576,00 

KLID přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja na uklidnění, uvolnění a pocit pohody
účinky-esenciálneho-oleja pro psychické uvolnění
účinky-esenciálneho-oleja snižuje pocit obavy, strachu a úzkosti
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej KLID na odpočinek a uvolnění

Směs esenciálních olejů KLID je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je odbourat pocit strachu z nepoznaného a úzkosti z tragické životní události. Jeho sedativní a antibakteriální účinky jsou vhodné při saunování i při jóga cvičení a wellness. Antibakteriální a antidepresivní účinky jsou vhodné pro relaxaci a meditaci. Tato synergie je směs vhodná při problémech se spánkem a nespavostí (insomnie).

Základní informace

Název: Klid
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: deoTerra nedisponuje takovým olejem
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takovým olejem
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jasná citrusová s jemnými tóny květin
Přírodní esenciální olej Tranquil na klid a odpočinek

Co obsahuje směs Klid?

Esenciální olej Klid je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Klid obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Pačuli (Patchouli), Pomeranč (Blood Orange), Grep (Pink Grapefruit), Bergamot, Ylang Ylang.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus bergamia (Bergamot) peel > Bergamot
 2. Pogostemon cablin (Patchouli) leaves > Pačuli
 3. Citrus sinensis (Blood Orange) peel > Pomeranč
 4. Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers  > Ylang Ylang
 5. Citrus paradisi (Pink Grapefruit) peel > Grep

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Klid

Směs esenciálních olejů Klid (Tranquil) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Bergamot > antiseptický, sedativní, antibakteriální, anti-infekční
 • Ylang Ylang > antibakteriální, anti-fungicidní, proti-zánětlivý, přírodní afrodisiakum, antiaging účinky
 • Pačuli (Patchouli) > protiplísňový, antibakteriální, protizánětlivý, k úlevě od bolesti, k hubnutí, insekticidní účinky
 • Pomeranč (Blood Orange) > diuretický, protizánětlivý, antioxidant
 • Grep (Pink Grapefruit) > přírodní antioxidant, bohatý na vitamin C, antibakteriální, antimikrobiální, antifungicidní

Jak používat esenciální olej Klid?

Přírodní esenciální olej Klid je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená profesionálním aromaterapeutem
 • směs obsahuje 5 různých esenciálních olejů s vysokým účinkem pro zklidnění
 • pomáhá snižovat pocit obavy, strachu a úzkosti
 • k dosažení psychického uvolnění
 • vytváří pocit pohody a uvolnění
Esenciální olej pro pohodu a odpočinek

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Klid v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Klid je vhodný k vytvoření pocitu pohody, klidu a uvolnění. Pomáhá dosáhnout psychického uvolnění a přemoci pocit strachu, stresu a hysterií.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Klid do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Klid v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Klid lze využívat i přímo na pokožku těla, ale doporučujeme inhalaci prostřednictvím aroma difuzéru. Chcete-li však využít této synergie i na pokožku těla doporučujeme jej kombinovat s nosným olejem v následující koncentraci pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Takovou roll on směs můžeme použít pro spánky a hrudník a to z jednoduchých důvodů. Aplikace na spánky pomáhá uklidnit rozbouřené myšlenky a bolest hlavy. Aplikování směsi na hrudník zklidňuje obtížné dýchání, které může být výsledkem negativního životní zkušenosti.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Klid s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Klid přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Klid je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS testu, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Klid je na uklidnění, rozvážnost, proti strachu a úzkosti, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Klid je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Klid je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru nebo lokálně na pokožku pokud je zředěný v dostatečném množství nosného oleje.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

5/5 - (1 vote)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Sedativní

Podle použití

Relax a meditace, Sauna a wellness, Vůně do bytu, Yoga a pilates

Zdravotní problémy

Nespavost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “KLID přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit