576,00 

ČAS UČENÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá soustředit se, udržet pozornost a focus
účinky-esenciálneho-oleja uklidňuje mysl a dodává rozvážnost
účinky-esenciálneho-oleja vhodné během psaní úkolů či před důležitou písemkou
účinky-esenciálneho-oleja podporuje mentální výkon a efektivitu
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej ČAS UČENÍ na pozornost, soustředění a rozvážnost

Směs esenciálních olejů Čas učení je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi bylinné vůně. Jeho hlavní účinek je zvýšit pozornost, soustředění a rozvážnost při každodenních situacích nejen ve škole, ale i během domácích úkolů. Jeho respirační a antidepresivní účinky pomáhají dětem odbourat únavu a vyčerpanost a zároveň zaměřit svou mysl na aktivní myšlení, přemýšlení, řešení logických úkolů a koncentraci myšlení out-of-box-thinking. Esenciální olej Čas učení je nejvhodnější používat v aroma difuzéru po celou dobu učení. Dětem poskytuje extra boost energie a pozitivní náladu i v době negativní atmosféry.

Základní informace

Název: Čas učení
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takovým olejem
Young Living náhrada za: YL doTerra nedisponuje takovým olejem
Obsah: 6 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • výrazné bylinkové aroma se sladkým tónem dřeviny
Přírodní esenciální olej na pozornost

Co obsahuje směs Čas učení?

Esenciální olej Čas učení je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 6 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Čas učení obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Cedrové dřevo (Cedarwood), Grep (Pink Grapefruit), Levandule (Lavender), Vrátič (Vetiver), Bergamot a Petitgrain.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 6 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 2. Citrus bergamia (Bergamot) fruit peel > Bergamot
 3. Cedrus atlantica (Cedarwood) wood > Cedrové dřevo
 4. Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) fruit peel > Grapefruit
 5. Citrus x aurantium (Petitgrain) leaves > Petitgrain
 6. Vetiveria zizanioides (Vetiver) roots > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Čas učení

Směs esenciálních olejů Čas učení (Study Time) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Petitgrain (Petitgrain) > anti-spasmodický, proti-infekční, antibakteriální, protizánětlivý, sedativní
 • Bergamot (Bergamot) > antiseptický, sedativní, antibakteriální, anti-infekční
 • Cedrové dřevo (Cedarwood) > anti-bakteriální, diuretický, antiseptický
 • Grep (Pink Grapefruit) > přírodní antioxidant, bohatý na vitamin C, antibakteriální, antimikrobiální, antifungicidní
 • Vrátič (Vetiver) > anti-mikrobiální, proti-zánětlivý, anti-fungicidní, antibakteriální

Jak používat esenciální olej Čas učení?

Přírodní esenciální olej Čas učení je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená certifikovaným aromaterapeutem
 • synergie více jednoduchých esenciálních olejů na soustředění, pozornost
 • udržování focus dětí na jednu aktivitu, činnost
 • zvýšení mentálního výkonu
 • podporuje delší výdrž a efektivitu dětí
 • vhodné před a během přípravy do školy, učení či před důležitou písemkou
 • uklidňuje mysl, pomáhá utřídit si myšlenky a dívat se jedním směrem
 • Petitgrain – zvyšuje pozornost, soustředění
 • Bergamot – dodává uklidnění pro mysl
 • Cedrové dřevo – zvyšuje mentální výkon
 • ideálně kombinovat například s pomerančem pro výraznější efekt
 • vhodné nejen pro děti ale i dospělé v kanceláři či home office pro efektivní práci
Přírodní esenciální olej pro soustředění

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Čas učení v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Čas učení je nejlepší a nejefektivnější způsob jak využít pozitivních účinků tohoto éterického oleje pro naše děti. Esenciální olej je KidSafe a tedy vhodný pro děti od 2 let. Difúzování v aroma difuzéru vytváří pozitivní náladu a energii i v dobách kdy se našim dětem nechce příliš učit. Svou vůní příznivě působí na mozkovou činnost, což jim vytváří příležitost aktivního přemýšlení v době studia.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Čas učení do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Čas učení v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Esenciální olej Čas učení můžeme používat i lokálně na pokožku těla v kombinaci s nosným olejem, ale vhodnější způsob je jeho využití v aroma difuzéru. Roll on směs však můžete aplikovat na hrudník, za uši či zápěstí. Pro děti doporučujeme ředit v rozmezí 0,5-2% ředění pro jejich citlivější pokožku těla. Roll on směs oleje s nosným olejem můžete přibalit dětem i do aktovky do školy. Aplikovat si jej tedy může i sám a bezpečně před zkouškou či důležitou písemkou nebo odpovědí.

Tabulka ředění esenciálního oleje Čas učení s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Čas učení přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Čas učení je vyrobena z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Čas učení je na pozornost, soustředění a rozvážnost, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Čas učení je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Doba učení je bezpečná pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle účinků

Antidepresivní, Respirační

Podle použití

Pozornost a soustředění, Únava a vyčerpanost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “ČAS UČENÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit