576,00 

BOROVICE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný a příjemný olej pro domácí použití
účinky-esenciálneho-oleja svěží vůně borovice a lesa
účinky-esenciálneho-oleja uvolňuje dýchací cesty (zdravé dýchání)
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pro masáže, prokrvuje svaly a pokožku
účinky-esenciálneho-oleja při chřipce a nachlazení
účinky-esenciálneho-oleja do ekologických čistících prostředků
účinky-esenciálneho-oleja na saunování a wellness
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej BOROVICA pro dýchání a dýchací cesty

Esenciální olej Borovice je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z listů borovice lesní. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi zemité a dřevité vůně, které se řadí do středních a spodních tónů. Tento přírodní esenciální olej je výjimečný svým protizánětlivým účinkem na průdušky, plíce a podporu dýchání a dýchacího systému. Antibakteriální, protizánětlivé, respirační a dezinfekční účinky jsou vhodné při bolesti svalů, astmatu a uvolnění dýchání. Má užitečné vlastnosti při popáleninách. Vytváří příjemnou vůni lesa, která je vhodná do auta i bytu. Přidává se také do kádě s vodou pro rituál saunování a wellness.

Přírodní esenciální olej Borovice Plant Therapy pro dýchací systém a astma
Přírodní esenciální olej Borovice na rýmu a únavu
borovice na zanícené průdušky
borovice na příznaky nachlazení a plíce

Základní informace

Latinský název: Pinus sylvestris
Země původu: Rakousko, Maďarsko
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: listy
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Borovice se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Borovici je tedy vhodné míchat s – Šalvěj (Clary sage), Eukalyptus (Eucalyptus), Kadidlo Serrata (Frankincense serrata), Rozmarýn (Rosemary), Citronella a Oregano.

Tón vůně

 • výrazná vůně lesa a jehličí, která patří mezi zemité a dřevité vůně
 • svěží sladko-zelená dřevitá vůně
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z borovici lesní
 • Pinus sylvestris (Pine Scots) leaves

Účinky esenciálního (éterického) oleje borovice

Přírodní esenciální olej Borovice (Pinus sylvestris) svým složením má tyto účinky:

 • anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • antiseptický, proti-infekční

Jak používat esenciální olej borovice?

Přírodní esenciální olej Borovice je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • podporuje zdravé dýchací cesty (uvolnění a snazší dýchání)
 • hřejivý a uklidňující pro nadměrné zatížení svalů, unavené svaly a klouby
 • podporuje cirkulaci krve a prokrvení
 • vhodný do čistících ekologických prostředků na úklid
 • přináší krásnou vůni lesa do každého domova
 • pomáhá při koncentraci a soustředění se
 • ulevuje při chřipce, nachlazení a rýmě
 • vhodný do lázní, saunové nálevy a saunování
 • potlačuje pesimismus a rozptyluje melancholickou náladu
 • probouzí instinkt a zvyšuje koncentraci při jakékoli činnosti
 • pomáhá při astmatu a bronchitidě
 • výborné anti-mikrobiální, antiseptické či proti-zánětlivé účinky
 • výborný k probuzení po obědě, eliminuje útlum organismu, únavu a vyčerpání

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Borovice v moderní aromaterapii. Rozptylování borového oleje pomáhá chránit a léčit dýchací cesty a přináší do každého bytu krásnou vůni lesa. Jeho vůně z profesionálního aroma difuzéru pomáhá při koncentraci a soustředění. Mění melancholickou v dobrou náladu a odbourává pesimismus. Protizánětlivé účinky řeší problémy astmatu a bronchitidy. Používání esenciálního oleje borovice v aroma difuzéru probouzí organismus po obědě, tlumí únavu a vyčerpání. Pravidelné difúzování esenciálního oleje buduje silnou imunitu a přírodní obranyschopnost organismu.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Borovice do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Borovice v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Borovice v kombinaci s nosným kokosovým olejem působí protizánětlivě na průdušky, dýchací systém a plíce aplikujeme-li jej na hrudník a zadní část zad. Esenciální směs působí hřejivě a uvolňuje přetížené a vysílené svaly, kosti a klouby. Často se používá do přírodních ekologických čisticích prostředků pro své dezinfekční účinky. Esenciální olej borovice je oblíbený do kádě s vodou. saunové nálevy, které v sauně otevírají kožní póry, čistí a dezinfikují.

Ředění esenciálního oleje Borovice s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje borovice s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Borovice přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Borovice je vyroben z borovice lesní, který pochází z Rakouska a Maďarska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Borovice je na dýchání, dýchací cesty a zanícený respirační systém, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Borovice je používání v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Borovice je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Zemitá / dřevitá

Podle bolesti

Bolest svalů

Podle účinků

Antibakteriální, Dezinfekční, Protizánětlivý, Respirační

Podle použití

Praní a sušička, Sauna a wellness, Vůně do auta, Vůně do bytu

Kožní onemocnění

Popáleniny

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Imunita, Kašel a vykašlávání

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “BOROVICE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit