650,00 

STOP SOPLÍKEM esenciální olej Plant Therapy 10ml

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja uvolnění dýchacího systému, těžké dýchání
účinky-esenciálneho-oleja na nepříjemné soplíky, výtok z nosu
účinky-esenciálneho-oleja 1. pomoc při rýmě, nachlazení
účinky-esenciálneho-oleja pro uvolnění zanícených nosních dutin
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

22 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej STOP SOPÍKEM na rýmu a nachlazení

Směs esenciálních olejů Stop soplíkem je synergie 6 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi bylinné a medicínské vůně. Jeho hlavní účinek je 1. pomoc při rýmě a nachlazení. Svými antibakteriálními, protizánětlivými a respiračními účinky pomáhá překonat chřipku, nachlazení, zastavuje výtok z nosu, uvolňuje nosní dutiny a respirační systém, dýchání a zmírňuje příznaky astmatu. Mimořádně vhodný pro děti od 2 let na soplíky, těžké dýchání a pro ty děti, které jsou často churavělé ze školky, kde se viry a bakterie šíří mezi dětmi nejrychleji.

Základní informace

Název: Stop soplíkem
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takový olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takový olej
Obsah: 6 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • chladivá a čistá vůně zimního lesa
Esenciální olej Sniffle Stopper na ucpaný nos

Co obsahuje směs Stop soplíkem?

Esenciální olej Stop soplíkem je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 6 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Stop soplíkem obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Jedle (Fir Needle), Smrk Černý (Black Spruce), Cypruštek (Cypress), Cedrové dřevo (Cedarwood), Rosalina a Spearmint.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 6 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Abies sibirica (Fir Needle) needles > Jedle
 2. Melaleuca ericifolia (Rosalina) leaves > Rosalina
 3. Picea mariana (Black Spruce) needles > Smrk Černý
 4. Cupressus sempervirens (Cypress) leaves > Cypruštek
 5. Mentha spicata (Spearmint) leaves > Spearmint
 6. Juniperus virginiana (Virginian Cedarwood) wood > Cedrové dřevo

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Stop soplíkem

Směs esenciálních olejů Ničitel bakterií (Germ Destroyer) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Smrk Černý (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiální, protizánětlivý
 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriální, sedativní, protizánětlivý, anti-mikrobiální
 • Jedle (Fir Needle) > protizánětlivý, anti-bakteriální, uklidňující, dekongestant
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriální, anti-mikrobiální, antimykotikum
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidní, antibakteriální, anti-virální, proti-zánětlivý
 • Cedrové dřevo (Cedarwood) > anti-bakteriální, diuretický, antiseptický

Jak používat esenciální olej Stop soplíkem?

Přírodní esenciální olej Stop soplíkem je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciálně namíchaná receptura profesionálním aromaterapeutem
 • směs esenciálních olejů na nepříjemný dětský ucpaný nos s výtokem
 • uvolňuje dýchání a pozitivně ovlivňuje dýchací systém
 • tato směs má svého dvojníka Čisté Dýchání
 • k nachlazení, chřipku, nachlazení
 • dětská směs stejně účinná i pro dospělé rodiče
 • k uvolnění zanícených nosních dutin
 • pro těžké dýchání v období chřipkového a chladného období
Přírodní esenciální olej na sople a dýchací systém

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Stop soplíkem v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Stop soplíkem primárně slouží k odtékání nosní sliznice, která způsobuje soplíky, těžké dýchání, ucpaný nos či výtok z nosu. Inhalace tohoto oleje je velmi vhodná k eliminaci těchto problémů pro obsah esenciálních olejů ve směsi, které mají protizánětlivé a respirační účinky. Pro malé děti je vhodné použít i plyšovou aromatickou hračku, jejímž prostřednictvím umí dítě přijímat účinky oleje Stop soplíkem pasivním vypařováním z kazety umístěné uvnitř hračky.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Stop soplíkem do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Stop soplíkem v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Stop soplíkem je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá zklidnit citlivý a bolestivý nos z častého foukání soplíků. Roll on směs je nejlépe aplikovat pod nos, vůně a účinek této synergie tedy směřuje přímo do čichových receptorů a následně do celého těla. Má velmi příjemnou vůni, kterou si děti rozhodně oblíbí. Jeho aplikace přímo na pokožku a bolestivé místo urychluje účinek tohoto esenciálního oleje při zaníceném a citlivém nose v důsledku rýmy, chřipky či nachlazení.

Ředění esenciálního oleje Stop soplíkem s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Stop soplíkem s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Stop soplíkem přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Stop soplíkem je vyroben ze šesti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Stop soplíkem je na rýmu, nachlazení a zastavení soplíků, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Stop soplíkem je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Stop soplíkem je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přírodní esenciální olej Stop soplíkem máme na našem e-shopu s esenciálními oleji dostupný také v roll on aplikátoru v kombinaci s nosným olejem > Sniffle Stopper roll on.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Podle vůně

Bylinná, Medicínská

Podle účinků

Antibakteriální, Protizánětlivý, Respirační

Zdravotní problémy

Chřipka a nachlazení, Dýchání a astma

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “STOP SOPLÍKEM esenciální olej Plant Therapy 10ml”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit