVENÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit