576,00 

TYMIÁN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný pro použití problémů s pokožkou
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunitního systému
účinky-esenciálneho-oleja uklidňuje žaludeční problémy
účinky-esenciálneho-oleja přírodní tonikum
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při respiračních potížích s dýcháním
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej TYMIAN na kašel, chřipku a nachlazení

Esenciální olej Tymián je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací vrchních částí květů doušky tymiánové. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi bylinné vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je nejznámější pro své schopnosti bojovat proti kašli, chřipce, rýmě a nachlazení. Jeho dezinfekční, antibakteriální a protizánětlivé účinky pomáhají při bolesti svalů, ucha, zubů či kosti a kloubů. Lokální aplikace v kombinaci s nosným olejem zmírňuje a řeší kožní onemocnění jako akné, plíseň, vyrážky, svrab či jako přísada do šamponů proti plešatosti a lupům. Esenciální olej z tymiánu se využívá při respiračních onemocněních, uvolňuje těžké dýchání se svými protizánětlivými účinky, odhleňuje a zmírňuje dráždivý a dusivý kašel. Svou jedinečnou vůní je vhodný k použití v sauně a wellness, k dezinfekci povrchů a vzduchu v bytě, k výrobě kosmetiky pro osobní hygienu, jako vůně do auta či do pračky a sušičky.

Přírodní esenciální olej Tymián Plant Therapy
Esenciální olej Tymián na svrab
Esenciální olej Tymián pro kožní onemocnění
Esenciální olej Tymián na trávení a plynatost

Základní informace

Latinský název: Thymus vulgaris
Země původu: Francie, Španělsko
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: vrchní části květin
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Tymián se svou bylinnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Tymián je tedy vhodné míchat s – Cedrové dřevo (Cedarwood), Heřmánek (Chamomile), Citron (Lemon), Zelená mandarinka (Green Mandarin), Rozmarýn (Rosemary), Čajovník (Tea Tree) a Bergamot.

Tón vůně

 • výrazná tymiánová vůně, která patří mezi bylinné vůně
 • pronikavá dřevitá a bylinná vůně
 • patří mezi střední tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z doušky tymiánové
 • Tyhmus vulgaris (Tyhme Linalool) flowering tops

Účinky esenciálního (éterického) oleje z tymiánu

Přírodní esenciální olej Tymián (Thymus vulgaris) svým složením má tyto účinky:

 • protiplísňový, protizánětlivý
 • antibakteriální

Jak používat tymiánový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Tymián je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • působí jako přírodní tonikum
 • vhodné k pročištění problémové pokožky
 • možnost použít i do čistících prostředků
 • pomáhá uvolnit dýchaní a dýchací cesty
 • pomáhá při trávení a žaludečních problémech
 • posiluje imunitní systém člověka (funguje jako přírodní obranyschopnost organismu)
 • vhodný při plicních onemocněních jako kašel, bronchitida a faryngitida
 • na střevní záněty, infekce močových cest (cystitida, uretritida)
 • vhodný po antibiotické léčbě
 • zlepšuje trávení a snižuje nadýmání
 • stimuluje cirkulaci krve v těle a zvyšuje nízký krevní tlak
 • zlepšuje náladu, vytváří pozitivní a energizující atmosféru zvýšením hladiny dopaminu a serotoninu
 • velmi oblíbený v kombinaci s heřmánkovým esenciálním olejem
 • aktivně působí na naši odvahu, sebedůvěru a rozvážnost
 • používá se k ošetření mastné pleti
 • jako přísada do přírodních šamponů pro mastné vlasy (ošetřuje také pokožku hlavy od pupínků)
 • vhodný do masážních směsí při chřipce, kašli či nachlazení (aplikujte přímo na hrudník zepředu a ze zadní části)

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Tymián v moderní aromaterapii. Rozptylování tymiánového oleje pomáhá uvolňovat těžké dýchání a odhleňuje. Mimořádně účinný při chřipce, rýmě a nachlazení protože svými dezinfekčními a antibakteriálními účinky ničí ve vzduchu bakterie, viry a choroboplodné zárodky. Jeho benefit je nezaměnitelný pro podporu a ochranu imunitního systému. Vhodný k inhalaci po antibiotické léčbě. Svými účinky uvolňuje zažívací potíže, eliminuje žaludeční bakterie a pomáhá při nadýmání. Zlepšuje náladu zvýšením hladiny dopaminu a serotoninu.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Tymián do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Tymián v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Tymián v kombinaci s nosným kokosovým olejem čistí a dezinfikuje kožní onemocnění jako akné, plíseň a vyrážky. Směs je vhodné aplikovat na hrudník a zadní část zad pro zmírnění kašle a nachlazení. Účinky působí pozitivně na mastnou pleť a využívá se také do různých kosmetických výrobků, například šamponů (ošetření vyrážek na hlavě, proti lupům).

Ředění esenciálního oleje Tymián s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje tymián s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Tymián přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Tymián je vyroben z doušky tymiánové, který pochází z Francie a Španělska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Tymián je na kašel, chřipku a nachlazení, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Tymián je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat také v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Tymián je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest kostí a kloubů, Bolest svalů, Bolest ucha, Bolest zubů

Podle účinků

Antibakteriální, Dezinfekční, Protizánětlivý

Podle použití

Odpuzování hmyzu, Osobní hygiena, Praní a sušička, Sauna a wellness, Úklid domácnosti, Vůně do auta

Kožní onemocnění

Akné, Lupy, Plešatost, Plíseň, Svrab, Vyrážky

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Játra a ledviny, Kašel a vykašlávání, Krvácení dásní, Myomy a polypy, Prostata

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “TYMIÁN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit