1180,00 

ZDRAVÝ RŮST dárkový set Plant Therapy

100% esenciální olejeDárkové setyEsenciální oleje pro děti

účinky-esenciálneho-oleja sada 3 ks 100% esenciálních olejů
účinky-esenciálneho-oleja zmírňuje bolest kloubů a kostí při růstu
účinky-esenciálneho-oleja uvolnění napětí, stresu a vyčerpání
účinky-esenciálneho-oleja na bolesti a křeče nohou, bolavé svaly
účinky-esenciálneho-oleja podpora spánku bez špatných snů
účinky-esenciálneho-oleja cenově výhodné balení
účinky-esenciálneho-oleja Plant Therapy

4 skladem

- +

Popis

Nejlepší esenciální oleje pro zdravý růst dětí

Set esenciálních olejů Zdravý růst je určen hlavně pro malé děti, které cítí bolest svalů, kostí a kloubů v důsledku růstu a dospívání. Tyto bolesti způsobují našim dětem často nejen nepříjemné pocity ale i stres z neznámého. Období růstu je pro děti velmi důležité, protože jejich kosti, svaly, šlachy a pokožka pociťují nadměrnou zátěž spojenou s jejich přirozeným vývojem a růstem. Tento proces růstu jim způsobuje napětí, neklid, jsou často podrážděné a nepříjemné k rodičům, mají zvýšenou citlivost a častěji pláčou. Výjimkou není ani problém se spánkem či noční buzení.

Profesionální aromaterapeuti společnosti Plant Therapy vytvořili směsi esenciálních olejů speciálně namíchané k řešení těchto problémů u dětí v období růstu a vývoje. Kromě svých terapeutických účinků, dokážou dětský pokoj i překrásně provonět.

Kromě zmírnění bolesti spojených s růstem, vytvářejí tyto synergie olejů dobrou náladu, uvolňují napjaté situace v domácnosti a působí meditačně a relaxačně.

Co obsahuje set Zdravý růst?

Set esenciálních olejů Zdravý růst obsahuje směsi esenciálních olejů namíchané ze dvou a více přírodních esenciálních olejů Plant Therapy. Tyto synergie poskytují mnoho pozitivních účinků pro děti. Set Zdravý růst obsahuje tyto synergie:

 • přírodní esenciální olej Sladké sny
 • synergie Lehký růst
 • směs olejů Uvolnění napětí
což pomáhá na bolest kosti - esenciální oleje
growing up set přírodních esenciálních olejů pro děti
esenciální oleje na noční můry a děs
PROFESIONÁLNÍ DIFUZÉR
Nejlepší způsob jak seznámit děti s vůní esenciálních olejů je používání ultrazvukového aroma difuzéru již od jedné kapky. Jedná se o nejbezpečnější a nejjemnější formu aromaterapie pro děti.

I. Přírodní esenciální olej Sladké sny

Esenciální olej Sladké sny je směs olejů namíchaná z pěti typů 100% čistých esenciálních olejů nejvyšší kvality. Esenciální oleje v této směsi mají účinek pomáhat dětem mít klidný spánek bez nepříjemných špatných snů a častého nočního buzení.

Směs Sladké sny má krásnou ovocnou a květinovou vůni a je namíchána z těchto esenciálních olejů:

 • Sladký pomeranč (Sweet Orange / Citrus Aurantium Dulcis)
 • Jalovec (Juniper berry / Juniperus Communis)
 • Koriandr (Coriander seed / Coriandrum Sativum)
 • Vratič (Blue tansy / Tanacetum Annuum)
 • Růže (Rose absolute / Rose x centifolia)

II. Směs esenciálních olejů Lehký růst

Esenciální olej Lehký růst je směs olejů namíchaná z pěti typů 100% čistých esenciálních olejů nejvyšší kvality. Směs tohoto oleje představuje uvolnění a zmírnění příznaků jako bolesti a křeče v nohou, bolavé svaly a citlivé kosti, které doprovázejí děti během období růstu.

Směs Lehký růst má jemně štiplavou, bohatou ovocnou vůni a je namíchána z těchto esenciálních olejů:

 • Jalovec (Juniper berry / Juniperus Communis)
 • Vratič (Blue tansy / Tanacetum Annuum)
 • Rosalina (Rosalina / Melaleuca Ericifolia)
 • Smrk černý (Black Spruce / Picea Mariana)
 • Kurkuma (Turmeric / Curcuma Longa)

III. Synergie esenciálních olejů Uvolnění napětí

Esenciální olej Uvolnění napětí je směs olejů namíchaná z pěti typů 100% čistých esenciálních olejů nejvyšší kvality. Tato umně namíchaná směs esenciálních olejů je výborným doplňkem v tomto setu, protože uvolňuje napětí dětí způsobené zvýšenou bolestí a citlivostí kostí a svalů v důsledku růstu. Mění negativní emoce na pozitivní a vytváří příjemné pocity. Synergie je vhodná jak do aroma difuzéru, tak pro lokální aplikaci na krk a spánky. Aplikace této směsi zmírňuje akutní napětí a bolest hlavy a krku.

Směs Uvolnění napětí má jemnou bylinkovou vůni s tóny svěžích citrusů a je namíchána z těchto esenciálních olejů:

 • Levandule (Lavender / Lavandula Angustifolia)
 • Kamilka (Roman Chamomile / Anthemis Nobilis)
 • Palmarosa (Palmarosa / Cymbopogon Martini)
 • Geranium Bourbon (Bourbon Geranium / Pelargonium Graveolens)
 • Citron (Lemon / Citrus Limon)
PLYŠOVÁ HRAČKA AROMA PLUSH
Pro neklidné děti, které neobsedí u aroma difuzéru existuje alternativa aroma terapeutická plyšová hračka, kterou si umí vzít s sebou kamkoli. Pomáhá jim také zvyknout si na nové prostředí ať už u babičky nebo ve školce.

Jak používat set esenciálních olejů Zdravý růst?

Známe 2 nejčastější způsoby používání esenciálních olejů v moderní aromaterapii:

 • lokální aplikace (aplikování na pokožku těla po zředění s nosným olejem)
 • inhalace (aromaterapie difuzérem a tedy vdechování esencniálních olejů prostřednictvím čichových receptorů)

U malých dětí, jejichž pokožka je často citlivá na různé vnější vlivy, doporučujeme využívat profesionální aroma difuzér s ultrazvukovou technologií. Aroma difuzér je výborné řešení jak seznámit a používat esenciální oleje pro děti již od jedné kapky. Vhodnou alternativou jsou aroma terapeutické plyšové hračky (aroma plush), které může mít dítě vždy u sebe. Základním principem aroma plush je pasivní vypařování esenciálních olejů z kazety, která je bezpečně uložena v plyšové hračce. Vaše dítě si tak může s plyšovou hračkou hrát po celý den nebo s ní usínat večer v náručí, zatímco na něj ho působí přírodní účinky esenciálních olejů.

Netřeba se bát ani lokální aplikací na pokožku dětí. Lokální vymasírování esenciálního oleje smíchaného s nosným olejem často pomůže ulevit na konkrétní bolavé místo – například bolest hlavy, krku, nohou či kosti a kloubů. V tabulce níže máte uvedeno základní bezpečné ředění esenciálních olejů s nosným olejem.

Tabulka ředění esenciálních olejů Zdravý růst s nosným olejem

DŮLEŽITÉ INFORMACE

1.) Vnitřní užívání esenciálního oleje doporučujeme pouze pod dohledem lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii tzv.  profesionální aromaterapeut. Na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání esenciálního oleje vnitřně. Pokud esenciální olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) lze olej použít při přípravě jídel nebo na pečení.

2.) Láhve jsou plněné objemově. Některé velikosti lahví nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje.

3.) Nepoužívejte neředěný olej přímo na pokožku těla. Skladujte mimo dosah dětí či zvířat. Pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte na nějaké specifické onemocnění, poraďte se raději se svým lékařem. Smyslem tohoto produktu není nemoc diagnostikovat, ošetřovat a vyléčit.

4.) Po otevření doporučujeme skladovat esenciální olej v tmavém a chladném prostoru, mimo dosah přímého slunečního záření. Esenciální oleje působením kyslíku podléhají oxidaci, proto je třeba lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírat. Oxidace znamená, že chemické složky vlivem kyslíku, slunce či tepla ztrácejí své účinky a mění se na škodlivé sloučeniny. Trvanlivost oleje umíte prodloužit skladováním v chladničce po otevření.

5.) Esenciální oleje musí být skladovány v tmavé lahvičce s pevným uzávěrem z jantarového skla, které nepropouští světlo a snižuje teplo. Čím častěji esenciální olej otevíráme, tím rychleji podléhá oxidaci. V případě, že váš olej oxidoval čirou část oddělte do prázdné lahvičky. Takový zoxidovaný olej již nepoužívejte na pokožku či sliznice, protože mohou způsobit nežádoucí reakce. Takový olej však stále můžete využít do svých domácích čisticích prostředků.

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické sloučeniny, které se běžně vyskytují v rostlinách různého typu. Vyrábějí se nejčastěji procesem důsledné destilace z různých částí rostlin (stonky, květiny, listy, kořeny, kůra, plody) přičemž si uchovávají své terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálních olejů má své výjimečné účinky a jejich podmanivá vůně působí na všechny naše smysly.

Aromaterapie je tedy jakákoli forma využívání těchto přírodních esenciálních olejů a jejich pozitivních účinků ve prospěch lidského těla. (inhalace, masáž, koupel, obklady, zábaly, pečení a vaření, v kosmetice, dezinfekce a úklid domácnosti, provonění a odstranění nepříjemných pachů)

Esenciální olej je 100% přírodní produkt vyrobený z přírodního materiálu, bez chemických a jiných syntetických přísad a parabenů, které jsou škodlivé pro lidský organismus. Esenciální oleje mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo a jsou nejpoužívanější ze všech olejů v moderní aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, který obsahuje řadu umělých barviv, vůní a jiných škodlivých látek pro člověka. Vonný olej nemá žádný pozitivní účinek na lidské tělo. Takový olej nemá žádné terapeutické účinky, spíše vás z něj může bolet hlava nebo žaludek, v tom lepším případě.

Mějte na paměti, co jde přes váš nos jde do vašeho těla a ovlivňuje činnost všech vašich vnitřních orgánů.

Ultrazvukový aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu mají společné funkce, ale v zásadě to jsou 2 odlišná zařízení. Zatímco aroma difuzér je primárně určen k rozptylování esenciálního oleje v kombinaci s vodou do ovzduší. aromaterapie. Zvlhčovač vzduchu je hlavně určen ke zvlhčování ovzduší v místnosti.

Oba zařízení vytvářejí příjemnou vodní páru, ale nefungují na principu stejné technologie. Zvlhčovač vzduchu funguje na principu odpařování vody do vzduchu prostřednictvím filtru, který táhne vodu a mění ji na vodní páru. Profesionální aroma difuzér funguje na principu ultrasonických vibrací, které dokáží kapky esenciálního oleje rozbít na drobné molekuly, které se prostřednictvím sliznice a čichových receptorů dostávají do krve a následně do celého těla.

Zvlhčovač vzduchu se nemůže používat jako náhrada za difuzér, protože není k tomu přizpůsoben, navíc relativně vyšší teplota při které pracuje dokáže zničit všechny terapeutické účinky esenciálního oleje. V neposlední řadě může dojít k jeho znehodnocení a zkažení (hlavně při používání citrusových esenciálních olejů).

Profesionální aroma difuzér má většinou menší objem nádržky, a proto se nepoužívá jako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množství zvlhčené páry je mnohem nižšíAlternativou může být ultrazvukový aroma difuzér Deluxe s velkým objemem vodní nádržky, který můžete využít také jako zvlhčovač vzduchu.

Používání esenciálních olejů v aroma lampě rozhodně nedoporučujeme. Aroma lampa neslouží jako náhrada za profesionální aroma difuzér a to hned z několika důvodů:

 • aroma lampa využívá přímý oheň k odpařování vody a oleje v horní části (vysoká teplota doslova zabíjí všechny terapeutické účinky esenciálních olejů)
 • objem vody v aroma lampě je markantně menší než v difuzéru
 • působení přímého tepla aroma lampy mění charakter a terapeutické účinky esenciálních olejů
 • oheň dramatický mění vůni esenciálního oleje (v aroma difuzéru jeho vůně doslova vzkvétá, naproti tomu v aroma lampě vám esenciální olej nebude vůbec vonět)
 • aroma difuzér využívá adiabatický proces – znamená to, že působí na vodu a olej ultrasonickou vibrací bez působení přímého tepla
  v neposlední řadě používáním esenciálního oleje v aroma lampě vyhazujete peníze doslova do koše, protože aroma lampa nedokáže vytěžit z esenciálního oleje jeho příznivé terapeutické účinky (likvidujete jej)

Známe 3 základní formy používání esenciálních olejů

1.) lokální aplikace – aplikace esenciálního oleje zředěného v nosném oleji přímo na pokožku těla (doporučujeme vždy ředit esenciální olej s nosným olejem kvůli lepšímu vstřebávání do kůže, využití jeho účinků s požadovaným efektem a navíc zabráníte tím podráždění a poranění pokožky nakolik jsou esenciální oleje velmi silné rostlinné extrakty), tento způsob se často využívá při lokálním problému jako jsou poraněníránykožní problémyzdravotní problémy či bolest žaludkubolest hlavy (migréna) a nespavost (insomnie).

2.) inhalace – jde o rozptylování esenciálních olejů do ovzduší prostřednictvím profesionálního aroma difuzéru s ultrazvukovou technologií (tzv. adiabatický proces), jedná se o velmi oblíbenou a jednoduchou formu, která s sebou přináší i provonění celé domácnosti během pár minut. Tato forma aromaterapie je vhodná zejména pro podporu imunity a imunitního sytému, pro snadnější spánek a usínání, pro zlepšení nálady či žaludečních problémech. Zároveň nám použití esenciálních olejů (také známé jako éterické oleje) v aroma difuzéru dokáží dodat energiisílu a povzbudit mysl při náročné aktivitě.

3. vnitřní používání – velké společnosti doporučuje používání esenciálních olejů i vnitřně, ale my s tímto nejsme velmi ztotožněni, protože 100% přírodní esenciální oleje jsou vysoce koncentrované látky, které mohou způsobit nežádoucí efekty (nejsme ochotni podstupovat toto riziko za účelem prodeje jako jiné firmy), budeme raději využijete-li terapeutických účinků esenciálních olejů bez případného nežádoucího efektu. Existuje však alternativa, kterou jsme vyzkoušeli i my a to je využití těchto darů země při vaření a pečení voňavých koláčků.

Samostatné kapání oleje přímo do hrdla nedoporučujeme. (může dojít k poškození vnitřních orgánů)

EXTRA použití esenciálních olejů:

Ano, esenciální oleje jsou bezpečné pro děti. V tomto případě je však vhodné klást konkrétnější otázky, jako například:

 • Pro děti v jakém věku jsou esenciální oleje bezpečné?
 • Za jakých podmínek jsou oleje pro děti vhodné?
 • Jaké esenciální oleje používat pro děti?
 • Kterým esenciálním olejům by se měly děti vyhnout?
 • Proč by se mělo k dětské aromaterapii přistupovat opatrněji?

a mnoho jiných důležitých otázek. Dovolte nám tento nekonečný příběh použití olejů u dětí, jakož i strach maminek z nepoznaného objasnit v pár bodech:

 • důvody proč používat esenciální oleje u dětí opatrně – v porovnání s dospělým člověkem mají jemnější a tenčí pokožku těla, mají méně vyvinuté vnitřní orgány, jejich čichové receptory jsou mnohem citlivější, mají menší a slaběji vyvinuté dýchací cesty, jejich pokožka je citlivější na vnější podněty, vnitřní orgány ještě nedokážou tak efektivně zpracovávat různé látky
 • podle odborných lékařů, homeopatů a dětských specialistů není vhodné používat esenciální oleje pro děti do 3 měsíců (po 3 měsících můžete používat esenciální oleje Heřmánek – Roman Chamomile, Slaměnka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Růže – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca , Levandule – Lavander angustifolia) – tyto patří mezi nejjemnější esenciální oleje
 • doporučujeme esenciální oleje u dětí nejprve vyzkoušet v aroma difuzéru (krásná příležitost seznámit děti s první kapkou esenciálního oleje) a až následně použít lokálně na pokožku
 • esenciální oleje je třeba dostatečně zředit v nosném oleji před použitím na pokožku dětí
 • použití esenciálních olejů v dětském difuzéru se považuje obecně za bezpečnější formu než aplikace na pokožku
 • před použitím esenciálního oleje na pokožku dětí, proveďte tzv. Patch Test (aplikace malého množství oleje na nejsilnější část kůže z večeře do rána, pokud nedošlo k žádné alergické reakci můžete olej používat)
 • nepoužívejte esenciální oleje blízko uší, očí a úst dětí
 • nepřidávejte esenciální oleje do koupele neředěné s nosným olejem
 • nikdy nepoužívejte esenciální oleje jako náhradu léčby lékařem
 • pro děti používejte vždy jen čisté a 100% přírodní esenciální oleje nejvyšší kvality
 • použití esenciálního oleje v dětském difuzéru by se nemělo provádět více než 30-60 minut denně s přestávkami
 • společnost Plant Therapy ve spolupráci s profesionálním a dlouholetě certifikovaným aromaterapeutem Robertem Tisserandem vyvinula speciální sadu dětských esenciálních olejů. KidSafe oleje, které jsou svým složením jemnější pro děti, ale zároveň stejně účinné i pro dospělé osoby
 • v našem portfoliu najdete i esenciální oleje bez označení KidSafe, to však neznamená, že nejsou vhodné pro děti, avšak z legislativních důvodů EU, jelikož neexistuje dostatek výzkumů, které by potvrdily účinky konkrétních složek esenciálních olejů (například máta) na dětský organismus není lze uvést označení KidSafe, tyto složky jsou však používány standardně v mnoha produktech každodenní spotřeby (mátový čaj, mátová tinktura), proto jsou bezpečné i pro děti pokud je používáte v rozumném ředění a dávkování

NE, společnost Plant Therapy není vlastníkem CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Důvod je jednoduchý, jde totiž o certifikát kvality, který si společnost doTerra vytvořila sama. Jedná se o proces, ve kterém vlastní zaměstnanci společnosti doTerra hodnotí esenciální oleje a následně jim udělují certifikaci, což nemá se zdravým rozumem nic společného. Ve světě totiž neexistuje nezávislá organizace, která by posuzovala kvalitu esenciálních olejů a na základě testů udělovala CPTG certifikát kvality. Z tohoto důvodu může mít CPTG certifikát jedině společnost do Terra, což vede k zavádění zákazníků. Takové chování nemá nic společného s transparentností a čestností, jakou by se měly ubírat společnosti, které chtějí lidem skutečně pomáhat. Dříve než tento marketingový tah s CPTG certifikátem, vyhledávejte a požadujte od prodejce latinský název rostliny (musí být uveden na lahvičce esenciálního oleje, například Lavandula angustifolia) i dokladování GC/MS testu kvality esenciálního oleje (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na světě existuje mnoho známých společností, které vyrábějí esenciální oleje nejvyšší kvality, proto bychom si měli položit otázku, z jakého důvodu takové společnosti nevlastní tento certifikát, jelikož každá společnost chce být nejlepší a dokladovat všechny možné certifikáty kvality.

To, že společnost Plant Therapy je výrobcem esenciálních olejů nejvyšší kvality dokazují i certifikáty udělované třetími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnocení přírodních sloučenin, které obsahuje esenciální olej)
 • Leaping Bunny (esenciální oleje nejsou testovány na zvířatech)
 • USDA Organic (jsou ekologické, bez GMO a jiných pesticidů, certifikované francouzskou společností ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, což znamená, že všechny přísady, výrobní proces, balení, označování odpovídá nejvyšším standardům)

Kromě kontroly kvality esenciálních olejů třetími stranami, provádí společnost Plant Therapy i vlastní organoleptický test před plněním do lahví.

Skladování esenciálních olejů je naprosto jednoduché a zvládnete to i vy. Připravili jsme pro vás pár tipů a zásad, kterými byste se měli řídit ať už kvůli bezpečnosti, ale také trvanlivosti těchto darů země:

 • esenciální oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkách z jantarového skla (takové sklo nepropouští do oleje sluneční záření)
 • lahvičky esenciálních olejů vždy pevně uzavřete po použití (na vzduchu rychle oxidují), pokud nevěříte, zkuste nechat lahvičku otevřenou přes noc a ráno zjistíte, že jste přišli o slušné množství kapek oleje, který jste mohli využít mnohem lépe
 • esenciální oleje skladujte vždy v čistém a tmavém místě (zásuvka, skříňka, komoda, krabička na esenciální olej nebo speciální úložný box vytvořený přesně za tímto účelem)
 • po otevření spotřebujte esenciální olej podle data uvedeného na lahvičce, většinou 1-2 roky, po tomto období však můžete nadále používat esenciální olej v difuzéru, vyvarujte se však jeho aplikací na pokožku těla
 • životnost a trvanlivost esenciálního oleje můžete prodloužit tím, že jej budete skladovat v chladničce (proces oxidace se zpomaluje působením chladu), do chladničky jej ale prosím dejte v uzavřené krabičce
 • když už mluvíme o chladničce esenciální olej káva skvěle pohlcuje nežádoucí pachy z chladničky (například pokud se ji chystáte vyčistit)
 • nikdy nenechávejte esenciální oleje v zimě, ale ani v létě v autě (vůbec není vhodné pokud na lahvičku působí příliš vysoká nebo příliš nízká teplota), v létě by mohlo dojít ik jejich explozí
 • esenciální oleje skladujte na takových místech, aby k nim neměly přístup vaše děti (všichni přece víme, že děti jsou velmi zvědavé k nepoznaným věcem)
  nikdy nedávejte z lahvičky dolů spodní uzávěr víčka – tento uzávěr pomáhá zamezit vypařování esenciálního oleje do ovzduší
Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

30 ml

Všeobecně

Sety, Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle bolesti

Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů

Podle účinků

Protizánětlivý, Respirační, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace, Únava a vyčerpanost

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Nespavost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “ZDRAVÝ RŮST dárkový set Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit