600,00 

CEDROVÉ DŘEVO přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja na podporu dýchacího systému
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na suchou pokožku a lupy
účinky-esenciálneho-oleja vytváří pozitivní atmosféru a energii
účinky-esenciálneho-oleja vykašlávání a redukce celulitidy
účinky-esenciálneho-oleja vhodný do šamponů a sprchových gelů
účinky-esenciálneho-oleja antibakteriální a diuretický
účinky-esenciálneho-oleja vhodné do sauny, wellness a jóga cvičení
účinky-esenciálneho-oleja doba spotřeby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej CEDROVÉ DŘEVO proti vypadávání vlasů a lupům

Esenciální olej Cedrové dřevo je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací ze dřeva cedr atlaský. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi zemité a dřevité vůně, které se řadí do středních a spodních tónů. Tento přírodní esenciální olej je nejznámější jako přírodní doplněk do šamponů proti vypadávání vlasů a na lupy. Jeho antibakteriální a antioxidační účinky jsou vhodné řešení a potlačení příznaků kožních onemocnění jako ekzém, vyhlazení jizev po úrazu či operaci, celulitidě, zánětlivé onemocnění seborea či pro výrobu šamponových směsí pro odstranění lupů. Sedativně zklidňuje hněv a vztek, vhodné do saunových nálevů, na výrobu přírodní kosmetiky osobní hygieny či výroba mužské kolínské pro jeho nezaměnitelně jemnou dřevitou vůni. Ze zdravotních problémů pomáhá při nespavosti (insomnie) a zklidňuje hyperaktivní děti (ADHD).

Přírodní esenciální olej Cedrové dřevo Plant Therapy pro vypadávání vlasů
Přírodní esenciální olej Cedrové dřevo - seborea
cedrové dřevo na lupy ve vlasech
cedrové dřevo na celulitidu

Základní informace

Latinský název: Cedrus atlantica
Země původu: Maroko
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: dřevo
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Cedrové dřevo se svou zemitou a dřevitou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Cedrové dřevo je tedy vhodné míchat s – Šalvěj (Clary sage), Kadidlo Serrata (Frankincense Serrata), Rozmarýn (Rosemary), Ylang Ylang a Bergamot.

Tón vůně

 • delikátní cedrová vůně, která patří mezi zemité a dřevité vůně
 • suchá dřevitá vůně s kouřovými a kořeněnými tóny
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z cedru atlaského
 • Cedrus atlantica (Cedarwood) wood

Účinky esenciálního (éterického) oleje cedrové dřevo

Přírodní esenciální olej Cedrové dřevo (Cedrus atlantica) svým složením má tyto účinky:

 • antiseptický, antibakteriální
 • antioxidační, diuretický

Jak používat esenciální olej cedrové dřevo?

Přírodní esenciální olej Cedrové dřevo je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • podpora zdravého dýchacího systému
 • pro zdravou pokožku hlavy bez lupů
 • vytváří klidnou a pozitivní atmosféru a odbourává negativitu
 • používaný esenciální olej napříč mnoha dynastiemi (dlouhodobá tradice)
 • zklidňuje podrážděnou a citlivou pokožku
 • jemná vůně dřeva navozuje relaxaci a meditaci
 • vhodný pro podporu spánku a snadnější usínání
 • silné antibakteriální a diuretické vlastnosti
 • vhodné jako dermatologikum, vlasové tonikum a antiseptikum
 • eliminuje podrážděnou a svědící pokožku
 • odbourává negativní energii v domácností
 • vhodné jako extra ingredience do šamponů a sprchových gelů s přírodním obsahem
 • redukuje celulitidu, podporuje vykašlávání
 • zlepšení celkové energie a podpora funkce nadledvinek
 • vhodné do koupele, sauny a wellness

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Cedrové dřevo v moderní aromaterapii. Rozptylování cedrového oleje podporuje dýchací systém, vytváří klidnou a pozitivní atmosféru a odbourává negativitu. Jemná dřevitá vůně navozuje relaxaci a meditaci, podporuje spánek a snadné usínání. Jeho vůně pomáhá odstranit blechy, mošky a je vhodný jako osvěžovač vzduchu do bytu a auta.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Cedrové dřevo do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Cedrové dřevo v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Cedrového dřeva v kombinaci s nosným kokosovým olejem je vhodná pro citlivou, podrážděnou a svědící pokožku těla. Oblíbený jako přírodní doplněk k šamponům, kondicionérům a sprchovým gelům pro posílení vlasových kořínků, vypadávání vlasů či plešatosti. Esenciální olej Cedrové dřevo je však nutno přidávat ke 100% přírodním kosmetickým výrobkům. Při aplikaci masážní roll on směsi podporuje vykašlávání a celkovou pohodu těla.

Ředění esenciálního oleje Cedrové dřevo s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje cedrové dřevo s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje cedrové dřevo přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Cedrové dřevo je vyroben z cedru atlaského, který pochází z Maroka. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Cedrové dřevo je proti vypadávání vlasů a odstranění lupů, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Cedrové dřevo je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Cedrové dřevo je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Zemitá / dřevitá

Podle účinků

Antibakteriální, Antioxidační

Podle použití

Hněv a vztek, Osobní hygiena, Praní a sušička, Sauna a wellness, Výroba kolínské

Kožní onemocnění

Celulitida, Ekzém, Jizvy, Lupy, Plešatost, Seborea

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autismus, Nespavost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “CEDROVÉ DŘEVO přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit