600,00 

ŠALVĚJ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiJednosložkové esenciální olejeMasážní esenciální olejeMasážní oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja na PMS, menopauzu a uvolnění bolestí zejména u žen
účinky-esenciálneho-oleja hormonální rovnováha a stabilita
účinky-esenciálneho-oleja k uvolnění dýchání a dýchací systém
účinky-esenciálneho-oleja první volba pro ženy po porodu
účinky-esenciálneho-oleja první pomoc při lámavých a štěpících se nehtech
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na poporodní stres a vyčerpanost
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej ŠALVÍ pro menstruační bolesti

Esenciální olej Šalvěj je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací z listů a květů šalvěje muškátové. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi květinové vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je znám a oblíben pro svoji schopnost potlačovat menstruační bolesti a PMS či jiné bolesti břicha. Šalvěj má antibakteriální a protizánětlivé účinky na myomy a polypy, ledvinové kameny, akné, vrásky, popáleniny a odstranění lupů z vlasů. Antidepresivní a sedativní účinky esenciálního oleje ze šalvěje lékařské zmírňují stres a úzkost, uvolňují celé tělo při jóga cvičení a pilates.

Přírodní esenciální olej Šalvěj na menstruační bolesti a PMS
Přírodní esenciální olej Šalvěj ledvinové kameny
Přírodní esenciální olej Šalvěj na vrásky a stres
Přírodní esenciální olej Šalvěj na premenstruační syndrom

Základní informace

Latinský název: Salvia sclarea
Země původu: Francie
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: listy a květiny
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Šalvěj se svojí květinovou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Šalvěj je tedy vhodné míchat s – Cedrovým dřevem (Cedarwood), Heřmánek (Roman Chamomile), Jasmín (Jasmine), Levandule (Lavender), Pomeranč (Sweet Orange), Ylang Ylang a Bergamot.

Tón vůně

 • ženská šalvějová vůně, která patří mezi květinové vůně
 • zemitá a ovocná květinová vůně s tóny bylinek a ořechů
 • patří mezi květinové vůně

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben ze šalvěje muškátové
 • Salvia sclarea (Clary sage) listy a upper květiny

Účinky esenciálního (éterického) oleje šalvěj

Přírodní esenciální olej Šalvěj (Salvia sclarea) svým složením má tyto účinky:

 • antibakteriální, sedativní
 • antifungicidní, protizánětlivý

Jak používat šalvěj esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Šalvěj je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • velmi oblíbený mezi ženami zejména během ženských záležitostí (menstruační potíže)
 • na harmonii a zklidnění napětí, stresu a panice
 • vhodné pro dýchací systém a sezónní onemocnění
 • na hormonální rovnováhu při nepravidelném menstruačním cyklu
 • může být vhodný pro ženy, které mají problém s početím
 • pro vyváženou hormonální stabilitu a rovnováhu (PMS)
 • nejpoužívanější esenciální olej po porodu
 • na poporodní stres, vyčerpanost a kvalitní spánek
 • vhodný olej během menopauzy, udržuje dobrou náladu ženy
 • první pomoc při lámových a štěpících se nehtech

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Šalvěj v moderní aromaterapii. Rozptylování šalvějového oleje pomáhá ženám během ženských záležitosti, ke zklidnění od stresu, panice. Vůně pomáhá vytvářet hormonální stabilitu a rovnováhu.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Šalvej do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Šalvej v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Šalvěj v kombinaci s nosným kokosovým olejem zmírňuje bolest břicha a menstruační boleti pravidelným aplikováním na břicho a dolní část zad. Šalvěj je vhodná jako přírodní doplněk na lámavé a třepící nehty a oslabé nehtové ložisko.

Ředění esenciálního oleje Šalvěj s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje šalvěj s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Šalvej přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Šalvěj je vyroben ze šalvěje muškátové, která pochází z Francie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Šalvěj je ke zmírnění menstruačních bolestí a PMS, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Šalvěj je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat i v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Šalvěj je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

5/5 - (1 vote)

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Květinová

Podle bolesti

Bolest břicha, Menstruační bolesti

Podle účinků

Antibakteriální, Antidepresivní, Protizánětlivý, Sedativní

Podle použití

Osobní hygiena, Stres a úzkost, Výroba parfému, Yoga a pilates

Kožní onemocnění

Akné, Lupy, Pigmentové skvrny, Popáleniny, Vrásky

Zdravotní problémy

Ledvinové kameny, Menopauza, Myomy a polypy, Onemocnění srdce

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “ŠALVĚJ přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit