526,00 

TRAVEL přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy

100% esenciální olejeEsenciální oleje pro dětiSměsi esenciálních olejů

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a přírodní přírodní esenciální olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na cestování autem, letadlem, autobusem
účinky-esenciálneho-oleja podporuje soustředění a energii
účinky-esenciálneho-oleja zklidňuje žaludek při cestování
účinky-esenciálneho-oleja příjemná a jemná citrusová vůně
účinky-esenciálneho-oleja ideální do difuzéru během cesty autem
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: ano (při správném používání a ředění s nosným olejem)
účinky-esenciálneho-oleja objem: 10 ml (přibližně 250 kapek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

1 skladem

- +

Popis

Přírodní esenciální olej TRAVEL na bolest břicha a soustředění v autě

Směs esenciálních olejů Travel je synergie 6 typů 100% přírodních esenciálních olejů, které byly namíchány profesionálním aromaterapeutem pro konkrétní typ problému a účinku. Tento přírodní dar země je vícesložkový esenciální olej, který patří mezi citrusové vůně. Jeho hlavní účinek je zmírnit bolest břicha při dlouhém cestování autem, vlakem či letadlem na dovolenou nebo pracovní cestu. Jeho citrusová vůně pomáhá řidičům soustředit se během náročné jízdy. Kromě toho, že jde o krásnou vůni do auta, má také protizánětlivé, respirační a antidepresivní účinky, které jsou vhodné na dýchání a astma, na trávení, bolestivé křeče, přehánění či nadýmání.

Základní informace

Název: Travel
Obecně: vícesložkový esenciální olej (synergie)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takový olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takový olej
Obsah: 6 typů esenciálních olejů
Objem: 10 ml

Tón vůně

 • citrusová, jemně kořeněná a jehličnatá vůně
Esenciální olej Travel na soustředění

Co obsahuje směs Travel?

Esenciální olej Travel je synergie (směs) esenciálního oleje, který byl vyroben smíšeným 6 různých typů 100% přírodních esenciálních olejů nejvyšší kvality.

Směs oleje Travel obsahuje jednosložkové (jednoduché) přírodní esenciální oleje, které navzájem zvyšují své účinky – Pomeranč (Sweet Orange), Citron (Lemon), Černý pepř (Black Pepper), Jedle balzámová (Balsam Fir), Zázvor (Ginger Root) a Spearmint.

Složení ingrediencí

 • vícesložkový (synergie) esenciální olej
 • vyrobený ze 6 jednoduchých esenciálních olejů:
 1. Citrus aurantium dulcis (Sweet Orange) fruit peel > Pomeranč
 2. Citrus x limon (Lemon) fruit peel > Citron
 3. Piper nigrum (Black Pepper) seeds > Černý pepř
 4. Abies Balsamea (Balsam Fir) needle > Jedle balzámová
 5. Mentha Viridis (Spearmint) leaf > Spearmint
 6. Zingiber officinale (Ginger) root > Zázvor

Účinky jednoduchých esenciálních olejů ve směsi Travel

Směs esenciálních olejů Travel obsahuje esenciální oleje, které mají tyto účinky:

 • Citron (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriální, anti-fungicidní
 • Pomeranč (Sweet Orange) > diuretický, protizánětlivý, antioxidant
 • Černý pepř (Black Pepper) > antioxidant, diuretický, uvolňující dýchání, protizánětlivý
 • Jedle balzámová (Balsam Fir) > protizánětlivý, anti-bakteriální, uklidňující, dekongestant
 • Spearmint (Spearmint) > anti-bakteriální, přírodní antioxidant, diuretický
 • Zázvor (Ginger) > protizánětlivý, diuretický, přírodní antioxidant

Jak používat esenciální olej Travel?

Přírodní esenciální olej Travel je vhodné používat v aroma difuzérech, ale také lokální aplikací na pokožku v podobě masážní směsi. Mezi jeho hlavní účinky a možnosti použití patří tyto:

 • poskytuje potřebnou dávku energie pro cestování
 • uklidňuje žaludek pro ty, kteří neradi cestují autem, autobusem či jiným způsobem
 • svou příjemnou a citrusovou vůní dodává potřebné soustředění řidiči
 • podporuje zdravé dýchání a čisté ovzduší
přírodní esenciální olej Travel na bolest břicha

Použití esenciálního oleje v aroma difuzéru

Aroma difuzér patří mezi nejbezpečnější a nejjednodušší používání esenciálního oleje Travel v moderní aromaterapii. Rozptylování oleje Travel je nejlepší prostřednictvím USB aroma difuzéru, který je ideální doplněk do auta během řízení. Inhalace jeho vůně pomáhá uklidnit bolesti břicha, křeče a zároveň pomoci soustředit se během cesty autem. Difúzování a inhalace tohoto oleje je vhodná i pro nervózní a výbušné řidiče, které umí nebezpečná jízda ostatních řidičů velmi rychle rozhodit a vytočit.

Doporučujeme přidat 2-3 kapky oleje do aroma difuzéru pro relax, odpočinek a uvolnění v bytě nebo v autě.

Naopak, pokud je naším cílem řešit nějaký konkrétní typ kožního nebo zdravotního problému, je vhodné přidat o 1-2 kapky esenciálního oleje více.

Pro použití esenciálního oleje Travel do aroma difuzéru pro malé děti doporučujeme začít od 1 kapky, protože čichové receptory našich dětí jsou citlivější a mnohem jemnější než respirační systém dospělého člověka.

Používání esenciálního oleje Travel v aroma difuzéru způsobuje to, že terapeutické účinky oleje inhalací přecházejí přes čichový systém do krve, mozku a následně do celého těla. Aromaterapie vůní tak působí na celé tělo člověka, které využívá léčivých účinků tohoto přírodního éterického oleje.

Lokální aplikace esenciálního oleje na pokožku

Lokální aplikace esenciálního oleje masáží je považována za druhý nejčastější způsob aplikace přírodních darů země v aromaterapii. Esenciální olej Travel je vhodné kombinovat s nosným olejem a aplikovat na břicho pro zmírnění křečí, břišních bolestí a tlaků, jakož i aplikace za uši a zátylek pro zklidnění a soustředění.

Ředění esenciálního oleje Travel s nosným olejem je základem bezpečné formy aromaterapie.

Vhodná koncentrace pro dospělého člověka je v rozmezí 0,5-5% ředění. Naopak pro děti doporučujeme používat větší množství nosného oleje a méně kapek esenciálního oleje a tedy ředit jej v poměru 0,5-2%. Děti totiž mají kůži mnohem jemnější, citlivější a jejich kožní tkáň není ještě dostatečně silná a odolná.

Masážní roll on směs se aplikuje na konkrétní bolavé a citlivé místo nebo na část pokožky, která je nejblíže žilám a tepnám – pulzní body, hrudník, lokty, spánky, spodní část chodidel, krk, zápěstí a za ušima.

Zředěný esenciální olej s nosným olejem si tak můžeme naplnit do roll on aplikátoru, který je malý a skladný do kabelky i vhodný pro rodinné výlety či dovolené.

Tabulka ředění esenciálního oleje Travel s nosným olejem

V případě, že chceme využít pozitivních účinků esenciálního oleje Travel přímo na pokožku těla, je nutné jej zředit se základním nosným olejem, aby nedošlo k podráždění či alergické reakci pokožky. Tabulka ředění esenciálního oleje byla vytvořena profesionálními aromaterapeuty, kteří patří mezi nejuznávanější osobnosti v moderní aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciální olej je přírodní extrakt silné koncentrace a proto i přes zředění s nosným olejem doporučujeme provést tzv. Patch Test – jde o test citlivosti pokožky u dospělých a dětí (esenciální olej aplikujte na předloktí ruky, obtočte gázou a nechte působit pár hodin, ideálně během noci a pokud se na pokožce neprojeví negativní reakce zarudnutí nebo podráždění můžete použít esenciální olej na pokožku těla).

Doplňkové informace o esenciálním oleji

 • projeví-li se lokální citlivost pokožky, neznamená to, že daný esenciální olej je pro vás nevhodný, nečistý nebo zkažený, esenciální olej můžete nadále bezpečně používat formou inhalace z aroma difuzéru
 • existují i takové esenciální oleje, které patří mezi nejjemnější a můžete je aplikovat přímo na pokožku těla bez předchozího ředění s nosným olejem – například čajovník, kadidlo, růže, slaměnka
 • vnitřní používání esenciálního oleje nedoporučujeme, jen v případě, že jste pod dohledem odborného lékaře, který má kvalifikaci v klinické aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etiketě esenciálního oleje není uvedena možnost používání oleje vnitřně, avšak pokud olej obsahuje pouze bylinky, které jsou zapsány na seznamu GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používat esenciální olej při přípravě jídel, vaření nebo pečení
  lahvička (amber glass) je plněna objemově, některé láhve nemusí být naplněny až po vrch, ale obsahují specifikované množství oleje
  skladujte mimo dosah dětí a zvířat
 • pokud jste těhotná, kojíte nebo se léčíte nějakým specifickým onemocněním, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem
 • smyslem tohoto produktu není nemoci diagnostikovat ani léčit
 • esenciální olej skladujte v chladném a tmavém prostředí mimo dosah slunečního záření
 • lahvičku esenciálního oleje důkladně a pevně zavírejte protože esenciální olej působením kyslíku podléhá oxidaci (oxidací chemotypy a přírodní sloučeniny obsažené v oleji vlivem kyslíku ztrácejí své terapeutické účinky a mění se na škodlivé sloučeniny)
 • trvanlivost esenciálního oleje po otevření zvyšujete skladováním v chladničce
 • pokud je esenciální olej vystaven kyslíku a působení přímého slunečního záření tak zoxidoval, oddělte čirou část do prázdné lahvičky a takový esenciální olej nepoužívejte na pokožku protože by mohl způsobit nežádoucí reakce, ale stále jej můžete použít jako přísadu do ekologických čisticích prostředků

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Esenciální olej Travel je vyroben ze šesti přírodních jednoduchých esenciálních olejů, které obsahují pouze přírodní složení, bez přidání syntetických látek a parabenů. Obsah synergie tohoto esenciálního oleje si můžete prohlédnout i na chemickém rozboru GC/MS test, který dokládá jeho čistotu a kvalitu.

Primární účinek esenciálního oleje Travel je na bolest břicha a soustředění během řízení v autě, ale má i jiné pozitivní účinky na lidské tělo.

Nejlepší a nejefektivnější účinek esenciálního oleje Travel je aplikace prostřednictvím aroma difuzéru.

Přírodní esenciální olej Travel je bezpečný pro dospělé a děti od 2 let.

Základním principem aromaterapie je rozumné používání esenciálních olejů. Nikdy není vhodné pokud esenciální olej používáme v příliš velkém množství nebo se ho nebodaj snažíme konzumovat (vnitřní používání nedoporučujeme).

Doporučení nepoužívat tento esenciální olej vnitřně není z důvodu jeho nečistoty nebo špatné kvality. Právě naopak tento esenciální olej je 100% přírodní a velmi silný koncentrát, který by mohl našim vnitřním orgánům způsobit bolesti či jiné podráždění.

Přidej hodnocení product

Dodatečné informace

Objem

10 ml

Všeobecně

Vícesložkové

Vhodné pro

Pro děti od 2r.

Podle vůně

Citrusová

Podle bolesti

Bolest břicha

Podle účinků

Antidepresivní, Protizánětlivý, Respirační

Zdravotní problémy

Dýchání a astma, Trávení

Zatím nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “TRAVEL přírodní esenciální olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by se vám líbit