576,00 

PORADCE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja ke zvýšení koncentrace a pozornosti
účinky-esenciálneho-oleja pro optimální pracovní výkon v kanceláři či home office
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá soustředit se na důležitá rozhodnutí
účinky-esenciálneho-oleja připraveno profesionálním aromaterapeutem
účinky-esenciálneho-oleja směs více 100% přírodních olejů
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej PORADCE na koncentraci, pozornost a odpočinek

Směs esenciálních olejů Poradce je synergie 3 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové a kořeněné vůně. Jeho hlavní účinek je zvýšení koncentrace, pozornosti a soustředění v autě, ve škole či v práci. Jeho antibakteriální, protizánětlivé a respirační účinky jsou vhodné při únavě a vyčerpanosti, pro pozornost a soustředění. Esenciální olej Poradce patří mezi KidSafe esenciální oleje vhodné pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Poradce
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takovým olejem
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takovým olejem
Obsah: 3 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • dřevitá a citrónová vůně s tóny pepře
Esenciální olej Invigor Aid k odpočinku

Co obsahuje směs Poradce?

Esenciální olej Poradce je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 3 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Poradce obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Santálové dřevo (Australian Sandalwood), Černý pepř (Black Pepper) a Citron (Lemon).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyroben ze 3 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Santalum spicatum (Australian Sandalwood) wood > Santálové dřevo
 2. Piper nigrum (Black Pepper) fruit > Čierný pepř
 3. Citrus x limon (Lemon) peel > Citron

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Poradce

Směs esenciálních olejů Poradce (Invigor Aid) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Citron (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriální, anti-fungicidní
 • Černý pepř (Black Pepper) > antioxidant, diuretický, uvolňující dýchání, protizánětlivý
 • Santálové dřevo (Australian Sandalwood) > anti-bakteriální, diuretický, antiseptický

Jak používat esenciální olej Poradce?

Přírodní esenciální olej Poradce je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená profesionálním aromaterapeutem
 • směs 3 čistých a přírodních esenciálních olejů
 • k probuzení mysli přírodním způsobem
 • zvyšuje ostražitost, schopnost soustředit se a koncentrovat
 • ideální pro optimální pracovní výkon v kanceláři či home office
Přírodní esenciální olej pro koncentraci a pozornost

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Poradce v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Poradce primárně slouží pro soustředění, pozornost, které je vhodné při práci v kanceláři, nebo inhalace esenciálního oleje Poradce z usb aroma difuzéru v autě pro koncentraci a ostražitost během řízení.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Poradce do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Poradce v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Poradce je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi pomáhá probudit naše smysly v případě náročného dne. Doporučujeme aplikovat tuto synergii na zápěstí, za ušima a ramena.

Ředění esenciálního oleje Poradce s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Poradce s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Poradce přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Poradce je vyroben ze tří přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Poradce je na koncentraci, pozornost a soustředění, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Poradce je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Poradce je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

5/5 - (1 vote)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová, Kořeněná

Podle účinků

Antibakteriální, Imunostimulant, Protizánětlivý, Respirační

Podle použití

Pozornost a soustředění, Únava a vyčerpanost, Vůně do auta

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “PORADCE přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit