1000,00 

COPAIBA OLEORESIN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja pomáhá při hojení kožních ran, regenerační účinky na pokožku
účinky-esenciálneho-oleja působí uklidňujícím dojmem a relaxačně na lidský organismus
účinky-esenciálneho-oleja ochrana těla před infekcemi a bakteriemi
účinky-esenciálneho-oleja na dráždivý a dusivý kašel
účinky-esenciálneho-oleja podporuje emocionální a hormonální stabilitu
účinky-esenciálneho-oleja výborné protizánětlivé a antibakteriální účinky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej COPAIBA OLEORESIN (copaifera officinalis) na kosti, klouby a kožní onemocnění

Esenciální olej Copaiba Oleoresin (copaifera officinalis) je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací stromové pryskyřice stromu (lepkový sekret) copaiba oleoresin tree. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi dřevité vůně, které se řadí do středních a spodních tónů. Tento přírodní esenciální olej patří mezi oblíbené holistické esenciální oleje již z minulosti, který svými účinky příznivě působí na různé zdravotní problémy člověka. Je známý svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky, které z něj dělají „lék“ na svaly a klouby, trávení, dýchání, kašel a vykašlávání či bronchitidu, na chronický průjem či hemoroidy. Vhodný do sauny a wellness, při jógu cvičení a pilates či relax a pohodu. Doporučený přírodní doplněk do kosmetických výrobků osobní hygieny (do mýdel, parfémů) zejména pleťového a kožního charakteru. Vhodný svými protizánětlivými účinky vnitřně proti zánětu močových cest a vnějšími účinky při všech druzích kožních onemocnění.

Přírodní esenciální olej Copaiba Oleoresin Plant Therapy na bolavé svaly a klouby
přírodní esenciální olej copaiba do směsí k dýchání
copaiba esenciální olej pro zdravou a zářivě vypadající pleť a pokožku těla

Základní informace

Latinský název: Copaifera officinalis
Země původu: Brazílie, Salvador
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: pryskyřice stromu
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Copaiba Oleoresin se svou dřevitou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Copaibu je tedy vhodné míchat s – Kardamon (Cardamem), Kamilka (Chamomile), Eukalyptus (Eucalyptus), Zázvor (Ginger), Černý pepř (Black Pepper) a Geranium.

Tón vůně

 • hladká, krémová a dřevitá vůně se sladkými tóny
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z pryskyřice stromu copaiba oleoresin
 • Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) oleoresin

Účinky esenciálního (éterického) oleje copaiba oleoresin

Přírodní esenciální olej Copaiba Oleoresin (Copaifera Officinalis) svým složením má tyto účinky:

 • protizánětlivé, antibakteriální, respirační, neuroprotektor
 • podpora imunitního systému, dusivý a dráždivý kašel, dermatitidní

Jak používat copaiba esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Copaiba oleoresin je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • přírodní antioxidant na podporu funkce jater a ledvin
 • podporuje zdravý spánek
 • imunitu a trávicí systém
 • podporuje neurologické funkce
 • uvolňuje bolest hlavy a zklidňuje při stresu, strachu
 • napomáhá uvolnit svaly a klouby
 • domorodé komunity jej využívaly pro léčivé vlastnosti
 • dermatitivní účinky vhodné na problémovou pleť
 • antimikrobiální proti bakteriím a infekcím
 • vytváří emocionální rovnováhu
 • přirozeně odpuzuje hmyz a působí jako organický repelent
 • vhodný po akutních nervových poruchách (mrtvice, trauma mozku/míchy)
 • podle nejnovějších výzkumů je schopen vyvolat neuroprotekci v CNS modulací akutní zánětlivé reakce, snížením náboru neutrofilů a aktivací mikroglií“
 • olej z kopaiby schopen snížit poškození jaterní tkáně, které je způsobeno běžně používanými konvenčními léky proti bolesti, jako je acetaminofen
 • vhodný k ústní hygieně – zastavuje reprodukci bakterií Streptococcus mutans z důvodu čehož je užitečný při prevenci zubního kazu
 • vhodný v aroma difuzéry pro zklidnění a eliminace napětí po náročném dni (dýcháním účinky oleje vstupují do dýchací systému, do krve, následně mozek dostává signály ke zklidnění)

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Copaiba oleoresin v moderní aromaterapii. Rozptylování copaibového oleje v aroma difuzéru podporuje trávení, uvolňuje dýchání a dýchací systém a zároveň má protizánětlivé účinky, které pomáhají při péči o citlivou a podrážděnou pokožku/pleť. Patří mezi výraznější esenciální oleje, který lze používat i pro děti v rozumné míře. Inhalace kadidla z aroma difuzéru zlepšuje dýchání a vytváří celkovou pohodu těla, duše a celkové zklidnění. Poskytuje přírodní podporu při respiračních problémech a jeho vypařování dodává úlevu při dusivém a silném kašli.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Copaiba oleoresin do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, neboť čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Copaiba oleoresin v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs copaibového oleje v kombinaci s nosným kokosovým olejem stimuluje kožní molekuly buněk a jeho aplikace na břišní dutinu napomáhá trávení, aplikování roll on směsi na pokožku pomáhá řešit kožní onemocnění (akné, ekzém, vyrážka). Aplikování roll on směsi na hrudník a průdušky pomáhá na kašel a uvolnit problémové dýchání. Směs oleje a nosného oleje má protizánětlivé vlastnosti a je vhodné ji aplikovat na svaly a klouby pro zmírnění bolesti.

Ředění esenciálního oleje Copaiba Oleoresin s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje copaiba s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje copaiba přímo na pokožku těla je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Copaiba Oleoresin je vyroben z pryskyřice stromu copaiba oleoresin, který pochází z Brazálie a Salvádor. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Copaiba Oleoresin má širší použití, například na kožní onemocnění, dýchací problémy, na bolest svalů a kostí, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Copaiba Oleoresin je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat také v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Copaiba Oleoresin je bezpečný pro děti od 2 let a dospělé.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Zemitá / dřevitá

Podle bolesti

Bolest hlavy, Bolest kostí a kloubů

Podle účinků

Antibakteriální, Dermatitidní, Protizánětlivý

Podle použití

Odpuzování hmyzu, Osobní hygiena, Relax a meditace, Sauna a wellness, Stres a úzkost, Yoga a pilates

Kožní onemocnění

Akné, Ekzém, Strie, Uštípnutí hmyzem, Vyrážky

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Imunita, Játra a ledviny, Kašel a vykašlávání, Ledvinové kameny, Štítná žláza

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “COPAIBA OLEORESIN přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit