500,00 

OREGANO přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeJednosložkové esenciální oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja silný a intenzivní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja pro sezónní onemocnění, bolest svalů a kloubů
účinky-esenciálneho-oleja proti kožním infekcím a plísním
účinky-esenciálneho-oleja odhleňuje průdušky
účinky-esenciálneho-oleja na silné menstruační křeče a bolesti
účinky-esenciálneho-oleja na hormonální stabilitu, menopauzu
účinky-esenciálneho-oleja ničí špatně a zvyšuje dobrý cholesterol
účinky-esenciálneho-oleja 3 důležité sloučeniny – carvacrol, thymol, triterpenes
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej OREGANO pro dezinfekci a kožní onemocnění

Esenciální olej Oregano je 100% čistý a přírodní éterický olej vyráběný parní destilací ze suchých horních částí rostliny dobromysl obecný. Tento jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej patří mezi bylinné vůně, které se řadí do středních tónů. Tento přírodní esenciální olej je nejznámější pro své výjimečně silné dezinfekční účinky vhodné pro různá kožní onemocnění, zdravotní problémy a bolesti. Jeho protizánětlivé, antioxidační a antibakteriální účinky jsou mimořádně účinné pro bolest břicha, ucha a zubů. Jeho dezinfekční účinky se využívají k úklidu bytu, čištění vzduchu, proti parazitům a komárům. Ženy jej využívají k výrobě mužské kolínské. Svými vlastnostmi pomáhá ničit bakterie, viry a infekce, pomáhá uvolnit zánět průdušek a odhleňuje. Vhodné pro silný a dusivý kašel, krvácení dásní a podporuje trávení a peristaltiku střev.

Přírodní esenciální olej Oregano Plant Therapy na trávení a průjem
Přírodní esenciální olej Oregano Plant Therapy na bolest břicha a zubů
Přírodní esenciální olej Oregano na trávení a peristaltika střev
oregano na kožní onemocnění

Základní informace

Latinský název: Origanum vulgare
Země původu: Maďarsko
Metoda extrakce: parní destilace
Část rostliny: vysušené horní části kvetoucích rostlin
Objem: 10 ml

Doporučujeme kombinovat a míchat s:

Esenciální olej Oregano se svou kořeněnou vůní doporučujeme kombinovat a míchat s jinými přírodními éterickými oleji, které zvýrazní jeho intenzivní vůni a podpoří jeho léčivé účinky. Oregano je tedy vhodné míchat s – Heřmánek (Chamomile), Citron (Lemon), Eukalypt (Eucalyptus), Rozmarýn (Rosemary), Tymián (Thyme Linalool), Borovice (Pine Scots) a Citronella.

Tón vůně

 • pronikavá oreganová vůně, která patří mezi bylinné a kořeněné vůně
 • intenzivní zelená a léčivá bylinná vůně
 • patří mezi střední a spodní tóny

Složení ingrediencí

 • jednosložkový (jednoduchý) esenciální olej z jedné složky
 • vyroben z dobromysli obecného
 • Origanum vulgare (Oregano) květiny

Účinky esenciálního (éterického) oleje oregano

Přírodní esenciální olej Oregano (Origanum vulgare) svým složením má tyto účinky:

 • antimikrobiální, antibakteriální
 • antivirový, přírodní antioxidant, protizánětlivý

Jak používat oreganový esenciální olej?

Přírodní esenciální olej Oregano je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masáže. Mezi jeho hlavní účinky a použití patří tyto:

 • velmi silný a intenzivní esenciální olej
 • často využívaný během sezónních onemocnění
 • při použití na pokožku je třeba zředit s vyšším % nosného oleje
 • výborný pomocník na bolavé klouby a svalstvo spojené se stárnutím či silovým sportem
 • na kožní plísně a infekce pokožky těla
 • vhodné k uvolnění dýchacích cest
 • přispívá k vnitřní rovnováze těla
 • častá přísada k ekologickým čistícím prostředkům
 • na zahleněné průdušky (odhleňuje)
 • vhodný pro boj proti vnitřním parazitům
 • obsahuje vysoké % carvacrolu – eliminuje plísňová a bakteriální onemocnění
 • vhodný k odstranění nepříjemného hmyzu během léta (komáři, osy, včely, klíšťata)
 • obsahuje 3 důležité sloučeniny (carvacrol, thymol, triterpenes), které eliminují volné radikály, ochrana zdravých buněk
 • zmírňuje klasické ženské problémy (před a po), na silné křeče během menstruace
 • poskytuje hormonální rovnováhu a pomáhá překonávat menopauzu
 • účinný na snižování špatného cholesterolu a zvyšování dobrého cholesterolu
 • proti revmatismu, zanícené svalstvo a bolest kloubů

Inhalace z aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Oregano v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje oregano působí mimořádně účinné na ničení virů a bakterií. Jeho dezinfekční účinky se využívají jako přírodní doplněk do čistících prostředků. Jeho protizánětlivé účinky jsou vhodné pro podporu imunity, uvolnění hlenů, které stojí na průduškách a uvolnění respiračního systému (snazší dýchání).

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Oregano do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Oregano v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace masáží

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Tento způsob aromaterapie je vhodný, pokud chceme řešit kožní, respirační či jiné zdravotní problémy na konkrétním místě na těle.

Masážní směs esenciálního oleje Oregano v kombinaci s nosným kokosovým olejem zmírňuje vytváří směs, která je vhodná pro přímé použití na pokožku těla. Jeho účinky působí příznivě během sezónních chorob. Masážní aplikace je vhodná pro bolavé klouby a svaly, které jsou staré nebo opotřebované. Ředění tohoto esenciálního oleje by mělo být vyšší, protože se jedná o velmi silný a intenzivní esenciální olej. Dezinfekční vlastnosti jsou mimořádně účinné pro kožní onemocnění jako plísně či infekce kůže. Proti vnitřním parazitům jako hemoroidy. V létě jej můžeme používat jako přírodní repelent, protože odpuzuje hmyz. Aplikace masážní směsi na bříško a podbřišek pomáhá ženám eliminovat křeče a silnou menstruaci nebo zmírnit období nepříjemné menopauzy. Pomáhá vyrovnávat hormonální rovnováhu v ženském těle.

Ředění esenciálního oleje Oregano s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje oregano s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Oregano přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Oregano je vyroben z dobromysli obecného, který pochází z Maďarska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje jen přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah složení esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Oregano je na dezinfekci a kožní onemocnění, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Oregano je masážní aplikace roll on směsi v kombinaci s nosným olejem lokálně na pokožku nebo konkrétní citlivé místo, které pociťuje bolest. Jeho nádherná vůně a účinek je vhodné používat také v aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Oregano je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let. I přesto, že nemá označení KidSafe můžeme jej používat v aroma difuzéru.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Jednosložkové

Podle vůně

Bylinná

Podle bolesti

Bolest břicha, Bolest ucha, Bolest zubů

Podle účinků

Antibakteriální, Antioxidační, Dezinfekční, Protizánětlivý

Podle použití

Odpuzování hmyzu, Osobní hygiena, Úklid domácnosti, Výroba kolínské

Zdravotní problémy

Bakterie, viry a infekce, Dýchání a astma, Kašel a vykašlávání, Krvácení dásní, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “OREGANO přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit