576,00 

GRAPEFRUIT přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja snižuje chuť na sladkosti, mlsání
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na citlivou pokožku a mastnou pleť
účinky-esenciálneho-oleja pro optimální sportový výkon
účinky-esenciálneho-oleja uvolňuje bolest hlavy a krku
účinky-esenciálneho-oleja na trávení a žaludeční problémy
účinky-esenciálneho-oleja silně antidepresivní a bojuje s celulitidou
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej GREP pro depresi, únavu a vyčerpání

Esenciální olej Grapefruit je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný lisováním za studena z kůry citroníku rajského. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi citrusové vůně, které se řadí do svrchních tónů. Tento přírodní esenciální olej je známý pro své pozitivní účinky na potlačení deprese, únavy a vyčerpání. Má antibakteriální antioxidační účinky vhodné pro úklid bytu, na praní, do sušičky a myčky nádobí. Svou krásnou grepovou vůní je ideálním řešením pro provonění auta od nepříjemných pachů. Používá se při anti-celulitidních masážích a podporuje trávení, zmírňuje hormonální výkyvy při menopauze a zároveň patří mezi přírodní doplněk při obezitě a nastavení zdravého životního stylu.

Přírodní esenciální olej Grep Plant Therapy pro únavu a vyčerpanost
Přírodní esenciální olej Grep na menopauzu
Přírodní esenciální olej Grep na perimenopauzu
Přírodní esenciální olej Grep na obezitu a celulitidu

Základní informace

Latinský název: Citrus x paradisi
Země původu: Jižní Afrika, Amerika
Metoda extrakce: lisování za studena
Část rostliny: slupka ovoce
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Grapefruit se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Grep je tedy vhodné míchat s – Rozmarýn (Rosemary), Heřmánek (Roman Chamomile), Šalvěj (Clary sage), Levandule (Lavender), Citron (Lemon), Zelená mandarinka (Green Mandarin), Pačuli (Patchouli), Citronella, Bergamot a Ylang Ylang.

Tón vůně

 • elegantní grepová vůně, která patří mezi citrusové vůně
 • sladká, šťavnatá a svěží citrusová vůně růžového grepu
 • patří mezi vrchní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z citroníku rajského
 • Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) fruit peel

Účinky esenciálního (éterického) oleje grep

Přírodní esenciální olej Grep (Citrus x paradisi) svým složením má tyto účinky:

 • antibakteriální, anti-mikrobiální, antifungicidní
 • přírodní antioxidant, bohatý na vitamín C

Jak používat grepový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Grep je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • nazývaný také ovocná jiskra
 • zmírňuje psychickou únavu a náladu
 • vhodný pro mastnou a citlivou pokožku
 • vhodný do krémů a tělových mlék jako přírodní toner
 • v kombinaci s rozmarýnem uvolňuje napětí hlavy a krku
 • pomáhá při trávení a žaludečních problémech
 • snižuje pocit k jídlu (apetit) a chuť mlsat či přejídat se
 • zvyšuje sportovní výkon a bojuje proti celulitidě
 • na psychické vyčerpání a stres, je silně antidepresivní
 • ráno první pomoc po noční párty
 • vhodný k potlačení deprese a únavy
 • při začínající bolesti hlavy doporučujeme potírat spánky v kombinaci s nosným olejem
 • vytváří správnou rovnováhu pleti – vhodný pro mastnou pleť (ideální v kombinaci s pleťovým mlékem)
 • při mytí vlasů jim přidává extra lesk (přidejte do svého přírodního šamponu)

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Grep v moderní aromaterapii. Rozptylování grepového oleje odbourává depresi, zmírňuje únavu a vyčerpání. Jeho účinky pomáhají při trávení a žaludečních obtížích. Snižuje chuť k jídlu (apetit) a přehnanou chuť mlsání a přejídání se. Vůně grepového esenciálního oleje zmírňuje pocity psychického vyčerpání, stresu a jeho antidepresivní účinky pomáhají překonat negativitu a obtížné životní situace.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Grep do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Grep v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Grapefruit v kombinaci s nosným kokosovým olejem je vhodná pro mastnou a citlivou pokožku těla, která trpí kožními onemocněními. Grepový olej je často využíván v přírodní kosmetice k výrobě krémů a tělového mléka. Kombinace grepového esenciálního oleje a rozmarýnu působí uvolňující na bolest krku a napětí hlavy aplikací na spánky, za ušima a krk. Jeho účinky příznivě působí na mastnou pleť a v šamponech dodává vlasům extra lesk.

Ředění esenciálního oleje Grep s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje grep s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje z grepu přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Grapefruit je vyroben z citroníku rajského, který pochází z Ameriky a Jižní Afriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Grep je na depresi, únavu a vyčerpanost, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Grep je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Grep je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest břicha

Podle účinků

Antibakteriální, Antioxidační

Podle použití

Myčka nádobí, Praní a sušička, Úklid domácnosti, Vůně do auta

Kožní onemocnění

Celulitida

Zdravotní problémy

Menopauza, Obezita, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “GRAPEFRUIT přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit