576,00 

KLIDNÉ DÍTĚ přírodní esenciální olej Plant 10ml Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodné na neklidné a uplakané děti
účinky-esenciálneho-oleja zmírnění hyperaktivity a syndromu ADHD
účinky-esenciálneho-oleja pro pozitivní energii a snadnější spánek
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pro období prořezávání zoubků, bolavých dásní
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

14 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej Klidné dítě pro hyperaktivní děti s ADHD

Směs esenciálních olejů Klidné dítě je synergie 4 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je uklidnit hyperaktivitu děti s ADHD. Zmírnit pocity autismu, hněv a vztek. Tento přírodní esenciální olej je vhodný pro děti od 2 let.

Základní informace

Název: Klidné dítě
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takovým olejem
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takovým olejem
Obsah: 4 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • sladká, uklidňující s vůní mandarinky
Esenciální olej Klidné dítě na ADHD

Co obsahuje směs Klidné dítě?

Esenciální olej Klidné dítě je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 4 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Klidné dítě obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Mandarinka (Green Mandarin), Tangerine (Tangerine), Levandule (Lavender) a Kamilka (Roman Chamomile).

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 4 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus nobilis (Green Mandarin) fruit peel > Mandarin
 2. Citrus reticulata (Tangerine) fruit peel > Tangerine
 3. Lavandula angustifolia (Lavender) flowering tops > Levandule
 4. Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowers > Kamilka

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Klidné dítě

Směs esenciálních olejů Klidné dítě (Calming the Child) obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Levandule (Lavender) > antibakteriální, protizánětlivý, antiseptický, lehčí usínání, na popáleniny a bolesti, po porodu
 • Mandarin (Green Mandarin) > protizánětlivý, anti-mikrobiální, antiaging, antiseptický, přírodní antioxidant
 • Tangerine (Tangerine) > antibakteriální, protizánětlivý, diuretický, respirační
 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedativní, antidepresivní, antibakteriální, protizánětlivý, spasmolytický

Jak používat esenciální olej Klidné dítě?

Přírodní esenciální olej Klidné dítě je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • speciální směs připravená certifikovaným aromaterapeutem
 • vhodné pro stres a nervozitu
 • vytváří klidné prostředí a řeší hyperaktivitu dětí
 • uvolňuje napětí a přináší pozitivní energii
 • vhodné pro děti s ADHD syndromem hyperaktivity
 • k vytvoření šťastného domova a dobré nálady
 • přírodní způsob jak pomoci našemu dítěti klidně usnout
 • zpomaluje a utřídí rozlétané myšlenkové pochody a emoce dětí
 • vhodné i v období prořezávání zoubků a bolavých dásní (tehdy jsou děti nejvíce neklidné, uplakané a podrážděné)
 • vhodné do aroma difuzéru cca 10 kapek nebo lokálně na pokožku těla aplikovat s roll on aplikátorem zředěný s nosným olejem
 • aplikace na pokožku je vhodná na ruce, chodidla, zátylek či záda
Esenciální olej pro hyperaktivitu dětí

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Klidné dítě v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Klidné dítě primárně slouží k neklidným a uplakaným dětem. Svou vůní pomáhá uklidnit hyperaktivitu dětí, uvolnit napětí, stres a strach z negativních životních situací.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Klidné dítě do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Klidné dítě v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Esenciální olej Klidné dítě je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikování této masážní směsi dokáže pomoci utišit bolest při prořezávání zoubků a bolavých dásní aplikací na sáňku a oblast líc. Aplikováním roll on směsi na hrudník a zátylek uklidníme negativní myšlenkové pochody a emoce dětí a vytvoříme dobrou náladu šťastného domova.

Ředění esenciálního oleje Klidné dítě s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Klidné dítě s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Klidné dítě přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Klidné dítě je vyroben ze čtyř přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Klidné dítě je na hyperaktivitu dětí s ADHD syndromem, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Klidné dítě je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Klidné dítě je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se jej nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest kostí a kloubů, Bolest zubů

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Protizánětlivý, Respirační, Sedativní

Podle použití

Hněv a vztek, Relax a meditace

Zdravotní problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autismus

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “KLIDNÉ DÍTĚ přírodní esenciální olej Plant 10ml Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit