576,00 

BOLAVÉ BŘIŠKO přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiMasážní esenciální olejeMasážní olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja na malá bolavá bříška, koliku, zácpu
účinky-esenciálneho-oleja podpora trávení, uklidnění
účinky-esenciálneho-oleja na dlouhé cestování autem / letadlem
účinky-esenciálneho-oleja při problémech s vyprazdňováním
účinky-esenciálneho-oleja na bolavou stolici
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej BOLAVÉ BRUŠKO na plynatost a nadýmání

Směs esenciálních olejů Bolavé bříško je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi bylinné vůně. Jeho hlavní účinek je uvolnit bolest břicha, zmírnit nadýmání či koliku, kterou děti velmi často s bolestí prožívají. Tento éterický olej má antibakteriální a protizánětlivé účinky, které pomáhají při trávení a peristaltice střev.

Základní informace

Název: Bolavé bříško
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takovým olejem
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takovým olejem
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jemná vůně kopru s výraznými tóny květin
přírodní esenciální olej Bolest bříška na trávení

Co obsahuje směs Bolavé bříško?

Esenciální olej Bolavé bříško je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Bolavé bříško obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Kopr (Dill Weed), Heřmánek (Roman Chamomile), Zázvor (Ginger Root), Petitgrain a Spearmint.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus x aurantium (Petitgrain) leaves > Petitgrain
 2. Anethum graveolens (Dill Weed) aerial parts > Kopr
 3. Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowers > Heřmánek
 4. Mentha spicata (Spearmint) leaves > Spearmint
 5. Zingiber officinale (Ginger Root CO2) rhizomes > Zázvor

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Bolavé bříško

Směs esenciálních olejů Bolavé bříško (Tummy All Better) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Petitgrain (Petitgrain) > anti-spasmodický, proti-infekční, antibakteriální, protizánětlivý, sedativní
 • Kopr (Dill Weed) > anti-mikrobiální, proti-zánětlivý, anti-fungicidní, antibakteriální
 • Heřmánek (Roman Chamomile) > sedativní, antidepresivní, antibakteriální, protizánětlivý, spasmolytický
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidní, antibakteriální, antivirální, proti-zánětlivý
 • Zázvor (Ginger Root CO2) > protizánětlivý, diuretický, přírodní antioxidant

Jak používat esenciální olej Bolavé bříško?

Přírodní esenciální olej Bolavé bříško je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená certifikovaným aromaterapeutem
 • směs vytvořená na bolest břicha našich nejmenších
 • vhodné při nadýmání, nepravidelné nebo problémové vyprazdňování
 • břišní kolika u dětí, střevní viróza (silná bolest břicha)
 • směs těchto esenciálních olejů zklidňuje bříško
 • pomáhá při dobrém trávení a zpracování potravy
 • směs pomáhá i při dlouhé cestě autem/letadlem, kdy dítě trpí nevolností z cestování
 • vhodné do difuzéru pro zklidnění
 • můžete aplikovat také lokálně na břišní dutinu preventivně nebo ihned při pocitu nevolnosti
 • synergie vhodná i pro nejmenší děti při kolikách (ředit 0,5-1% s kokosovým olejem)
Esenciální olej pro plynatost a nadýmání

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Bolavé bříško v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Bolavé bříško primárně slouží k nepříjemnému nadýmání, střevní viróze a trávení.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Bolavé bříško do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Bolavé bříško v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Bolavé bříško je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá při problémech s vyprazdňováním, při kolice dětí, při náročném cestování autem či letadlem. Nejlepší aplikace roll on směsi je na břišní dutinu a zadní část křížů na zádech. Vhodné při ranní nevolnosti, pro lepší trávení a zpracování potravy.

Ředění esenciálního oleje Bolavé bříško s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Bolavé bříško s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Bolavé bříško přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla) .

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Bolavé bříško je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Bolavé bříško je na dětskou koliku, nadýmání a bolest břicha, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Bolavé bříško je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Bolavé bříško je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest břicha

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý

Zdravotní problémy

Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “BOLAVÉ BŘIŠKO přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit