576,00 

CITRONELLA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný a příjemný olej pro domácí použití
účinky-esenciálneho-oleja odpuzuje hmyz (přírodní repelent)
účinky-esenciálneho-oleja na výrobu ekologických čisticích prostředků
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá regenerovat svaly a klouby po cvičení
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá zdravému dýchacímu systému
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej CITRONELLA pro bolest svalů a dýchání

Esenciální olej Citronella je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z části květů citronella jávska. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi bylinné vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je nejznámější pro své schopnosti zmírnit bolest svalů, uvolnit dýchání a odpuzování parazitů. Má bohaté antibakteriální, protizánětlivé, insekticidní a dermatitidní účinky, které kromě odpuzování komárů zmírňuje bolest kostí a kloubů. Dezinfekční účinek vhodný při úklidu bytu, do pračky a sušičky či na kožní onemocnění mykózu. Podporuje respirační systém a ničí bakterie, viry a kožní infekce.

Přírodní esenciální olej Citronella proti parazitům a moli
Přírodní esenciální olej Citronella Plant Therapy na revmatické bolesti a revma
citronella k dýchání a regeneraci
citronella na kožní infekce a mykózu

Základní informace

Latinský název: Cymbopogon winterianus
Země původu: Čína, Indie a Indonésie
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: listy
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Citronella se svou bylinnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Citronellu je tedy vhodné míchat s – Citron (Lemon), Cedrové dřevo (Cedarwood), Šalvěj (Clary sage), Eukalyptus (Eucalyptus), Levandule (Lavender), Máta (Peppermint), Borovice (Scots Pine), Rozmarýn (Rosemary), Čajovník (Tea Tree) a Bergamot.

Tón vůně

 • příjemná citrusová vůně, která patří mezi bylinné vůně
 • citrusová vůně s jemnými tóny dřeviny
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyrobený z citronella jávská
 • Cymbopogon winterianus (Citronella) leaves

Účinky esenciálního (éterického) oleje citronella

Přírodní esenciální olej Citronella (Cymbopogon winterianus) svým složením má tyto účinky:

 • antiseptický, antibakteriální, fungicidní, přírodní repelent
 • dermatitidní, ke zmírnění bolesti a protizánětlivý

Jak používat hřebíčkový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Citronella je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • pomáhá podporovat zdravý dýchací systém
 • pomáhá při relaxaci a vytváří uklidňující prostředí
 • užitečný pro vytvoření přirozené bariéry pro ochranu před vnějším hmyzem (komáři, včely, ovády) – přírodní repelent
 • podporuje zdravý dýchací systém a pomáhá chránit před sezónními onemocněními
 • pomáhá také udržovat vaše nohy zdravé při výskytech plísní na nohou
 • vhodný jako přírodní přísada do kosmetických přípravků a mýdel
 • proti všem a molům
 • vhodný k léčbě bolesti v krku (působí protizánětlivě, analgeticky)
 • účinný proti tendinitida (zánět šlach) a revmatickým bolestem
 • k uvolnění a regeneraci svalové tkáně

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Citronella v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje citronella pomáhá vytvářet relaxační a uklidňující prostředí. Inahalace z aroma difuzéru podporuje zdravý respirační systém a čisté dýchání. Aktivním působením oleje citronella z ultrazvukového difuzéru vytváříme přirozenou přírodní bariéru mezi námi a vnějším hmyzem a parazitem.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Citronella do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Citronella v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Citronella v kombinaci s nosným kokosovým olejem aplikací na pokožku vytváří přírodní ochranu proti hmyzu a parazitům (přírodní repelent), aplikací na hrudník a zadní část zad uvolňuje dýchání. Jeho protizánětlivé účinky ve směsi jsou vhodné pro bolest v krku natíráním pravidelně na krk a pulzní body na krku. Masážní aplikace uvolňuje kožní tkáň a revmatické bolesti. Esenciální olej citronella je častou přísadou do kosmetických výrobků osobní hygieny jako mýdla a šampony.

Ředění esenciálního oleje Citronella s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje citronella s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje citronella přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Citronella je vyroben z citronelu jávského, který pochází z Číny, Indie a Indonésie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Citronella je na bolest svalů a dýchání, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Citronella je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat také v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Citronella je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů

Podle účinků

Antibakteriální, Dermatitidní, Insekticidní, Protizánětlivý

Podle použití

Odpuzování hmyzu, Praní a sušička, Úklid domácnosti

Kožní onemocnění

Mykóza

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Dýchání a astma

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “CITRONELLA přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit