576,00 

NIČITEL BAKTERIÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja ideální během sezónních onemocnění, chřipka
účinky-esenciálneho-oleja k dezinfekci a čištění domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity organismu
účinky-esenciálneho-oleja přírodní ochrana ve školce, kde děti často churavějí
účinky-esenciálneho-oleja k vyčištění domu od bakterií po nemoci
účinky-esenciálneho-oleja v kombinaci s čajovníkem extra silný k hubení virů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej NIČITEL BAKTERIE pro dezinfekci a imunitu dětí

Směs esenciálních olejů Ničitel bakterií je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové a medicínské vůně. Jeho hlavní účinek je ničit bakterie ve vzduchu a různých pevných povrchů a také posílit imunitu a imunitní systém dětí od 2 let. Ničitel bakterií má dezinfekční, antibakteriální, protizánětlivé účinky a je také výborný imunostimulant, který je také vhodný pro úklid bytu, čistí a dezinfikuje ovzduší v domácnosti a vytváří dokonalou ochranu imunitního systému dítěte. KidSafe esenciální olej Ničitel bakterií je vhodný pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Ničitel bakterií
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
Vůně: svěží, zelená medicínská čistá vůně
dōTerra náhrada za: On Guard
Young Living náhrada za: Thieves
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • svěží, zelený a medicínský čistí tón vůně
on guard

Co obsahuje směs Ničitel bakterií?

Esenciální olej Ničitel bakterií je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Ničitel bakterií obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Smrk Černý (Black Spruce), Sladká majoránka (Sweet Majoram), Levandule (Lavender), Citron (Lemon) a Rosalina.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Picea mariana (Black Spruce) leaves > Smrk Černý
 2. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 3. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 4. Melaleuca ericifolia (Rosalina) leaves > Rosalina
 5. Citrus x limon (Lemon) peel > Citron

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Ničitel bakterií

Směs esenciálních olejů Ničitel bakterií (Germ Destroyer) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Smrk Černý (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriální, antiseptický, efektivní na chronický kašel, zlepšuje cirkulaci krve
 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriální, sedativní, protizánětlivý, anti-mikrobiální
 • Citron (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriální, anti-fungicidní

Jak používat esenciální olej Ničitel bakterií?

Přírodní esenciální olej Ničitel bakterií je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená certifikovaným aromaterapeutem
 • pročištění prostoru (aktivní přírodní dezinfekční olej)
 • podpora a ochrana imunity a obranyschopnost organismu
 • na sezónní onemocnění během chladnějšího počasí
 • ochrana dětí ve školce, kde jsou vystaveny jiným dětem a různým choroboplodným zárodkům
 • čistí a krásně provoní vzduch
 • pomáhá rychleji se zotavit z onemocnění
 • směs olejů působí na tělo stimulující pro imunitní, dýchací systém
 • při běžném používání doporučujeme 4 kapky do ultrazvukového aroma difuzéru
 • pokud je někdo v domácností již nemocní dávku můžete klidně zvýšit na 5-6 kapek do aroma difuzéru
 • vhodné do domácích čistících a dezinfekčních prostředků k odstranění bakterií po nemocech
 • v kombinaci s čajovníkem odstraňuje viry a silné bakterie, které se drží v domácnosti na různých površích
Esenciální olej na bakterie a viry

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Ničitel bakterií v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Ničitel bakterií primárně slouží k dezinfekci a čištění vzduchu od bakterií, virů, infekci a choroboplodných zárodků. Inhalace tohoto esenciálního oleje podporuje imunitní systém a obranyschopnost organismu. Podporu a ochranu imunity umíte pro malé děti zajistit i prostřednictvím pasivního vypařování esenciálního oleje z aromaterapeutické plyšové hračky.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Ničitel bakterií do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Ničitel bakterií v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Ničitel bakterií je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá proti chřipce, rýmě a nachlazení či rychleji se zotavit z onemocnění. Můžeme jej také použít do čistících prostředků a dezinfikovat tak povrchy v bytě od bakterií a plísní.

Ředění esenciálního oleje Ničitel bakterií s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Ničitel bakterií s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Ničitel bakterií přímo na pokožku těla je nutno jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla) .

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Ničitel bakterií je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Ničitel bakterií je na dezinfekci a podporu imunity dětí, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Ničitel bakterií je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Ničitel bakterií je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přírodní esenciální olej Ničitel bakterií máme na našem e-shopu s esenciálními oleji dostupný také v roll on aplikátoru v kombinaci s nosným olejem > Ničitel bakterií roll on.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová, Medicínská

Podle účinků

Antibakteriální, Dezinfekční, Imunostimulant, Protizánětlivý

Podle použití

Úklid domácnosti, Vůně do bytu

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “NIČITEL BAKTERIÍ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit