600,00 

STOP BOLESTI přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja při horečce, na ochranu imunity dětí
účinky-esenciálneho-oleja na různé drobné boláčky děti
účinky-esenciálneho-oleja poranění pokožky, oděrky a rány
účinky-esenciálneho-oleja proti bolesti břicha, kosti, zubů, krku
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej STOP BOLESTI na teplotu, rány, modřiny a odřeniny

Směs esenciálních olejů Stop bolesti je synergie 5 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi bylinné a medicínské vůně. Jeho hlavní účinek je zmírnit horečky v důsledku onemocnění, drobné rány, modřiny či poranění. Vhodný pro silnou únavu a vyčerpanost. Jeho antibakteriální, protizánětlivé i sedativní účinky jsou neocenitelné při bolesti břicha, zubů či kosti a kloubů. Esenciální olej Stop bolesti je svým jemným složením vhodný pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Stop bolesti
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takovýmto olejem
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takovým olejem
Obsah: 5 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • jemná bylinná vůně s čistým medicínským tónem
Esenciální olej na modřiny

Co obsahuje směs Stop bolesti?

Esenciální olej Stop bolesti je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 5 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Stop bolesti obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Levandule (Lavender), Sladká Majoránka (Sweet Marjoram), Cypruštek (Cypress), Čajovník (Tea Tree) a Vrátič (Blue Tansy).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben z 5 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 2. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levandule
 3. Cupressus sempervirens (Cypress) leaves > Cypruštek
 4. Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaves > Čajovník
 5. Tanacetum annuum (Blue Tansy) aerial parts > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Stop bolesti

Směs esenciálních olejů Stop bolesti (Better All Kisses) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriální, antiseptický, efektivní na chronický kašel, zlepšuje cirkulaci krve
 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriální, anti-mikrobiální, antimykotikum
 • Čajovník (Tea Tree) > anti-infekční, anti-fungicidní, analgetický, anti-bakteriální
 • Vrátič (Blue Tansy) > proti-zánětlivý, antihistaminikum, anti-fungicidní, sedativní

Jak používat esenciální olej Stop bolesti?

Přírodní esenciální olej Stop bolesti je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená certifikovaným aromaterapeutem
 • proti teplotě, ochrana a podpora imunity
 • vhodné v období zvýšené nemocnosti, k uzdravení
 • k pročištění ovzduší a povrchů v domácnosti
 • při bolestech kostí spojené s růstem, bolest břicha, krku, zubů
 • rozptylujte do ovzduší pro klidnou atmosféru
 • pomáhá lépe zvládat bolest, stres, únavu při nemocech
 • v masážní směsi lokálně zklidňuje pokožku těla
 • Levandule – nejlepší esenciální olej pro rychlé hojení
 • Majorán + Cypruštek – na dýchací systém, klid těla a mysli
 • Blue Tansy – velmi vzácný olej, který činí zázraky při jemné masáži
 • přidán do krému aplikujte na chodidla a pulzní body, záda či hrudník pro úlevu
Esenciální olej na rány a odřeniny

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Stop bolesti v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Stop bolesti je vhodné pro nával psychické bolesti jako je stres, panika, únava či emocionální bolesti, které pouhým okem nevidíme. Navíc esenciální oleje ve směsi jako levandule, majoránka, vratič či cypřišek podporují imunitu.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Stop bolesti do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Stop bolesti v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Stop bolesti je vhodné kombinovat s nosným olejem. Aplikace této roll on směsi je vhodné využít při bolesti břicha, hlavy či drobné bolíčky u dětí, které jsou zapříčiněny hraním a bavením venku s ostatními dětmi. Obsah této synergie dezinfikuje a zocelí rány a strupky. Roll on masáž je vhodné aplikovat iv případě rychlého rostou dětí, se kterým jsou spojeny bolesti kosti, svalů a kloubů.

Ředění esenciálního oleje Stop bolesti s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Stop bolesti s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Stop bolesti přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Stop bolesti je vyroben z pěti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Stop bolesti je na teplotu, rány, modřiny, odřeniny a drobné boláčky, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Stop bolesti je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest.

Přírodní esenciální olej Stop bolesti je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná, Medicínská

Podle bolesti

Bolest břicha, Bolest kostí a kloubů, Bolest zubů

Podle účinků

Antibakteriální, Imunostimulant, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Únava a vyčerpanost

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “STOP BOLESTI přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit